Mladežnický hokej

TOP 3: Piráti vzpomínají na ODM a pochutnávají si na řízku. Nej spoluhráč brácha

Napsala 21.05.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Seriál TOP 3 přináší další chomutovskou trojici mládežníků – Ondřej Čech, Martin Pöschl a Josef Pöschl. Jak moc se bratři v odpovědích sešli? Dá se za třetinu ztratit osmigólové vedení? Dá!

Ondřej Čech (útočník, 14. 2. 2003)

Hokejové týmy: Chicago Blackhawks, Toronto Maple Leafs a Vegas Golden Knights.

Nejoblíbenější hráči: Patrick Kane, který sice hraje jiný styl hry než já, ale už jako malý jsem ho obdivoval. Za mě nejvíce nedoceněný hráč v NHL Nathan MacKinnon a momentálně nejlepší český hráč v NHL David Pastrňák.

Sporty: Hokej, basketbal a MMA.

Nejvýznamnější vzpomínky: Mistrovství České republiky 8. tříd, Škoda Hockey Cup a Olympiáda dětí a mládeže.

Zápasy: Zápas ještě za mladší dorost proti Plzni, která byla v té době skoro neporazitelná a my s ní hráli strašně vyrovnaný zápas. Nakonec jsme sice prohráli na nájezdy, ale jako jeden z mála týmů jsme jim dokázali sebrat bod. Atmosféru, která panovala během tohohle zápasu už jsem nikdy nezažil, neskutečně jsem si zápas užil. Druhý by byl zápas proti Spartě na začátku téhle sezóny, kde jsem dal svůj první hattrick v dorostu a povedlo se mi to během tří střídání. Poslední zápas na mistrovství ČR 8. tříd proti Přerovu. Celkově se nám mistrovství nevydařilo a Přerov šel do zápasu jako jasný favorit. Kdyby nás porazil, stal by se mistrem, ale my jsme neměli co ztratit a Přerov jsme v napínavém a vyhroceném zápase porazili. Přerov díky tomu klesl až na 3. místo a my se odlepili ode dna tabulky.

Góly: Gól proti Spartě, kdy jsem dostal nahrávku před modrou a hned co jsem ji přejel, jsem vystřelil golfákem a puk skončil v brance. Gól proti Kobře, kdy jsem chtěl mezi kruhy zpracovat nahrávku nohou, ale místo toho jsem puk umístil krásně k tyči. Gól na turnaji v 8. třídě proti Liberci, když jsem ujel sám na brankáře a vystřelil. Brankář střelu vyrazil před sebe do vzduchu a já jsem to rovnou ze vzduchu trefil hned zpátky na něj, tentokrát už puk doletěl až do sítě.

Spoluhráči: Tadeáš Svoboda, Jiří Kulich a Jan Spudich.

Filmy: Centrální inteligence, 21 Jump Street a Pařba ve Vegas.

Písničky: Je strašně těžké vybrat jen tři písničky, poslouchám víceméně všechno. Můj spotify playlist má čtyři sta písniček a každý den jich tam pár přibyde. Tyhle tři mě ale nikdy neomrzí – Livin´ La Vida Loca, Move Your Feet a September.

Mobilní aplikace: Spotify, Instagram a Reddit.

Školní předměty: Zeměpis, tělocvik a matematika.

Jídla: Řízek s bramborem, pizza a steak.

Martin Pöschl (obránce, 7. 4. 2003)

Hokejové týmy: Tampa Bay Lightning, Boston Bruins a Toronto Maple Leafs.

Nejoblíbenější hráči: Victor Hedman, Michail Sergačov a David Pastrňák.

Sporty: Všechny kolektivní sporty a zejména hokej, pak třeba cyklistika a basket.

Nejvýznamnější vzpomínky: Zápas na Zimní olympiádě dětí a mládeže, kdy jsem byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a cenu mi předával Slavomír Lener. Moje začátky s hokejem. Všechny chvíle, když se sejde dobrá parta a vyhrává se.

Zápasy: Zápas v dorostu, kdy se nám senzačně podařilo porazit Plzeň po dlouhé době. Určitě to je zápas, kdy jsem si společně zahrál s bráchou. Druhý zápas minulého play-off na Kladně.

Góly: Na Olympiádě dětí a mládeže proti Vysočině, když jsem v poslední třetině srovnával na 2:2. Gól v osmé třídě proti Kladnu, kdy jsem v posledních dvou minutách dal na 4:4. A můj jediný gól z nájezdu proti Liberci v přípravě.

Spoluhráči: Můj brácha, Jirka Kulich a Jan Strážovský.

Filmy: Všechny díly Rychle a zběsile i Avengers, Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny.

Písničky: Scooter vs Status – Quo Jump That Rock, AC/DC – Back in Black, Jonas Blue – Fast Car ft. Dakota.

Mobilní aplikace: Instagram, Youtube a Snapchat.

Školní předměty: Tělocvik, fyzika a biologie.

Jídla: Řízek s bramborovým salátem, Pirohy s brynzou a buchtičky s krémem.

Josef Pöschl (útočník, 2. 10. 2001)

Hokejové týmy: NY Rangers, Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning.

Nejoblíbenější hráči: Ondřej Palát, Filip Chytil a Dominik Kubalík.

Sporty: Tenis, fotbal a basketbal.

Nejvýznamnější vzpomínky: Můj první gól v juniorské extralize, zápas bok po boku s mým bráchou a turnaj v ruském Kaliningradu.

Zápasy: Osobně si nejvíce pamatuji prohru, když jsem hrával za Kadaň v mladším dorostu. Tehdy jsme na začátku třetí třetiny vedli 8:0 a po několika neshodách v obranné fázi jsme prohráli 8:9 po nájezdech. Můj první zápas v juniorské extralize. Zápas proti Bílině, když jsme jeli s Kadaní odhodlání na zápas, který se nakonec vůbec nekonal.

Góly: Gól Hertlovou kličkou při nájezdu, gól v juniorské extralize a jediný gól proti Karlovým Varům, kdy jsme prohráli 1:10.

Spoluhráči: Standa Vrhel, Kuba Lauko a Samir Kharboutli.

Filmy: John Wick, Star Wars a Tenkrát v Hollywoodu.

Písničky: AJR – Weak, Ed Sheeran – Take me back to London a Imagine Dragons – Bleeding Out.

Mobilní aplikace: Instagram, TikTok a Snapchat.

Školní předměty: Chemie, biologie a tělocvik.

Jídla: Kuřecí maso s rýží, špagety anebo těstoviny se sýrovou omáčkou a kuřecím masem.