Mladežnický hokej

Žákovský souhrn: Pirátská drobotina drží zelená čísla

Napsala 07.10.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - První díl žákovského souhrnu výsledků nabízíme po necelém měsíci od rozjetí jednotlivých lig, ve kterých mladí Piráti zatím hodně odkládali. Svěřenci Vladimíra Petrovky stihli tři zápasy, ze kterých si odnesli dvě vítězství. Mladíci pod vedením Davida Sedláčka ani jednou neztratili a zatím okupují čela svých tabulek.

9. třída – Liga starších žáků A (U15)

Devátá třída stihla od poloviny září odehrát kvůli odkladům tři zápasy, kdežto soupeři se dostali až k šesti a povětšinou k pěti mistrovským startům. Hned na úvod soutěže dostali svěřenci Vladimíra Petrovky pravděpodobně největšího soupeře z Karlových Varů, se kterým prohráli.

O deset dní později urvali vyrovnanou partii proti Ústí nad Labem, jelikož Filip Nastoupil a David Sedláček rozhodli v samém závěru, a v posledním odehraném zápase na vlastním ledě vysoko porazili sokolovský Baník.

Odehrané zápasy:
Karlovy Vary – Chomutov 11:2 (6:1, 1:1, 4:0)
Ústí nad Labem – Chomutov 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Chomutov – Sokolov 9:1 (1:0, 7:0, 1:1)

Říjnové zápasy:
Sobota 9. října: Most – Chomutov 14:30
Sobota 16. října: Chomutov – Litoměřice bude upřesněno
Neděle 17. října: Louny – Chomutov 11:00
Sobota 30. října: Chomutov – Karlovy Vary bude upřesněno

Rozpis zápasů »         Statistiky »         Soupiska »

8. třída – Liga starších žáků B (U14)

Osmáci mají za sebou stejně jako většina soupeřů tři zápasy, ve kterých získali plných šest bodů a okupují první příčku v tabulce. Na začátku ročníku si Piráti zastříleli proti nedaleké Kadani, když se Aleš Gelhof, Oliver Kharboutli a Jiří Gombár dostali přes pět kanadských bodů.

Zatím nejvyrovnanější duel mužstvo pod vedením Davida Sedláčka odehrálo proti mosteckým Lvům, když po dvou nerozhodných třetinách rozhodlo až v závěrečných okamžicích. Proti Lounům byla klíčová prostřední třetina, díky které mladí Piráti vyhráli pohodlně o šest zásahů.

7. třída – Liga mladších žáků C (U13)

Sedmá třída hraje v desetičlenné skupině, v rámci které se drží těsně za polovinou, což je způsobené pouze třemi odehranými duely oproti až sedmi, které zatím stihli někteří soupeři. Stejně jako starší mužstvo Vladimíra Petrovky i hokejisté do třinácti let v úvodním utkání podlehli Energii.

Před koncem září Piráti vyloupili ústecký Slovan a v posledním střetnutí na vlastním ledě i díky brankářům – Janu Horníkovi a Michalu Mitevovi – vynulovali Sokolov s pěti přesnými trefami.

Karlovy Vary – Chomutov 11:3 (2:2, 4:0, 5:1)
Ústí nad Labem – Chomutov 5:9 (2:3, 1:4, 2:2)
Chomutov – Sokolov 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Sobota 9. října: Most – Chomutov 12:30
Neděle 17. října: Louny – Chomutov 9:00
Neděle 31. října: Kadaň – Chomutov 10:00

6. třída – Liga mladších žáků D (U12)

V zápasech šesté třídy je rozhodně na co koukat, ve třech duelech totiž nastřádali pětapadesát vstřelených branek při jednadvaceti inkasovaných. Na začátku sezóny malí Piráti roznesli Kadaň podobně jako o šest dní později Most, v obou duelech totiž přesáhli dvacet gólů.

Na začátku října Chomutovští přivítali Louny, se kterými jim nevyšlo úvodní dějství, jenomže potom divokou přestřelku urvali i díky gólu Jakuba Jíry v 57. minutě poměrem 10:9. Se třemi výhrami jsou jako jediní neporažení a na čele tabulky.

Chomutov – Kadaň 24:8 (5:0, 12:3, 7:5)
Chomutov – Most 21:4 (3:2, 12:1, 6:1)
Chomutov – Louny 10:9 (1:4, 3:1, 6:4)

Sobota 9. října: Klášterec nad Ohří – Chomutov 9:00
Neděle 17. října: Kadaň – Chomutov 10:00
Sobota 23. října: Most – Chomutov 10:00