V rychlém sledu je tu třetí prvoligové kolo a do Chomutova přijede Šumperk

Napsal 19.09.2011 David Matula
C h o m u t o v - První liga nasadila hned na úvod strhující tempo a během šesti dnů čeká chomutovské hokejisty již třetí zápas. První dvě kola přinesla Pirátům prozatím dva body a je jasné, že plný bodový zisk budou chtít svěřenci Václava Sýkory ukořistit proti Šumperku, který míří pod vrcholky Krušných hor. Zápas třetího kola startuje tradičně v 17:30 a všichni jste srdečně zváni.

Šumperk po roce opět v Chomutově

Poslední střetnutí s hokejisty Šumperka se v Chomutově odehrálo v rámci sedmnáctého kola sezony 2009/2010. Tehdy Šumperští prohráli 1:3, což se řadí k vyrovnanějším výsledkům, které letošní nováček na severu Čech uhrál. Další výsledky už tolik optimistické totiž nebyly. Porážky 2:9, 4:12 nebo 1:9 mluví za vše. Z tohoto pohledu by si tedy mohli Piráti vylepšit na úvod sezony náladu a naladit se na vítěznou vlnu.

Šumperk uhrál prozatím v Chomutově jediný bod

Když už byla řeč o výsledcích je potřeba dodat, že ze sedmi pokusů uhráli Šumperští v Chomutově jediný bod. Samotný výsledek je spíš už pro pamětníky, jelikož se udál před deseti lety. Za konečný výsledek 3:3 si však mohou bílomodří tak trochu sami. Sedm minut před koncem zápasu vedli 3:0, aby bylo za necelé tři minuty srovnáno. V následném prodloužení rozhodující gól zápasu nepadl, a jelikož se tehdy ještě nejezdily samostatné nájezdy, rozdělili si soupeři po bodu.

Nováček první ligy?

Šumperk se do první ligy vrací po roce stráveném v druhé lize, kterou svým způsobem prolétl a bez větších problémů se přes závěrečnou baráž vrátil zpět do první ligy. V Šumperku věří, že se nebudou opakovat dva poslední prvoligové ročníky, kdy tým vždy postoupil, ale hned opět spadl do druhé ligy. Do třetice mají Šumperští možnost se zabydlet v první lize na delší dobu, nakolik je tento cíl reálný ukáže až čas.

Vstup do sezony

První zápas prvoligového ročníku odehrál Šumperk v havlíčkobrodské Kotlině a tvrdě narazil. Rebelové v průběhu zápasu postupně navyšovali svůj náskok a nakonec nadělili svému soupeři sedm branek. Jelikož se nováček ročníku střelecky sám neprosadil, skončil úvodní duel debaklem 0:7. Ve druhém kole si však svěřenci Radka Kučery přeci jen spravili náladu. Na svém ledě po svědomitém výkonu porazili Duklu Jihlava 3:1. Činil se zejména Michal Velecký, který sám vstřelil všechny tři góly svého týmu. Šumperk tak prozatím disponuje třemi body.