V sobotu končí první polovina základní části

Napsal 23.10.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - První polovinu základní části zakonči hokejisté KLH Chomutov na ledě týmu HC Havířov Panthers. Zatímco chomutovská vítězná série skončila až po dlouhých jedenácti utkáních na hokejkách ústeckých Lvů, tak havířovská šňůra bez porážky se rozrostla už na tři zápasy. Také díky tomu panteři přeskočili v tabulce Písek a Třebíč a v současné době jim patří dvanáctá příčka. Chomutovské mužstvo i přes porážku vede tabulku se čtyřbodovým náskokem před Berounem. O další tři body zpět je jihlavská Dukla.
Úvod sezóny havířovští zaspali, když po devátém kole byli se ziskem jediného bodu na posledním místě tabulky. Pak ovšem přišla série tří zápasů, v nichž Slezané nenašli přemožitele. S Opavou remizovali 3:3 a následně dokázali porazit Písek v poměru 5:2. V předehrávaném utkání 12. kola zamířil Havířov do Brna. V 6. minutě poslal domácí do vedení Nohel, ale během tří minut ve druhé třetině hosté dvěma góly otočili stav utkání. V dalším průběhu se sice Brňanům podařilo vždy srovnat skóre, přesto ale po Sajově gólu z 51. minuty Havířov vyhrál svůj druhý zápas v řadě. Dvěma brankami a jednou asistencí se blýskl litvínovský útočník Lukáš Říha, jenž je v Havířově na hostování do konce roku.

Při bližším pohledu na havířovský kádr je patrné, že se nejedná o nezkušeného nováčka. Loni ještě extraligový tým má tradičně velkou spotřebu brankářů. Jedničkou mezi tyčemi by měl být zkušený Martin Vojtek, jemuž kryje záda mladý Martin Falter z Vítkovic. K dispozici mají trenéři Sedlák s Flašarem ještě zlínského Petra Tučka a loni chomutovského náhradníka Adama Vrbu. Také v obraně najdou chomutovští příznivci známé jméno. Je jím Patrik Rimmel, jednoznačně nejzkušenější havířovský obránce, jemuž nakonec nevyšlo angažmá v Norsku. Zřejmě největší zbraní panterů je ale ofenzivní síla. V jejím středu působí například velezkušený Milan Volák, dlouholetý hráč Plzně. Ani další jména jako Pavel Zdráhal, Vladimír Kočara nebo Jiří Žůrek netřeba představovat. Zdatně si v letošní sezoně vede teprve dvacetiletý Petr Dvořák, čtvrtý muž kanadského bodování mužstva.

Dva roky se oba soupeři střetávali v první lize. Vzájemná bilance hovoří jasně ve prospěch Severočechů, kteří z osmi utkání dokázali vyhrát hned sedmkrát. Pouze jednou se radovali z vítězství havířovští. Stalo se tak hned v prvním střetnutí 24. září 1997, když na domácím ledě zvítězili nad Chomutovem 4:1. Do podvědomí chomutovského publika se ale nesmazatelným písmem zapsal především zápas z listopadu 1998. V něm zažil Chomutov na domácím stadionu památné vítězství v poměru 10:3. V roce 1999 koupil Havířov extraligová práva od Opavy. V nejvyšší soutěži vydržel čtyři roky, když nejlepším umístěním pro něj bylo 11. místo v sezoně 2001/02. O rok později skončil beznadějně poslední a extraligovou účast neobhájil ani v následné baráži s Kladnem.

Chomutovští trenéři mohou pro sobotní utkání počítat i s obráncem Josefem Révayem, kterému uplynul jednozápasový disciplinární trest. K dispozici naopak nebudou dlouhodobě zranění Robert Plaček a Kamil Koláček. Zápas začíná na zimním stadionu v Havířově v sobotu 25. října od 17:00.

Sestava Havířova proti Brnu: Vojtek - Rimmel, Matějíček, Karlíček, Vavruša, Šmíd, Zavrtálek - Dvořák, Csabi, Žůrek - Volák, Říha, Zdráhal - Kočara, Syřínek, Saj.

Dosavadní výsledky Havířova: Jihlava – Havířov 4:2, Havířov – Třebíč 0:3, Ústí – Havířov 4:1, Olomouc – Havířov 3:1, Havířov – Hradec Kr. 3:4, Prostějov – Havířov 5:3, Havířov – Kadaň 2:2, Boleslav – Havířov 6:2, Havířov – Beroun 2:3, Opava – Havířov 3:3, Havířov – Písek 5:2, Kometa – Havířov 3:4