Z jihomoravské metropole míří do Chomutova Kometa Brno

Napsal 25.01.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci dvaačtyřicátého kola Tipsport extraligy přijede do Chomutova trápící se Kometa Brno. Svěřenci Jaroslava Becka budou chtít zapomenout na poslední nezdary a zabodovat před svými fanoušky. Úvodní vhazování v chomutovské SD ARÉNĚ je na programu v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Poslední utkání těchto soupeřů

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 4:3sn (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

V 6. minutě si stáhl puk na bekhend Tomáš Svoboda a poslal ho do brány - 1:0. Hned v úvodu druhé části se prosadil Jakub Svoboda - 2:0. Na začátku třetí třetiny se z mezikruží zapsal mezi střelce i David Skokan - 2:1. Na kostce svítila 44. minuta, když umístil kotouč mezi tři tyče Jakub Sklenář - 2:2. O tři minuty později napřáhl od modré čáry Ryley Miller, jehož pokus se zastavil až v brance - 3:2. V 57. minutě se dostal k pohotové dorážce Marek Tomica - 3:3. V nájezdech se prosadil jen Vojtěch Němec, který rozhodl o bodu navíc pro domácí Kometu - 4:3.

„Po dvou třetinách jsme měli vést více než 2:0. Slavia na začátku třetí třetiny snížila a my se začali bát o výsledek. Škoda, mohli jsme mít více než dva body,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Martin Pešout.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Již v sedmé minutě otevřel zápis střelců urostlý útočník Sparty Petr Kumstát - 1:0. V jedenácté minutě se prosadil Daniel Přibil - 2:0. O další tři minuty bylo pro Piráty ještě hůř. Hlinka nabil na pravý kruh Petru Tonovi, který z první prostřelil Růžičku mezi betony - 3:0. Ve 25. minutě si najel před branku Karel Pilař a připsal další branku na účet Sparty - 4:0. Dvě minuty na to se do prázdné klece trefil Lukáš Klimek - 5:0. Netrvalo dlouho a další zářez přidal Tomáš Rachůnek - 6:0. Ve 38. minutě našel Pilař Jana Buchteleho, který stihl vystřelit dříve než se Kostúr stačil přesunout - 7:0. Po necelých šesti minutách třetího dějství si připsal trefu i Adam Polášek. Ten nejdřív střílel, a pak vyražený puk i dorážel - 8:0. Konečný stav utkání zařídil střelec první branky Petr Kumstát - 9:0.

K utkání se vyjádřil Jaroslav Beck: „Těžko hledat slova. Sparta je rozjetá, je někde jinde. Podala perfektní výkon. My jsme v nesmírně těžké situaci. Dalo by se říct, že se můžeme za tento výkon i stydět. Je potřeba otočit list a znovu se ponořit do práce. Musíme najít jádro týmu, které mu dá tvář a bude držet za každé situace. Tým je hodně dole, nemá cenu nic omlouvat. Může to vytáhnout nahoru jen tvrdá práce a každý musí začít u sebe.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
6. Kometa Brno 41 19 4 2 16 104:92 67
14. Chomutov 41 5 0 8 28 70:154 23

Poslední vzájemný zápas

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:2 (1:0, 1:0, 3:1)

V čase 8:52 při hře pět na pět poslal od modré čáry puk směrem na Čiliaka Vojtěch Kubinčák - 0:1. V polovině utkání vyrovnal stav utkání Tomáš Žižka, který z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Ve 46. minutě špatně rozehrál Krstev přímo na hůl Leoše Čermáka, který se rozjel ze středního pásma a z pravého křídla se trefil přesně k bližší tyči Martina Růžičky - 1:2. O minutu později hákoval Novák v samostatném úniku Vojtěcha Němce a bylo nařízeno trestné střílení. Brněnský šikula ho provedl úspěšně, když zvolil oblíbenou kličku do forhendu - 1:3. V 50. minutě našel Mark Bomersback skulinu mezi betony Čiliaka - 2:3. Do prázdné branky uzavřel střelecký účet večera Vilém Burian - 2:4.

Takto utkání hodnotil asistent trenéra Robert Kaše: „Šli jsme do zápasu s tím, abychom neinkasovali gól. To se nám díky Růžičkovi dařilo, naopak jsme branku z první střely sami dali. To nás nakoplo. Ve druhé třetině jsme byli trochu aktivnější, bohužel jsme ale po chybě inkasovali. Do třetí třetiny jsme šli opatrně, bohužel individuální chybou jsme dostali soupeře na koně. Závěr zápasu si už Kometa zvládla pohlídat.“

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno
David Hruška (14+12)Nejproduktivnější hráč Vojtěch Němec (14+14)
David Hruška - 14 gólůNejlepší střelec Tomáš Svoboda – 18 gólů
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávač Vojtěch Němec - 14 asistencí
Lukáš Pulpán (2+7)Neproduktivnější obránce Petr Kuboš (4+12)
Marek Sikora – 51 trestných minutNejtrestanější hráč Tomáš Svoboda – 75 trestných minut

Zajímavostí je pohled do kolonky vstřelených branek v přesilové hře. Brněnská Kometa si připsala 30 přesných zásahů s procentuální úspěšností 16,76%. Chomutovští hokejisté zaznamenali jen o tři branky méně, ale mají 14,84% využití.

Forma obou soupeřů v roce 2014

Martin Šagát nasbíral 115 bodů v Radegast indexu a patří mu osmnáctá pozice.

Kometa odehrála v tomto roce sedm utkání, ve kterých si připsala pět bodů. Nejlepším střelcem v tomto období je Tomáš Svoboda, který si připsal pět přesných zásahů. Nejvíce asistencí má hned čtveřice hráčů - Kuboš, Němec, Kempný, Burian.

Piráti odehráli stejný počet zápasů jako Brněnská Kometa. V zápasech si připsali na své konto dva body. V týmu Chomutova se o nejlepšího střelce za zmíněné období dělí dvojice hráčů - Straka, Kubinčák. Oba si připsali po dvou brankách. Roli nejlepšího nahrávače by zastávala trojice hráčů - Pulpán, Gajovský, Hruška, kteří zaznamenali dvě gólové přihrávky.

Sestavy z posledního utkání

HC Kometa Brno: Trvaj – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš – J. Svoboda, J. Hruška, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Čermák, Vondráček.

Piráti Chomutov: Růžička (25. Kostúr) – Mrázek, Lojek, Pulpán, Malec, Krstev, Havel, Šulák – Kubinčák, Straka, Balej – Bomersback, Bartečko, Hruška – Hřebejk, Sikora, Šagát – Račuk, Kämpf, O. Kaše.

O zápase

V zápase s Kometou bude jistě zajímavé sledovat, jak si povedou hráči Chomutova, kteří kdysi v Brně pusobili. Připíšou si Piráti první body proti týmu z jižní Moravy v tomto ročníku Tipsport extraligy? To se dozvíme 26. ledna v 17 hodin a 30 minut. Zápas můžete sledovat přímo v SD ARÉNĚ. Pokud se nedostanete přímo na zimní stadión v Chomutově sledujte zápas na portálu www.onlajny.cz.