Ohlasy po utkání

„Je povzbuzující, že se umíme prát s nepříznivým vývojem,“ ví David Hruška

Napsal 31.08.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - David Hruška byl nejviditelnějším hráčem posledních minut utkání European trophy proti finskému JYP Jyväskylä. Dal dva góly a vlil ostatním hráčům energii do žil, kterou potřebovali při závěrečném náporu. Ten bohužel kýžený výsledek nepřinesl, i tak byla role chomutovského veterána v zápase velice důležitá. Piráti ukázali, že ani za stavu 1:5 není nic ztraceno.

Davide, závěr zápasu vypadal nadějně, jak vás povzbudily ty dvě branky?

Góly jsou hezké, ale ten zápas jsme bohužel nezvládli v první třetině. Na druhou stranu je to do dalších zápasů povzbuzující, že jsme to nezabalili a že jsme se snažili s tím výsledkem něco udělat. Dokázali jsme dát dva góly, což byla ta pozitivní věc na konci.

Jakými byli hokejisté z Jyväskylä soupeři?

Pamatuji si z loňska, že hodně bruslí, jsou to vysocí hráči a fyzicky hrají velice dobře. Je to náročný hokej a bohužel jsme zaspali začátek, dostali jsme gól v prvním střídání, pak ještě jeden a to ten zápas hodně ovlivnilo. Oni v první třetině hodně bruslili a hráli dobře, zatímco my jsme byli takoví zakřiknutí. Ve druhé třetině jsme se nechali několikrát vyloučit a dostali jsme dva na vlas stejné góly. Třetí třetinu jsme sice zvedli a dali jsme dva góly, ale nebylo to nic platné.

Připomnělo vám to trochu zápas s bratislavským Slovanem, kde jste také dával góly v poslední třetině a průběh zápasu byl podobný?

Ani ne. Každý zápas je trochu jiný. Co tam spadlo, to tam spadlo. Říkal jsem to už několikrát, že své góly nijak nesčítám nebo neeviduji. Je hezké, když tam spadnou, ale teď o nic nejde. Aby góly padaly v sezóně, to bude důležité.

Nakonec to budou spodní příčky v tabulce European trophy. Jaké to má pro vás následky?

Vloni jsme skoro všechno vyhráli a pak se to promítlo do sezóny, do které jsme vstoupili trochu uspokojeně. Na konci jsme se pak divili, že jsme poslední. Kdyby to teď bylo opačně, tak bych byl určitě rád. Letos to bohužel nějak nevyšlo, ale my si z toho moc neděláme. Jsou tu kvalitní soupeři, evropská špička, z těch zápasů se můžeme jedině ponaučit. Hlavně musíme zvládnout start do sezóny.

V čem tkvěla největší příčina těchto výsledků?

Největším nedostatkem jsou naše časté fauly. Hodně faulujeme holemi. Je třeba více bruslit a nefaulovat.

V týmu je spousta nových a mladých hráčů, může to přinést své ovoce?

Svou kvalitu ještě určitě ukážeme. Musí si to jen trochu sednout. Některé kluky máme ještě zraněné. Všechno by to ale už mělo směřovat do té finální fáze a za čtrnáct dní, kdy začíná soutěž, se na to připravíme a budeme hrát od začátku naplno.

V posledních dnech jste hráli velké množství zápasů, teď vás čeká už jen jeden. Může vám ta pauza uškodit?

My ani moc neodpočíváme. Každý den trénujeme na ledě i na suchu, takže nám o ten odpočinek ani tolik nejde. Je to sice nepříjemné, že už tam žádný zápas nebude, ale tréninky jsou kvalitní, tak by nám to nemělo nijak uškodit. Musíme se připravit na tu soutěž, jít do začátku sezóny připravení a snažit se vyhrávat.