Ohlasy po utkání

„Škoda, že se to nakonec nepovedlo,” smutní po derby obránce Jakub Grof

Napsal 09.01.2010 Jakub Novák
C h o m u t o v - Na tento zápas se mnoho fanoušků těšilo. Bylo to také vidět i na návštěvě ve Zlatopramen aréně. Chomutovští fanoušci nezklamali a i ve chvílích, kdy se moc nedařilo, fandili. Vstup do utkání se lépe vydařil hostujícímu celku. V sedmé minutě se jako první trefil Jakub Grof. Poté se ale domácím podařilo otočit zápas a do šaten po první třetině se odcházelo za stavu 3:1 pro Lvy. Do druhé třetiny Chomutovští vlétli a podařilo se jim vyrovnat. Lvy to nezaskočilo a do chomutovské branky spadly ještě tři kotouče. Závěr byl ale infarktový. Hájek a Mikšovic překonali Salfického a stav byl 6:5. V poslední minutě Chomutovští udělali veliký závar, ale ani to nestačilo. Lvi nakonec dotáhli utkání do vítězného konce a získávají tři body. Své nám k tomuto utkání řekl obránce Jakub Grof.

Jakube, podařilo se Vám v úvodu vstřelit branku, přesto prohra. Jak se Vám hodnotí dnešní zápas?

Začali jsme velmi dobře, vedli jsme 1:0, ale pak jsme dostali dvě takové smolné branky, které s námi možná trošku zamávaly. Pak jsme to sice znovu srovnali, ale Ústí nám bohužel zase uteklo na 3 branky a to už se nám srovnat nepodařilo.

Kdy se tento zápas zlomil?

Určitě za stavu 3:3, kdy jsme srovnali, ale pak jsme dostali zase dva góly. Poté hráli Lvi uvolněně a přidali další branku. Když se nám povedlo skórovat na 6:4, tak jsme je dostali trošku pod tlak a dali jsme to na 6:5. Škoda jen, že se nám ten konec nepovedl lépe.

Co jste si řekli v kabině po první třetině? Vlétli jste tam a hned vstřelili branku…

Tak my jsme si celou dobu říkali, že když prohráváme o dvě branky, tak to není ještě tak špatně rozehrané a pořád to můžeme ještě otočit. Jednou se nám podařilo skóre srovnat, ale podruhé bohužel ne.

Dvakrát jste museli dotahovat dvoubrankové manko, sebralo vám to hodně sil?

Myslím si, že ne. Oboustranně to byl celou dobu hodně otevřený hokej a to skóre tomu napovídá. Na to, že hraje první s druhým, tak 6:5 je hodně branek a výsledek by mohl vypadat trošku jinak. Na druhou stanu se to ale divákům asi líbilo. Přišlo jich hodně a za to jim je potřeba poděkovat. Zápas to byl pěkný, i když jsme bohužel prohráli.

Co tedy nakonec rozhodlo o konečném výsledku tohoto derby?

Určitě ten odstup Ústí, kdy dali na 6:3 a to už jsme bohužel nedohnali. Jsou silní v jedné věci a to v nahazování puků na branku. Dnes jsme to tam nepokryli a ještě nám to tam asi dvakrát nějak spadlo. To se někdy stane, dnes jim to vyšlo, hrají to velice dobře a my si na to musíme příště dávat větší pozor.

Regionální derby a zápas, co hodně láká lidi. S čím jste do tohoto utkání šli?

Jsme hlavně rádi, že nás přijelo podpořit tolik fanoušků z Chomutova a celkově si myslím, že atmosféra byla parádní. To tomu zápasu prospělo, když lidi přijedou fandit, tak přece jen ty mužstva se na sobě vyždímají víc, vypadá to lépe a dnes to určitě nebylo špatné utkání.

Dnes tedy bohužel ztráta, ale budete se chtít ještě poprat o první místo?

Já myslím, že o tom je rozhodnuto. Ústí zřejmě vyhraje základní část.

Prozatím tyto souboje dvou rivalů v letošní sezóně vyhrál vždy domácí celek, hodláte v tom pokračovat i v posledním zápase základní části a Lvy zdoláte?

Určitě budeme chtít vyhrát, ale bude to poslední zápas před play-off a ty přece jen už se hrají trošku jinak, když to bude rozhodnuté. Vyhrát budeme chtít, ale také se budeme snažit, aby se nikdo nezranil. Chceme být do vyřazovacích bojů zdraví.