V sobotu do daleké Poruby. Vybojují Piráti výhru za tři body?

Napsal 29.11.2019 Jan Burda
C h o m u t o v - Ve 27. kole Chance ligy mají Piráti možnost odčinit poslední zaváhání z Litoměřic, ale v cestě jim stojí nepříjemný soupeř v podobě Poruby. Duel se hraje na ledě RT TOTRAX ARENY v sobotu 30. listopadu a začíná v 16:00.

V prvním vzájemném střetnutí, které se odehrálo v ROCKENT ARENĚ deklasovali Chomutovští Porubu 8:3. Ze čtrnácti následujících zápasů družina pod vedením Miloše Holaňa vyhrála polovinu utkání a drží pátou příčku. Poruba je druhým nejlepším týmem na domácím kluzišti. Nestačila pouze na Litoměřice s Českými Budějovicemi.

Piráti se po duelu v Litoměřicích rozloučili po vzájemné dohodě s trenérem Martinem Štrbou a sportovním manažerem Vladimírem Hudáčkem. „Výkonnost mužstva se i vinou častých zásahů do kádru nestabilizovala a vše vyvrcholilo výkonem v Litoměřicích. Jasným cílem je zůstat v první osmičce a cítili jsme, že mužstvo potřebuje impuls,“ uvádí vedení Pirátů.

Poruba
5. místo (49 bodů)pozice6. místo (45 bodů)

Piráti nezvládli zápas v Litoměřicích

Domácí se dostali již v páté minutě do dvoubrankového vedení, ovšem ještě během úvodního dějství snížil Nicolas Hlava. Druhá třetina byla v režii kališníků, kteří vsítili čtyři góly, zatímco jedinou pirátskou trefu zaznamenal Vít Seemann. V poslední periodě ještě dvakrát kapituloval vystřídavší Martin Altrichter a Jakub Sklenář se blýskl přesným zásahem.

HC Stadion Litoměřice — Piráti Chomutov 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Korkiakoski (Voženílek, Střondala), 6. Kangas (Korkiakoski, Kukla), 22. Jánský (M. Havelka), 24. Voženílek (Korkiakoski, Klejna), 29. Střondala (M. Havelka), 34. Kangas (Jícha, Kukla), 47. Korkiakoski (Jícha), 60. Jánský (M. Havelka) – 17. Hlava (Blaha), 32. Seemann (Suchý), 60. J. Sklenář
Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:42. Zblokované střely: 14:7. Vhazování: 47:38.

Sestava Chomutova: Pavlát (41. Altrichter) – Blaha, Rýgl, Štochl, Piché, Žovinec, Seemann, Hlaváček – Klíma, Suchý, J. Černý – Stloukal, Pitule, Rudovský (A) – Tomica (C), Llewellyn, J. Sklenář – Chrpa (A), Doktor, Hlava.

Porubští se vraceli z Přerova s prázdnou

Zubři zažili výtečný vstup do zápasu a po necelých šesti minutách vedli rozdílem tří gólů. Ve druhé třetině se prosadili ještě dvakrát, přičemž neinkasovali jediný gól. Až v poslední třetině po brance domácího Filipa Dvořáka se poprvé prosadili i hosté, konkrétně Roman Szturc, jenž upravil výsledek zápasu.

HC ZUBR Přerov — HC RT TORAX Poruba 2011 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Moučka, Zbořil), 27. Süss (Plášek ml., Kubeš), 44. F. Dvořák (Kubeš, Plášek ml.) – 45. Szturc (Husák)

Sestava Poruby: 2011: Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

Všechny body po prvním vzájemném utkání zůstali v Chomutově

Skóre zápasu otevřel v první minutě Petr Stloukal. Ještě během první třetiny hosté dvěma góly během třech minut otočili vývoj zápasu, ale vzápětí vyrovnal Nicolas Hlava. Ve druhé periodě poslal domácí opět do vedení Petr Stloukal. Pirátská radost trvala pouhých 18 vteřin, protože Richard Nejezchleb prostřelil svým bekhendem Dominika Pavláta. Vedení na chomutovskou stranu strhl Lukáš Klíma, který zužitkoval přečíslení ve vlastním oslabení. V posledním dějství se Piráti trefili do černého hned čtyřikrát. Skórovali dvakrát Filip Suchý a jednou Jakub Veselý s Denisem Zemanem.

Piráti Chomutov —  HC RT TORAX Poruba 2011 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Hlava), 16. Hlava (Klíma), 32. Stloukal (Pitule), 39. Klíma (R. Havel), 42. Suchý (Hlava), 42. Suchý (Hlava), 42. Jakub Veselý (Pitule, Hrala), 60. D. Zeman (Hlava, Suchý) – 13. Bodák (Kanko, T. Jáchym), 16. Sikora (Hudeček, Svačina), 33. Nejezchleb (Kanko)