Aktuální zprávy

„Takové výpadky si dovolit nemůžeme,“ říká zklamaně Štěpán Hřebejk

Napsal 19.09.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - V dalším utkání přijeli na led Pirátů hráči ze Šumperka. I když si domácí vybudovali dvoubrankové vedení, nováček ukázal, že se jen tak nevzdává a bojuje o každý bod. Hosté ve druhé třetině otočili vývoj utkání a vypadalo to, že si odvezou všechny body. Ovšem Chomutov díky střelci Štěpánu Hřebejkovi srovnal a zápas dovedl až do nájezdů, ve kterých prohrál.

Jak by jste zhodnotil dnešní utkání?

Já bych řekl, že podobný scénář jako u předchozích dvou. Stejně jako ten první zápas jsme se dostali do dvoubrankového vedení a já nevím z jakého důvodu hrozně povolíme. Potom si ten zápas sami pokazíme. Pokazili jsme si ho tady s Benátkami a i dneska. I v Havlíčkově Brodě jsme rychle prohrávali 0:1, otočili jsme na 2:1 a začali mít více ze hry. Pak prostě přijde najednou chvilkové polevení a najednou zápas ztrácíme. Pak ho musíme dohánět stejně jako dneska.

Co vám dnes chybělo k tomu, aby jste v zápase zvítězili?

Já nevím. Kdyby jsme to věděli, tak by jsme asi vyhráli. Myslím si ale, že jsme měli hodně šancí, které se nám nedařilo proměňovat. Takový náš největší problém.

V první třetině jste si vybudovali dvoubrankové vedení a vypadalo, že máte zápas ve svých rukou. Nakonec jste toto vedení však ztratili. Nemyslíte si, že jste dnešního soupeře trochu podcenili?

Já bych neřekl, že jsme ho podcenili. Před zápasem jsme všichni věděli, že v prvním zápase prohráli 0:7 v Brodě, ale že druhý zápas vyhráli. Říkám, já si nemyslím, že jsme je podcenili. Během toho zápasu jsme měli výpadek a udělali jsme hrozně moc chyb.

Pro zápas jistě byl klíčový právě ten výpadek z druhé třetiny, kterou jste prohráli 0:3, souhlasíte?

Určitě. Tohle se nám stávat nesmí. Takhle aby jsme prohrávali třetiny to vážně nemůžeme.

Soupeři pomohl také dobrým výkonem brankář Štůrala, na kterém jste si dnes vylámali zuby.

Já bych neřekl, že to byl jen gólman Štůrala. Byl to i v Benátkách brankář Stejskal. My se prostě dostaneme do šancí, ale málo je proměňujeme.

Ani ve třetím utkání se vám nepodařil získat plný počet bodů. Není to pro vás už trochu depresivní?

Tak depresivní nevím. Ale určitě to není dobře. V šatně to všichni cítíme. Musíme začít tak, aby to příště bylo za tři body.

Za tři zápasy jste obdrželi 12 branek. To je na tým od kterého se čeká vítězství příliš že?

Určitě. Chceme hrát zodpovědně ze zadu, ale prostě to tak není. Těch gólů dostáváme vážně hodně a to se musí změnit. Takhle pokračovat vážně nemůže.

Ihned ve středu vás čeká další utkání. K tomu to bude derby s Ústím. Jak moc těžké bude se dát do tohoto zápasu dohromady?

Určitě to těžký bude. Ale dostali jsme se do toho sami a teď se z toho musíme dostat zase ven. Záleží to jenom na nás.