V dalším utkání se Piráti představí na ledě kladenských Rytířů

Napsal 01.09.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Piráti si naplánovali jedenácté přípravné utkání na ledě Kladna, se kterým odehráli i zatím poslední duel, v němž vyhráli přes domácími fanoušky 3:1. Odvetné utkání se bude konat dne 2. září a úvodní buly je naplánované na 17 hodin a 30 minut. Uspějí chomutovští hráči nebo zvítězí Rytíři? To nám odtajní až samotný zápas.

Dne 26. srpna změřili naposledy své síly oba soupeři. V utkání byli lepším týmem domácí Piráti, jež porazili v napínavém zápase Středočechy 3:1. Ovšem do vedení šli Rytíři, kteří ve třiadvacáté minutě proměnili přesilovou hru. Petr Tenkrát dostal křižnou přihrávku a poslal ji za záda Kopřivy 0:1. Z následného protiútoku vyrovnal nejmladší hráč na ledě David Kaše, jenž tečoval střelu Drtiny - 1:1. V devětačtyřicáté minutě se prosadil Ondřej Kaše. Ten dostal výbornou přihrávku po individuální akci Hřebejka - 2:1. Poslední zásah obstaral Antonín Dušek, který obkroužil branku a poslal kotouč mezi betony Chábery 3:1.

Petr Mainer odehrál v loňské sezóně pět zápasů v dresu Pirátů a sedmadvacet utkání v partnerské Kadani. V následujícím ročníku bude jednadvacetiletý útočník hájit barvy Kladna.

Obě gólmanské jedničky, působily v kádru soupeře

Miroslav Kopřiva je rodák z Kladna, který za svůj mateřský klub odchytal naposledy sezónu 2009/2010. Třicetiletý brankář si zapsal do statistik téměř tři branky na zápas a úspěšnost zákroků měl 91,8 procent. Po již zmíněné sezóně se Miroslav Kopřiva stěhoval do Slavie Praha, odkud se po třech sezónách stěhoval do Slovanu Bratislava, jenž hraje KHL. Ze slovenského týmu přišel do Chomutova, kde by měl plnit roli vůdce týmu.

Jan Chábera odchytal v sezóně 2009/2010 za Chomutov pouze čtyři utkání ještě pod starým názvem KLH. Na sever Čech přišel třicetiletý brankář na hostování z pražské Sparty. V Chomutově měl úspěšnost zákroků 93.9 procent, s průměrem dvou inkasovaných branek na zápas. Rodák z Jindřichova Hradce bude v letošní sezóně působit u Rytířů už čtvrtým rokem.

Aktuální soupiska Kladna

Brankáři: Jan Chábera, Daniel Vladař, Jiří Švihálek.

Obránci: Michal Gutwald, Jakub Kania, Václav Kolařík, Jan Látal, David Růžička.

Útočníci: Jan Dalecký, Michal Dragoun, Ondřej Havlíček, Jan Eberle, Miloslav Hořava, Michal Lukáč, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, David Stach, Vojtěch Šilhavý, Petr Tenkrát.

O zápase ...

V prvním vzájemném přátelském utkání vyhráli Piráti a dá se očekávat, že jim to Rytíři budou chtít vrátit. Zda vyhrají chomutovští hráči nebo Kladno, se dozvíme 2. září od 17:30. Pokud se nechystáte přímo na kladenský zimní stadión, můžete zápas sledovat na tradičním portálu www.onlajny.com, který vám přináší vše důležité z daného utkání.