V sobotu přijedou venku nebezpečné Benátky a s nimi král statistik

Napsal 24.11.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V sobotu se opět půjde v Chomutově na hokej. Přijedou Benátky nad Jizerou, tým, kterému se venku daří a který táhne Lukáš Král. V první lize není hráče, který by byl produktivnější. Vymaže ho chomutovská obrana?

Benátky nebudou vůbec jednoduchý soupeř. Naopak. Tomuto týmu se v letošní sezoně daří. Aktuálně jsou Benátky na pátém místě v tabulce – i přesto, že poslední dva zápasy prohrály.

Po třech výhrách – nad Litoměřicemi 4:1, Třebíčí 2:1 a Pískem 3:2 – přišly dva zápasy, které se Benáteckým příliš nepovedly. Prohráli se Šumperkem 4:5 po nájezdech a v posledním kole s Havlíčkovým Brodem 1:2. Rebelové tak snížili ztrátu na pět bodů a Benátky budou mít obhájení páté pozice hodně těžké – po chomutovské štaci je totiž v dalším kole čeká zápas s Ústím.

Silní na kluzištích soupeřů

Posledních pět zápasů v podání Benátek – to je deset bodů z patnácti možných, skóre 14:11 a také jen dvě inkasované branky ve 24 oslabeních. Přesilovky naopak nepatří k nejsilnějším zbraním, kterými se v Benátkách mohou chlubit. V pěti předchozích kolech hráli přesilovku devětadvacetkrát, využili ji ale jenom ve třech případech.

Benátky jsou navíc pořádně silné na hřištích soupeřů. V tabulce venkovních zápasů jim dokonce patří čtvrtá pozice. Mohlo by to být i lepší, ale Benátky venku poměrně dost inkasují.

Lukáš Král je král statistik

Kdo táhne tým Benátek? Odpověď je jasná – nejproduktivnější hráč celé první ligy, Lukáš Král. Ještě loni oblékal Král dres Chrudimi, letos je postrachem všech obran v dresu Benátek. Jeho bilance je úctyhodná – ve 26 zápasech stihl nasbírat 32 bodů (9+23) a na čele tabulky bodování má luxusní náskok 4 bodů před ústeckým Janem Alinčem. Královi se navíc nadprůměrně dařilo i v posledních pěti kolech, kdy stihl posbírat sedm bodů.

Obráncům Benátek zase kraluje Tomáš Mrkvička. Mladý obránce, který hokejově vyrostl v Liberci, patří mezi deset neproduktivnějších obránců první ligy. Zároveň se může pochlubit i v plus minus statistikách číslem +13 – což je nejlepší číslo v celém týmu. Mrkvička navíc trenérům jen málokdy chybí. Na trestné lavici si ve 26 zápasech odseděl jen osm minut.

Témě tříleté čekání na tři body

Z prvního letošního měření sil vyšli lépe Benátečtí. Po samostatných nájezdech porazili Chomutov 4:3. Základem úspěchu byly dvě využité přesilové hry a fakt, že Chomutov během minuty ztratil dvoubrankové vedení. O necelou půl minutu později sice šel opět do vedení, ale to bylo z jeho strany všechno, Benátky vyrovnaly a v nájezdech byly šťastnější.

Dlouhodobě se ale Benátkám na Piráty nedaří. Na tříbodovou výhru čekají už téměř tři roky, naposledy porazily Chomutov v základní hrací době v lednu 2009. Sobotní zápas je jejich devátý pokus o reparát.

Stručně z Chomutova

Pravděpodobně jde o nošení dříví do lesa, ale proč si základní chomutovská fakta nezopakovat. Chomutov už čtyři zápasy neprohrál. Minulou sobotu sice zaváhal proti Litoměřicím, ale dokázal vyhrát alespoň v prodloužení.

Pirátům aktuálně patří druhé místo v tabulce. Na suverénní Ústí ztrácejí třináct bodů, před třetí Olomoucí mají tři body náskok. Piráti drží i pozici druhého nejproduktivnějšího týmu ligy. Výraznou měrou k tomu přispívá i David Hruška – stále nejproduktivnější muž chomutovského bodování.

To, zda domácí Piráti přidají pátý vítězný zápas v řadě, zjistíme už v sobotu. Jak velí tradice, bude úvodní buly vhozeno v 17:30. Pokud se nedostanete na zimní stadion, vezměte zavděk alespoň tradičním textovým online přenosem na portále onlajny.cz