Sezona končí, Piráti odehrají poslední duel baráže v Mladé Boleslavi

Napsal 19.04.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V posledním kole baráže o Tipsport extraligu zajíždějí Piráti na led Mladé Boleslavi. O postupujících je už rozhodnuto z jedenáctého kola, kde chomutovští ztratili všechny naděje na udržení a míří do první ligy. Zakončí Severočeši neúspěšnou sezonu výhrou? Utkání startuje 20. 4. 2014 v 18 hodin a 10 minut.

Už po jedenáctém kole je o postupujících jasno! Extraligu si zahrají hráči Olomouce a Mladé Boleslavi, přes kterou se Piráti do nejvyšší soutěže dostali. Naopak elitu opouští chomutovští i kladenští hráči.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Mladá Boleslav 11 5 2 2 2 37:25 21
2. Olomouc 11 5 1 3 2 33:32 20
3. Chomutov 11 3 2 1 5 24:26 14
4. Kladno 11 2 2 1 6 29:40 11

Jedenácté kolo ...

V posledním kole podlehli Piráti na svém ledě kladenským Rytířům, což jim uzavřelo cestu do dalšího ročníku Tipsport extraligy. Chomutovští v utkání vyslali na Cháberu čtyřiapadesát střel, z nichž dali jen dvě branky. Skóre utkání otevřel v deváté minutě Pavel Patera. Ve druhé části navýšili stav utkání na 0:3 Miloslav Hořava a Libor Procházka, který překvapil Růžičku. Za domácí snížil bombou v přesilové hře Jakub Stehlík. Naději na srovnání utkání dal Pirátům Ondřej Kaše.

V zápase mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví se mohlo rozhodnout o postupujících. V případě výhry domácích v prodloužení se mohla radovat obě mužstva. A tak se také stalo. Utkání skončilo v základní hrací době 4:4. Za Olomouc se postupně trefovali dvakrát Radim Kucharczyk, po jedné brance přidali Rostislav Marosz a David Ostřížek. Branky za Středočechy dávali Lukáš Pabiška, Milan Mikulík, Richard Jarůšek a Ctirad Ovčačík. V prodloužení rozhodl o bodu navíc a účasti Olomouce v extralize Jan Jaroměřský.

Michal Valent odchytal v baráži deset zápasů, ve kterých si připsal 232 zásahů. Mladoboleslavský brankář inkasoval dvacet branek a jeho úspěšnost se zastavila na 92,06%.

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Piráti Chomutov – Mladá Boleslav
Jaroslav Svoboda (3+5) Nejproduktivnější hráč David Výborný (3+7)
Ľuboš Bartečko – 4 branky Nejlepší střelec Michal Broš – 5 branek
Jaroslav Svoboda – 5 asistencí Nejlepší nahrávač David Výborný – 7 asistencí
Jakub Stehlík (2+3) Neproduktivnější obránce Milan Toman (0+4)
Maris Jass – 27 trestných minut Nejtrestanější hráč Boris Žabka – 16 trestných minut

Sestavy z posledního kola

Piráti Chomutov: Růžička (29. Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Jass – Svoboda, Bartečko, Bombersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Sikora, Hromas – O. Kaše, Kämpf, Račuk.

Mladá Boleslav: Will – Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka, Kurka – Pabiška, Výborný (C), Mikulík – Klimenta, Broš, Lenc – Starý, Musil, Látal – Kubica, Vrbata, Jarůšek – Podsedníček.

O zápase ...

Tabulka baráže je již rozhodnuta, ale poslední utkání se musí dohrát. Piráti by rádi vyhráli, alespoň poslední utkání a rozloučili se z baráží třemi body. Úvodní buly bude vhozeno v neděli 20. 4. 2014 v 18 hodin a 10 minut. Pokud nedorazíte na mladoboleslavský zimní stadion, můžete zápas sledovat na portálu www.onlajny.com nebo TV Tipsport.