Zápas s Mostem: Dočkají se diváci další rekordní výhry?

Napsal 27.01.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Nemůže být dvou rozdílnějších soupeřů. Po zápase s prvním Ústím čeká chomutovské hráče zápas s posledním celkem tabulky. Most je otloukánek první ligy, beznadějně poslední tým na všechny své soupeře ztrácí a sobotní zápas má jasného favorita. Přijďte povzbudit domácí hráče. Startujeme v sobotu v tradičních 17:30.

Těžko říct, jaké cíle měl Most poté, co letos podruhé vybojoval postup do první ligy, určitě ale byly výš, než je aktuální postavení klubu. Vždyť ve 43 zápasech dokázal Most vyhrát jen sedmkrát za tři body a jeho konto tíží děsivé skóre v poměru 94:180. V průměru tedy vydřou Mostečtí v utkání dvě přesné trefy, soupeř se ale prosadí více než čtyřikrát.

Všechno špatně!

Nejhorší prvoligová obrana, nejslabší útok, rozdíl mezi posledním Mostem a druhým Chomutovem je 66 bodů, ztráta na předposlední Šumperk 16 bodů. Mostečtí to budou mít v baráži o udržení v první lize hodně těžké. Faktem nicméně je, že jim více svědčí venkovní led, než domácí hala, venku dokázali bodovat v šesti zápasech z jednadvaceti.

Posledních pět zápasů v podání Mostu ale nebylo tak špatných. Most vydoloval šest bodů za dvě výhry – v Litoměřicích (5:2) a v posledním kole doma proti Brodu (4:3). Třikrát prohrál, z toho ve dvou případech nedokázal vstřelit ani branku – s Třebíčí (1:4), s Pískem (0:4) a s Benátkami (0:2).

Slabé individuální výkony

V týmu, který je beznadějně poslední a tápe ve všech herních disciplínách, je těžké vybrat hráče, kterým se daří. Nejvíce bodů z týmu zatím posbíral Tomáš Rohan (4+16 ve 40 zápasech), v prvoligové tabulce kanadského bodování mu patří ale až sedmdesátá pozice. Nejlepším střelcem je Kamil Tvrdek, na kontě má devět branek.

Gólmanů se v kleci Mostu protočilo od začátku sezony celkem šest. Pravda, někteří naskočili jen na několik minut. Pozici jedničky si hájí Marek Benda. Není bez zajímavosti, že do klece Mostu se v jednom zápase postavil i Lukáš Mensator. Kadaň ho ale vůbec nešetřila a nadělila mu osm branek.

Piráti ve vzájemných zápasech stoprocentní

Ve vzájemných zápasech byli zatím pokaždé spokojenější Piráti. První utkání jasně opanovali a zvítězili 4:0, v druhém, kde hostili Most na svém ledě, sice od 13. minuty prohrávali, prosadil se exchomutovský Heinisch, ale od poloviny utkání ovládli led a zvítězili 4:1.

Před Vánocemi si pak zahráli v Mostě na předčasného Ježíška. I když nadílka v podobě 14 branek byla možná až příliš krutá. Most, který zápas absolutně nezvládl, inkasoval v každé druhé přesilové hře a skóre korigoval až ve třetí části, kdy na světelné tabuli svítil stav 9:0 pro hosty. Třináct set fanoušků v mostecké hale muselo skousnout hodně hořkou pilulku v podobě prohry 3:14. Převahu jasně ukazuje i fakt, že na gólmana Mostu šlo téměř 70 střel.

Statistiky a čísla tedy jasně říkají, že Chomutov by si měl po středečním derby, ve kterém těsně prohrál s rivalem z Ústí, spravit chuť. Úvodní buly rozhodčí vhodí v 17:30 a pokud nemůžete být na stadionu, pak vezměte zavděk alespoň textovým online přenosem na stránkách onlajny.cz.