Ve šlágru kola míří do Chomutova Mladá Boleslav

Napsal 09.10.2007 David Matula
C h o m u t o v - Zřejmě prozatím nejtěžší domácí prověrkou pro svěřence Vladimíra Kýhose bude domácí souboj s Mladou Boleslaví, která po Kadani či Berounu míří na chomutovský ČEZ stadión. Zápas dvou vážných kandidátů v boji o extraligu bude jistě velmi zajímavý, mimo jiné i proto, že hosté ještě v základní hrací době neokusili hořkost porážky. Souboj vedoucího celku s druhým celkem skupiny západ startuje tradičně v 17:30 ve středu 10.10.2007 na ČEZ stadiónu. Proto si nenechte tento bezesporu atraktivní souboj uniknout. Všichni jste srdečně zváni! Připraven bude i tradiční online přenos.
ČEZ stadion Chomutov
10.10.2007, 17:30
KLH Chomutov 11. kolo BK Mladá Boleslav
1.(25b) Umístění 2.(23b)
7-2-0-0-1 Celková bilance 7-0-0-2-0
41:16 Skóre 35:15
Milan Kostourek (7+6) Nejproduktivnější hráč Josef Jindra (2+8)
Milan Kostourek (7g) Nejlepší střelec Tomáš Nouza (6g)
Martin Ťupa (6 as.) Nejvíce asistencí Josef Jindra (8 as.)
Milan Kostourek (6 as.)
Martin Ťupa (+8) Nejlepší hráč v +/- Václav Eiselt (+7)
Milan Kostourek (+8)
Jaroslav Hašek (+8)
Zdeněk Tauš (-2) Nejhorší hráč v +/- Milan Mikulík (0)
Ondřej Malinský (-2)
Martin Heinisch (-2)
Luboš Horčička (95,28%) Úspěšnost gólmanů Filip Šindelář (94,38%)
2 Čistá konta 3

Hnací „koně“ Boleslavi:

Jistotou v brankovišti je Filip Šindelář, který v letošním ročníku odchytal prozatím všechna utkání Středočechů a nepustil tak do branky Jaroslava Jágra. Pilířem defenzívy je Josef Jindra, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem Boleslavi. Ofenzívu táhne Tomáš Nouza jenž je s šesti přesnými zásahy i nejlepším střelcem týmu. Zdatně mu sekunduje i Václav Eiselt, velkou postavou týmu z města automobilky je velezkušený Richard Král.

Více o soupeři

Poslední měření sil:

První letošním vzájemným soubojem bylo utkání, které se z důvodu rekonstrukce Zlatopramen arény, muselo odehrát v provizorním azylu mladoboleslavských a sice v Benátkách nad Jizerou. Bílomodří v zápase třikrát vedli, přesto vítězství mohli slavit až po prodloužení. V něm o zisku bolusového bodu pro svěřence Vladimíra Kýhose rozhodl Josef Révay, který dokázal zužitkovat přesilovou hru. Severočeši tak zlomili osmi zápasový bodový půst proti tomuto soupeři.

Mladá Boleslav – KLH Chomutov 3:4pr. (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Mertl (Jindra), 43. Gombár (Nouza, Mertl), 56. Mertl (Gombár, Jindra) - 30. Ťupa (Hašek, Černý), 35. Boušek (Šíp, Polodna), 49. Kostourek (Mikšovic, Jíra), 64. Révay (Ťupa, Kostourek). Rozhodčí: Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 783. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Samotné hokejové klání zhodnotili oba trenéři slovy:

Leo Gudas (BK Mladá Boleslav): Získali jsme sice jeden bod, ale bereme to jako ztrátu, mohli jsme získat dva nebo tři body. V první třetině jsme málo stříleli, to byla základní chyba. Ve druhé třetině už se to zlepšilo, kluci se více odhodlávali ke střelbě. V klíčové přesilové hře v prodloužení jsme měli problém se zakončením. Je strašně těžké po šedesáti minutách zápasu zklidnit se na nějakou hladinu klidu, aby si hráči mohli dobře nahrát, překvapit soupeře a rozhodnout v pravý moment.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): Mladá Boleslav byla zatím náš nejtěžší soupeř. Ale měli jsme tady dneska vyhrát, protože jsme v první třetině byli jasně lepší, měli jsme minimálně tři vyložené šance. Po první třetině jsme měli vést. Po předvedeném výkonu si myslím, že jsme tu ztratili bod.

Více o vzájemném zápase

Vstup do sezóny:

Mladá Boleslav má stejně jako v loňském ročníku jen a jen ty nejvyšší ambice, a tak není asi velkým překvapením její dobrý vstup do letošního ročníku. Svěřenci Jana Votruby zatím v základní hrací době jako jediní nepoznali hořkost porážky. Z devíti sehraných utkání triumfovali „Škodováci“ sedmkrát a pouze dvakrát nedokázali zvládnout boj o prémiový bod. Poprvé v Havlíčkově Brodě, kde padli boleslavští po samostatných nájezdech, aby následné kolo nestačili v již zmíněném utkání na chomutovské borce. Vstup do ročníku tedy hodnotí v městě automobilů kladně.

Souboj z desátého kola:

Do Benátek nad Jizerou zamířili ještě nedávno na čele se pohybující Rebelové z Havlíčkova Brodu, ale na lépe hrající domácí nestačili, i když je již v druhé minutě poslal do vedení zkušený Daniel Hodek. Poté však převzali iniciativu domácí a zejména díky dvěma přesmým zásahům Václava Eiselta zvítězit 5:1, přičemž jehož první trefa, byla zároveň i tou vítěznou.

Sestavy z posledního zápasu:

Mladá Boleslav: Šindelář - Jindra, Všetečka, Lukáč, Mazanec, Drábek, Bauer, Macháček, Wagenhoffer - Gombár, Král, Nouza - Gajovský, Rod, Handlovský - Eiselt, Ivan, Rumpel - Mikulík, Sýkora, Sedlák.

Chomutov: Horčička (Podolka) - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Ton - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj.