Aktuální zprávy

Třinecký zápisník aneb přepsali jsme historii a přivezli vedení 2:0

Napsal 18.03.2017 Jan Thöma
T ř i n e c/C h o m u t o v – Po heroickém obratu v předkole Generali play-off Tipsport extraligy proti Mladé Boleslavi byl Pirátům přisouzen Třinec, pět set kilometrů vzdálené město se supermoderní WERK ARENOU, ve které Chomutov v novodobé historii ještě nevyhrál a nevyhrál ani utkání ve čtvrtfinále. Obojí dvojzápas na ledě Ocelářů změnil!

Vstříc dvěma čtvrtfinálovým dnům v Třinci

Naši cestu jsem začali ve středu ráno v 8:30 před SD ARÉNOU, odkud jsme vyrazili. Kilometry jsme spolykali statečně a po šesti a půl hodinách jsme se dostali do cíle. Nejprve jsme se jeli seznámit s naším hotelem, kde jsem se chtěli posílit v místní restauraci. Bohužel nás potěšil jen fakt, že jsme se najedli, protože o kulinářském umění se moc mluvit nedalo, ale to nám vůbec nevadilo: Jsme tu přeci kvůli hokeji.

Po posilnění jsme konečně zamířili do WERK ARENY, která byla přibližně pět minut cesty autem. Při příjezdu ke třineckému svatostánku koukáme s údivem v očích na tuto supermoderní arénu. Auto zaparkujeme na přilehlém parkovišti a konečně se dostáváme do samotné haly.

WERK ARENA byla slavnostně otevřena v polovině roku 2014 a její kapacita je 5 200 diváků

Akreditace jsme si vyzvedli na recepci, kde nás také přivítal tiskový mluvčí třineckých Ocelářů Radim Sajbot, ten nás odvedl do Press centra a ukázal nám naše místa. Přišli jsme právě včas, neboť hráči akorát nastupovali na ledovou plochu pod námi. Novináři ve WERK ARENĚ mají vše jako na dlani, tudíž jim nic nebrání v práci. Ovšem my jsme se vydali přímo do hlediště, kde jsme se přidali k pirátským fanouškům, kterých do Třince přijela početná skupinka. Nevadil jim ani fakt, že Piráti v Třinci do té doby ještě nevyhráli. „Tak to jsem popravdě nevěděl, ale Piráti sehráli s Třincem v základní části dobré zápasy, jen bohužel nedokázali bodovat ve WERK ARENĚ,” okomentoval zajímavost příznivec Pirátů Thomas.

Prokletí zlomeno aneb přepisujeme novodobou historii

Oceláři pojali letošní play-off ve stylu slavného filmu Rocky. V tomhle stylu se také odvíjel předzápasový program, který se skládal z videomapingu a krátké scény ve stylu úvodu boxerského utkání. Pěkné a nápadité, ale tím program prakticky skončil. Ani na multimediální kostce nad ledovou plochou neprobíhá tolik zábavy, jak jsme zvyklí z chomutovské SD ARÉNY. „Doprovodný program jsem moc nevnímal, ale moderátor se mi moc nelíbil,” komentoval zábavu v hale jeden z přítomných fanoušků Pirátů.

První utkání začalo náporem domácích, ten ale Piráti přečkali a naopak to byli oni, kteří ke konci první třetiny udeřili. Skóre utkání otevřel jako správný kapitán Michal Vondrka, na jehož střelu navázal ve druhé části jmenovec Poletín. Do třetí třetiny tak šli Piráti díky využitým přesilovkám s dvoubrankovým náskokem, který udrželi až do závěrečné sirény. Velkou zásluhu na tom měl brankář Ján Laco, neboť předvedl bezchybný výkon a s čistým kontem vychytal historicky první výhru ve čtvrtfinále nejvyšší soutěže a první výhru ve WERK ARÉNĚ.

Po samotném utkání nastala naše rutina. Aktualizovat webové stránky, přidat grafiku na Facebooku, nahrát ohlasy s hráči a hlavním trenérem. Když už jsme měli vše splněno, vyrazili jsme zpět do našeho hotelu, kde jsme nabrali síly na další den.

Ivan Huml a Libor Kult při rozhovoru pro facebookový livestreamu na ranním tréninku.

Nelenili jsme ani mezi zápasy

Druhý den jsme začali snídaní, protože ta je základem úspěšného dne a poté jsme vyrazili na ranní trénink. Díky tomu jste ho měli možnost sledovat rozbruslení na klubovém Facebooku pomocí livestremu. Během něj proběhly také dva rozhovory s Ivanem Humlem a Davidem Kämpfem. Po skončení tréninkové jednotky jsme se vydali společně s hráči na jejich hotel. Pokoj Jakuba Lauka a Ondřeje Dlapy můžete zhlédnout v přiloženém videu, kde se také dozvíte jednu zajímavost o chomutovském obránci.

Po nahrání všeho potřebného jsme odjeli na oběd a prohlídku města, jehož hlavní dominantou jsou ocelárny a právě WERK ARENA. Z Chomutova je to sice přes celou republiku, ale pokud jste milovníky hokeje, za výlet tento skvost jistě stojí a navíc se tu hraje pohledný hokej.

Další sraz nás čeká v 15 hodin, protože od 15:30 jsem naplánovali další livestream, ve kterém jste měli možnost se podívat na příchod hráčů do kabiny v hale a následně si poslechnout rozhovor s asistentem trenéra Janem Šťastným. Už při příchodu do útrob stadionu byla z týmu cítit pohoda a odhodlání urvat také druhé utkání.

Show must go on... a páté vítězství

Stejně jako v prvním utkání i ve druhém skóre otevírali Piráti, ale pak přišla druhá třetina. V té Chomutov inkasoval hned třikrát za sebou a rázem prohrával o dvě branky, ale tým v tu chvíli ukázal své odhodlání a svou sílu. Nejprve snížil Dávid Skokan a následně srovnal nejproduktivnější hráč play-off Ivan Huml. Jelikož ve třetí části opět žádná branka nepadla, utkání dospělo k prodloužení, kde rozhodl Vladimír Růžička a přidělil tak i druhý bod Pirátům.

Druhé utkání nám bylo tou nejlepší odměnou za odvedenou práci. Sice nás stálo pár nervů, ale vyplatilo se. Odvést si dvě vítězství z Třince je nesmírně cenné a cennější ještě o to víc, protože ještě před pěti zápasy jsme prohrávali sérii s Mladou Boleslaví 0:2. „Stav série je velké překvapení, myslím, že je trošku krutý k Třinci, hlavně za ten první zápas, ale celkově jsou lepší. Za vedení 2:0 můžeme děkovat Jankovi Lacovi vedeme 2:0,” myslí si fanoušek Ladislav.

Naše třinecká mise skončila s posledním rozhovorem. Následoval návrat do Chomutova, kde čtvrtfinálové boje budou pokračovat v neděli a pondělí. Vedení 2:0 je slibné, ale nesmíme zapomínat na sílu protivníka. Závěrem článku bych chtěl za celou pirátskou výpravu poděkovat fanouškům, kteří dorazili podpořit své oblíbence i na druhou stranu republiky a hlasitě je podporovali. DÍKY!