Ohlasy po utkání

„Musíme se z toho poučit a v pátek vyhrát,” jasně řekl Jakub Grof

Napsal 31.03.2010 Jakub Novák
C h o m u t o v - Stav série byl vyrovnaný a Chomutovští chtěli určitě v Ústí zabojovat a urvat pomyslné vedení ve finálové sérii na svou stranu. To se nakonec nepovedlo a tak Lvi svůj led uhájili. Vůbec to tak ale nemuselo dopadnout. V první třetině byl Chomutov lepším týmem, ale nedokázal se střelecky prosadit. Vývoj zápasu by byl asi jiný, kdyby své šance hosté proměnili i v branky. Několik chyb ve hře Pirátů rozhodlo o konečném výsledku. Série se přesouvá na chomutovský led, kde nedají Chomutovští nic zadarmo a pokusí se vynutit si sedmý rozhodující zápas, což potvrzuje i Jakub Grof.

Po dvou vítězných utkáních se celá finálová série přestěhovala zpět do Ústí nad Labem. Piráti z Chomutova měli být po dvou domácích zápasech psychicky o něco výše než Lvi, ale nakonec utkání v konečném součtu nezvládli. „Dnešní zápas se nám příliš nepovedl a teď se musíme soustředit na pátek,“ řekl po utkání chomutovský bek Jakub Grof.

V první třetině byli Piráti lepším týmem, ale chyběl tomu vstřelený gól. „V první třetině jsme tam měli tři trošku větší šance a je veliká škoda, že nám to tam nepadlo. Možná by ten zápas vypadal jinak. Psychická pohoda by šla na naší stranu a asi by to bylo jiné,“ dodal k první třetině chomutovský sniper.

Úvodní dějství tedy skončilo bezbrankovým stavem a vše bylo ještě otevřené. V jeho průběhu nabídli Piráti Lvům dvě přesilové hry, ale ti je nedokázali proměnit, stejně tak nevedla ke změně skóre ani jediná početní výhoda Krušnohorců a bylo znát, že si Lvi dávají na zbytečné fauly pozor.

Zápas ale teprve začínal být zajímavý a také začaly padat branky. Jako první se radovali domácí a přesně to, co chybělo v koncovce chomutovským hráčům předvedli hráči Slovanu. Střílenou přihrávku od modré vyslal Zeman a dobře pracující Pajič před brankou lehkou tečí změnil směr dráhy letu puku a ten skončil až za zády bezmocného Hanuljaka.

Ústečtí i poté zle dotírali na chomutovskou obranu, ale pardoxně se radovali spoluhráči Jakuba Grofa. V přesilové hře čtyř proti třem se dostal ke kotouči Hruška a pohodlně doklepl. Stav 1:1 však vydržel pouhých 44 vteřin. Při hře ve čtyřech na obou stranách zapomněli Piráti na obránce Zemana, který se objevil za jejich zády a překonal Hanuljaka podruhé. „Na takovéto úniky si musíme dávat pozor, byl to nedůraz a soupeř takto nemůže projet. Musíme se z toho poučit a nedovolit opakování takovéto situace,“ zpytoval svědomí chomutovsky bek.

Jednobrankový rozdíl by určitě nebyl nepřekonatelnou překážkou, ale nejprve z kraje třetí části nevyužili Piráti přesilovou hru, a tak o dvě minuty zvýšili Lvi svůj náskok na rozdíl dvou branek, což bylo asi klíčové pro další vývoj utkání.„Ano, asi to byl rozhodující okamžik,“ smutně souhlasil exkarlovarský obránce.

Výpady chomutovských postrádaly přesnost a Lvi šest minut před koncem utkání další brankou rozhodli definitivně o osudu utkání. Ke gólům domácích hodně dopomohly chyby chomutovských hokejistů, kdy nechali za sebou volného hráče, který měl ulehčenou situaci a stačilo už jen přesně umístit puk za záda osamoceného Hanuljaka.

„Byly tam velké chyby. Jednu jsem tam udělal já sám,“ přináší trpké doznání obránce jenž oblékal i dres ústeckých Lvů. „Musíme se z toho poučit a zlepšit se. V pátek musíme vyhrát a sérii vrátit zpět do Ústí,“ burcuje vzápětí.

V závěru utkání Petr Jíra kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:4 z pohledu Chomutova. Série se tedy přesouvá zpět pod vrcholky Krušných hor, kde budou chtít Piráti jistě potvrdit pravidlo, že v sérii prozatím vyhrává vždy domácí tým a tím si vynutit i sedmý rozhodující zápas.

Bohužel pro Krušnohorce není z případného sedmého zápasu již cesty zpět a navíc by se hrálo opět v ústecké Zlatopramen aréně, kde se svěřencům Radima Rulíka příliš nedaří. Zřejmě by to byl ještě těžší zápas než ten s číslem pět. „Těžko říct, určitě by to nebylo nic jednoduchého, ale my se teď musíme soustředit na šestý zápas doma a potom se můžeme bavit o tom sedmém,“ má jasno.

Finálová série první hokejové ligy má výbornou diváckou účast. Průměrná návštěva se blíží šesti tisícům. Doposud se průměrně na jeden zápas přišlo podívat 5956 diváků a divácká kulisa na obou stadiónech je taktéž parádní. „Je to fajn, diváci chodí a já hlavně děkuji našim fanouškům, že nás jezdí do Ústí podpořit. Věřím, že nás přijdou podpořit i v pátek a společně ten zápas zvládneme,“ přeje si závěrem nejproduktivnější chomutovský obránce v play off.