Mladežnický hokej

Tvrdá práce odměněna vítězstvím

Napsal 27.08.2007 FOE
C h o m u t o v - Po týdenní dřině na soustředění sehráli chomutovští junioři další z přípravných zápasů. Tentokrát byl soupeřem domácí tým HC Klášterec (muži posílení juniory), takže vlastně hrál Klášterec proti Klášterci. Hosté ze souboje vyšli nečekaně úspěšně, prakticky „nadělili“ domácím porážku rozdílem dvou tříd. Střelecky se předvedl Szakal (4 góly), velmi dobře se prosazovala obrana, přesto musel Štěrba min. 30x zasahovat.
přípravné utkání - neděle 26. 8. 2007
HC Klášterec n. O. - HC Klášterec n. O. (junioři CV) 0:11 (0:4, 0:4, 0:3)

Branky: 1. Gába (Bečvář), 7. Kalinovič (Kolář), 8. Szakal (Nguyen), 9.Polacarz (Nguyen), 24. Španěl (Kalinovič), 25. Szakal (Krupka), 26. Ivančo, 27. Szakal, 59. Miklovič (Španěl), 59. Szakal (Nguyen), 60. Bečvář (Dudek). Vyloučení: 7:7, navíc Všetečka (jun KNO) 5 minut + DKU. Využití: 0:1.

KLH Chomutov (jun. Klášterce): Farkaš (Endal) – Loučka, Satora, Iterský, Ficker, Kotek, Kopáč – Limberg A., Diviš, Hartmann, Toman, Moro, Chmel, Bureš, Žemlička, Žilík, Limberg V., Vošta

HC Klášterec (jun. Chomutova): Štěrba – Kaplan, Krupka, Všetečka, Chromý, Vošáhlík, Koblitz, Žižka, Křivka – Miklovič, Nguyen, Szakal, Gába, Dudek, Bečvář, Polacarz, Kalinovič, Kolář, Španěl, Kubík, Ivančo

Už první minuta zápasu naznačila, kdo bude udávat tón. V čase 0:57 se jako první trefil Gába po pěkné přihrávce Bečvářově. Domácí poněkud znervózněli a přitvrdili, ale hosté ohrožovali Farkaše v kleci neustále. V 7.minutě našel Kolář ideálně postaveného Kalinoviče a ten bez váhání skóroval. Po půlminutě přidal třetí branku hostí Szakal, nejlepší střelec utkání, když mu přesně přihrál Nguyen. V 9.min. předvedl svou dělovku Polacarz a propálil Farkaše počtvrté. Ten, ač skoro nevinný, opustil svou svatyni a umožnil juniorskou premiéru karlovarskému dorostenci Endalovi. Ten do konce třetiny několikrát domácí „podržel“ a nedal našim šanci skóre zvýšit.

Ve druhé třetině (a po zbytek zápasu) nefungovala časomíra, takže chybí přesné údaje o vylučovaných hráčích i střeleckých pokusech. Jisté je jen to, že i v této fázi hry byli hosté „na koni“. Ve 24.min. Kalinovič našel pronikajícího Španěla a ten nepotěšil Endala v klášterecké brance. O minutu později zužitkoval „podávku“ Křivkovu Szakal a zvýšil na 0:6 ! Za další minutu projel domácí obranou Ivančo a stav byl 0:7. Tím ale Endalovo trápení neskončilo, protože znovu po minutě sólovou akci zopakoval Szakal, čímž „vyhnal“ z branky také Endala. Navrátivší se Farkaš už do konce třetiny neinkasoval, naopak se párkrát „blýskl“ slušnými zákroky. Skóre 0:8 uhájil.

V závěrečné části utkání už o nic nešlo, přesto domácí přidali na důrazu a ohrožovali naši klec, ale Eddie se rozhodl, že dnes tedy ne ! Domácí však trvali na svém a začali „tvrdit muziku“, výsledkem byla boxerská vložka, z níž si Všetečka odnesl trest 5 min. a do konce utkání. To bylo v 56. minutě, naši se hostům vzápětí odměnili třemi góly. Nejprve V 59.min. se zadařilo Miklovičovi po pěkné spolupráci se Španělem zvýšit na 0:9, půl minuty poté zaznamenal svůj čtvrtý gól Szakal, jemuž asistoval Nguyen a byla tu desítka ! Ještě před koncem zápasu stihl přidat Bečvář využít přihrávky Dudka a uzavřel tak účet na 0:11 !!

Spokojen s výkonem byl jak přítomný metodik mládeže pan Chabr, tak trenér vítězů Milan Kašpárek: „… na to, co mají kluci v nohou, předvedli ohromný výkon. Až mne tím zaskočili, ale trochu jsem si naběhl sám. Řekl jsem jim, ať mi zkusí to zužování týmu nějak ztížit. A oni vyhověli. Moc se mi líbilo, jak dnes odpovědně bránili, jak hráli do těla, ale hlavně to, že i za stavu 0:5- 0:8 nepřestali hrát a dotáhli to k vysokému vítězství s nulou. Na té má zásluhu i gólman, dnes zdaleka nebyl bez práce, o tom svědčí min. 30 zákroků, a některé byly obtížné. Škoda jen, že domácí nepostavili kompletní druholigový tým.“

K tomu se sluší dodat, že soustředění klukům velice prospělo a trenér s oběma asistenty odvedli pořádný kus práce, udělali z hráčů skutečný tým. A že je při tom nešetřili, bylo jasné každý večer.