Venkovní pokračování napíší Piráti v Brně, vyzvou šestou Kometu

Napsala 28.01.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti pokračují ke 40. kolu Tipsport extraligy do Brna, kde proti tamní Kometě zahájí poslední čtvrtinu dlouhodobé části. Proti úřadujícím mistrům bude mít družina Vladimíra Růžičky možnost prolomit sérii tří nezdarů, přičemž poslední zaznamenali v oslabené sestavě na půdě Olomouce. Bitva v DRFG areně začne v úterý 29. února od 18 hodin.

Kometa je před poslední čtvrtinou šestá

Hokejisté Komety se díky vyrovnaným výkonům drží na hranici postupu přímo do čtvrtfinále nebo účasti v předkole. Během tří čtvrtin se nedostali do větší šňůry výher nebo proher, mezi nejdelší období patří pouze třízápasové série. Aktuálně je družina Libora Zábranského šestá s 65 body za sedmnáct výher, pět vybojovaných nastavovaných zápasů a čtyři nezdary v prodloužení nebo nájezdech.

Poslední čtvrtinu začala Kometa prohrou s Piráty, následně ze čtyř utkání třikrát slavila. Od 4. do 13. ledna se představila v pěti zápasech před vlastními fanoušky, třikrát vyhrála a dvakrát padla. Naposledy s Litvínovem, který odstartoval třízápasovou šňůru proher. V posledních dvou kolech Brno vykradlo Spartu a porazilo Zlín.

Změna v kádru Komety od posledního vzájemného zápasu

Organizace v jihomoravské metropoli dvakrát měnila. Z Brna odešel do Mladé Boleslavi Radim Zohorna a opačným směrem zamířil Jakub Orsava. Další dvojici vytvořili Luboš Horký opouštějící Kometu a Tomáš Vondráček putující opačně z Pardubic.

Návrat na východ republiky prožil Nicolas Schaus, který po krátké zkušenosti v Brně opět obléká dres Dynama. Libor Kašík po sedmi zápasech v modrobílém dresu opět našel cestu do Zlína. Obranu Jihomoravanů doplnili Ivan Baranka a krátce po polovině ledna i další zkušený zadák Zbyněk Michálek.

Bilance vzájemných zápasů hovoří pro Kometu

Piráti Chomutov – Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Klhůfek (Knot, Růžička), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch) – 6. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet), 50. Nahodil (Mueller, Štencel), 59. Zaťovič (Holík).
Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na bránu: 22:23. Zblokované střely: 17:19. Hity: 9:6. Vhazování: 45:30.

Kometa Brno – Piráti Chomutov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Mueller (Holík), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. Němec (Mueller) – 40. Růžička (Dietz).
Vyloučení: 4:7, navíc T. Svoboda (Chomutov) 10 minut. Bez využití. Střely na bránu: 29:15. Zblokované střely: 16:7. Hity: 5:4. Vhazování: 32:34.

Piráti Chomutov – Kometa Brno 6:4 (2:0, 1:0, 3:4)
Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica, Vantuch), 9. Klíma (Stránský, Dietz), 39. Duda (Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. Stránský (Vantuch) – 49. Mueller (Erat, Plekanec), 52. Gulaši (Čermák, Němec), 55. Mueller (Němec, Holík), 58. Hruška (Erat, Zaťovič).
Vyloučení: 6:5, navíc Klíma, Duda – Mallet všichni tři 10 minut, Dočekal do konce utkání. Využití: 0:3. Střely na bránu: 23:32. Zblokované střely: 8:6. Hity: 7:8. Vhazování: 35:27.

Piráti v oslabené sestavě dlouho vzdorovali nakonec vítězné Olomouci

Chomutovští odjeli na Hanou bez Vladimíra Růžičky nebo Justina Peterse, kterého nahradil mladíček Dominik Pavlát. A nevedl si v obnovené extraligové premiéře vůbec špatně. Skóre utkání otevřel Adam Dlouhý, na něhož zanedlouho odpověděl David Ostřížek. Až do 50. minuty ukazovala světelná tabule dvě jedničky, pak ale začala naskakovat čísla pouze pro domácí. Vítěznou branku vstřelil Aleš Jergl, na něhož navázal Jan Knotek.

Olomouc – Chomutov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Ostřížek (Jaroměřský), 50. Jergl, 58. Knotek (Jaroměřský, Jergl) –11. Dlouhý (Duda, Knot). Vyloučení: 2:6. Bez využití. Střely na bránu: 47:14. Zblokované střely: 7:7. Hity: 7:5. Vhazování: 38:33.

Sestava Pirátů: Pavlát – Kovář, Valach, Dietz, Knot, Jank, Buchtela, Trefný – Marjamäki, Sklenář, T. Svoboda – Koblasa, Huml, Stránský – Dlouhý, Raška, Duda – Chrpa, Gut, Havel.

Kometa proti Zlínu rozhodla ve druhé polovině utkání

Brněnští na vlastním ledě dvakrát vedli zásluhou Petera Muellera a Bedřicha Köhlera, na které však odpověděli Tomáš Fořt a Pavel Kubiš. Nakonec vítěznou trefu vsítil Bedřich Köhler, finální podobu výsledku dal Petr Holík.

Kometa Brno – Berani Zlín 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Mueller (Erat, Plekanec), 22. Köhler (Gulaši, Zaťovič), 33. Köhler (Holík, Mueller), 55. Holík (Zaťovič, Štencel) – 19. Fořt (Ondráček, Řezníček), 27. Kubiš (Ondráček). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Střely na bránu: 30:20. Zblokované střely: 7:12. Hity: 14:11. Vhazování: 39:31.

Sestava Komety: Vejmelka – Baranka, Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Michálek, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Plekanec, Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, Čermák, Köhler.