Ohlasy po utkání

„Puk mi přivezl Jarda Svoboda,“ říkal autor první extraligové trefy David Kämpf

Napsal 06.10.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského zajížděli v rámci desátého kola tuzemské nejvyšší soutěže do severočeského Liberce. Se soupeřem z Podještědí drželi krok až do třetí třetiny, kdy Tygři rozhodli o tom, že Chomutov v tomto klání nezískal jediný bod. První branku v seniorském hokeji, respektive v Tipsport extralize, vstřelil nadějný osmnáctiletý útočník David Kämpf. Přesto to ale na zisk bodů nestačilo.

Piráti v utkání dvakrát dotahovali, ovšem po třetí inkasované brance už se jim vyrovnat nepodařilo. Z Liberce se tak vrací bez bodu. „Těžko se mi to hodnotí. Do Liberce jsme přijeli s jasným cílem bodovat, dobře jsme věděli, že to byl důležitý zápas o tři body. Bohužel se nám to nepovedlo,“ smutnil bezprostředně po skončení utkání osmnáctiletý útočník ve službách Pirátů.

Ten v utkání desátého kola na libereckém ledu vstřelil svůj první extraligový gól. V úvodu druhého dějství hráli Chomutovští početní výhodu a Kämpf vyrovnával na 1:1. „Převládá radost, ale tu bych vyměnil za tři body,“ soukal ze sebe osmnáctiletý centr. Ten si podle jeho slov nechá kotouč jako suvenýr. „Puk mi vzal Jarda Svoboda, určitě si ho schovám,“ prozradil David Kämpf.

David Kämpf zaznamenal v úvodních deseti kolech české nejvyšší soutěže dva body za jednu přesnou trefu a gólovou asistenci. Na ledě tráví průměrně deset minut za zápas.

Talentovaný útočník tak využil zmatek v brankovém území gólmana Melicherčíka. Puk mu naservíroval Jaroslav Svoboda, jehož přihrávka se ještě otřela o jednoho z libereckých obránců. „Pořádně ani nevím, jak se to tam ke mně odrazilo. Byl jsem před bránou sám, tak jsem to prostě jen vystřelil a padlo to tam. Myslím, že to brankáři propadlo mezi nohama,“ ohlížel se za svým prvním gólem v tuzemské nejvyšší soutěži.

To ale nebyla jeho první trefa v seniorském hokeji, mladý útočník se trefil už v přípravě. To ale ještě netušil, že bude na ledě dostávat tak velký prostor. Trenér Jiří Čelanský mu dává důvěru i v početních výhodách, což se v nedělním utkání desátého kola ukázalo jako dobrý tah. culil se urostlý útočník.

Ten měl o zlomovém momentu zápasu jasno. „Zápas rozhodla naše chyba ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali třetí branku,“ vypálil bez váhání. „Co nejdéle jsme chtěli držet nerozhodný stav, ale bohužel jsme udělali velkou chybu, kdy jsme dostali třetí gól. Tohle se nám prostě nesmí stávat,“ uvědomoval si Kämpf.

ČTĚTE VÍCE: Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 4:2

V pátek čeká na Piráty další domácí utkání, do SD ARÉNY přijede Hradec Králové. Východočeši jsou po desátém kole na průběžném sedmém místě. Mají ovšem jeden zápas k dobru. Piráti naopak po nedělní porážce v Liberci klesli na třináctou příčku. Extraligovou tabulku pak uzavírá Litvínov. „Myslím si, že nehrajeme špatný hokej, ale chybí tomu ty tři body,“ říkal Kämpf. „Spoustu zápasů máme dobře rozehraných, dlouho vedeme, ale nakonec prohrajeme. Do dalších zápasů musíme zlepšit koncovku a lépe bránit střední pásmo,“ přemýšlel závěrem nad tím, co by měli svěřenci trenéra Čelanského zlepšit do dalších bojů.