Mladežnický hokej

Vítězství ducha nad hmotou

Napsal 29.08.2007 FOE
C h o m u t o v - Juniorský celek HC Klášterec n.O. sehrál v úterý další z přípravných utkání, soupeřem byl HK Lev Slaný (druholigový tým mužů). Přestože už hodně „zapracovala“ únava, nemoci a drobná zranění, dokázali domácí borci i slánské Lvy porazit celkem přesvědčivě. Museli však své prořídlé řady doplnit (Mála, Toman, Moro, Palubjak).
přípravné utkání - úterý 28. 8. 2007
HC Klášterec n. O. - UHK UK Lev Slaný (muži) 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)

Branky: 8. Gába (Palubjak), 11. Dudek (Bečvář), 16. Kregl (J.Novák), 18. Kalinovič (Kubík), 20. Žižka (Toman), 23. J.Novák (Zelenka), 44. Moro (Miklovič, Mála), 47. Moro (Miklovič), 47. Bečvář (Všetečka), 51.Jánský (Kříž). Vyloučení: 14:11. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváků: 100.

Klášterec n.O.: Štěrba (Kaššák) – Chromý, Kaplan, Koblitz, Krupka, Křivka, Palubjak, Žižka,Kubík, Všetečka, Vošáhlík – Dudek, Bečvář, Španěl, Miklovič, Szakal, Nguyen, Kalinovič, Moro, Toman, Gába, Mála

Slaný: Formánek (Dohnal) – Kříž, Kohoutek, Málek, Řehoř, Šťastný, Homonický – Šilhavecký, J.Novák, Hybš, Kregl, Škripko, Hořák, Nesvadba, Holub, Zelenka, M. Novák, Jánský, Slavík

Rozjezd domácího celku byl proti jiným zápasům pomalejší, ale nakonec byla „norma“ splněna. V 8.minutě byl prvním úspěšným střelcem domácích Gába, jemuž asistoval obránce Palubjak. V 11. min. předvedli hezkou hokejovou akci Dudek s Bečvářem, první z nich zavěsil a zdálo se být jasno. Jenže soupeř si vzal do hlavy, že se jen tak nedá a začal dotírat. Výsledkem byla v 16. min. po opakované střele rána Kreglova, Eddie byl celkem bez šance. O dvě minuty později, při hře v oslabení, se podařilo náskok znovu zvýšit Kalinovičovi, který dorážel pokus Kubíka. Ve 20. min. volný Toman lehce posunul puk Žižkovi, pro něhož už nebyl problém se trefit. Konec třetiny – 4:1, to bylo slibné….

...ale obraz ve druhé třetině byl najednou trochu horší. Bylo zjevné, že domácím docházejí síly, jejich bruslení už nebylo tak brilantní, začínalo se hrát častěji v našem obranném pásmu. Proto nebylo divu, že už po 2 minutách hry jsme inkasovali, když domácí obranu i gólmana obelstila dvojice J.Novák a Zelenka. První z nich se zapsal jako střelec druhého gólu hostí. To bylo také vše, co se ve 2.třetině stalo zajímavého. Prohráli jsme ji 0:1.

V závěrečné části opět změna. Síly začaly chybět tentokrát Lvům, domácí se vzchopili a silou vůle dokázali „nemožné“. V rozmezí 3 minut (44. a 47.) se dvakrát dokázal prosadit Moro a tým rázem ožil. Když v téže 47. minutě přidal poslední úspěch Bečvář, už nebylo pochyb, že to soupeř „nerozchodí“. Lvi se skutečně vzmohli už jen na korekci výsledku, když jejich poslední branku zaznamenal v 51.minutě Jánský.

Co tomu říká domácí trenér Milan Kašpárek ? „Ani jsem nečekal, že kluci v tomhle stavu odvedou takový výkon. Jsou vlastně už devátý den v zátěži, projevilo se to v celkovém oslabení, anginami i drobnými zraněními, přesto zahráli v rámci možností velmi dobře. Dalo by se říci, že zvítězil duch nad hmotou, vůli projevili kluci velikou.“