Ohlasy po utkání

„Tenhle gól jako extraligový počítat nemůžu,“ prozrazuje Tomáš Bartejs

Napsal 01.04.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole skupiny o udržení v Tipsport extralize zajížděli Piráti na led vítěze základní části první ligy z Mladé Boleslavi, kde dokázali srovnat dvougólové manko, které nabrali v poslední pětiminutovce zahajovacího dějství. Na průběžných 2:2 vyrovnal v polovině 37. minuty Tomáš Bartejs. Jeho trefa z pravého kruhu znamenala využití početní výhody a zároveň první zásah dvacetiletého zadák v letošním ročníku. Vzhledem k tomu, že baráž je brána jako extraligová soutěž, jednalo se také o Bartejsův první zásah mezi tuzemskou elitou. Samotný hráč však takový výklad odmítá. „Tenhle gól jako extraligový počítat nemůžu,“ hlásí jednoznačně.

„Jde ´jen´ o baráž. Dokud nedám gól v základní části, play-off nebo play-out, nebude to extraligový gól,“ vysvětluje svůj úhel pohledu, který se shoduje s podmínkami Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Společnost elitních kanonýrů zahrnuje všechny střelce, kteří v součtu nejvyšší soutěže a reprezentace skórovali minimálně 250krát. Výsledná cifra však nezahrnuje zásahy docílené v baráži o nejvyšší soutěž.

Středočeši se ve třetím dějství ještě jednou dostali do vedení, ale Brett Palin vyrovnal. Když nerozhodlo ani prodloužení, určily majitele druhého bodu samostatné nájezdy, v nichž uspěla díky šesté sérii Mladé Boleslav. Piráti tak podruhé za sebou nezvládli rozstřel, ale i ve čtvrtém utkání prolínací soutěže bodovali.

„Měli jsme zbytečně moc vyloučených. Když jsme se dostali zpátky do zápasu, přišel zase faul a bylo po tlaku, který jsme měli,“ lituje Tomáš Bartejs celkem devíti přestupkům proto pravidlům.

Piráti ztráceli po první dvacetiminutovce dva góly a právě toto hrací období označuje Tomáš Bartejs za nejméně povedené. „První třetina byla nejhorším okamžikem,“ ohlíží se za duelem. „Nehráli jsme, co jsme měli, všude jsme byli o krok pozdě, proto jsme prohrávali,“ doplňuje ještě.

Atmosféra v kabině odpovídala o první přestávce předchozím minutám na ledě mladoboleslavské arény. „Vyříkali jsme si to,“ přibližuje mladý bek. „Nešlo o nic přehnaného, ale museli jsme si k tomu něco říct,“ přidává podrobnosti.

„Od druhé třetiny jsme začali lépe bruslit, spadla z nás taková ta nervozita a nevymýšleli jsme žádné složitosti,“ popisuje změnu ve výkonu, který nakonec stačil na zisk jednoho bodu, díky němuž Piráti drží i po třetině odehrané baráže první pozici ve čtyřčlenné tabulce.

Na rozdíl od předešlých sezón se totiž letos hraje o extraligu dvanáct kol mezi dvěma týmy z nejvyšší soutěže a dvěma celky z první ligy. „Prvoligové týmy mají větší šanci,“ míní Tomáš Bartejs. „S každým se hraje čtyřikrát a může se stát cokoliv. Kdyby se hrálo jen dvakrát, dalo by se využít toho, že by vše rychleji skončilo. Takhle musíme být ostražití déle,“ uzavírá.