Severočeské derby opět v retro dresech!

Napsal 30.10.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po vydařeném zápase na ledě soupeře se budou chomutovští borci rvát o další tři body. V domácím prostředí se proti KLH postaví druhý tým tabulky, mužstvo HC Slovan Ústečtí Lvi. Oba celky dělí pouhých devět bodů a Chomutov bude jistě chtít doma navázat na výkon z Olomouce a rozdíl snížit jen na dvě výhry. Slovan si však doma v posledním kole poradil s Jihlavou, a tak se fanoušci budou mít jistě na co těšit! Pomyslnou třešničkou na dortu bude skutečnost, že obě mužstva nastoupí V HISTORICKÝCH DRESECH, ve kterých hrála i poslední vzájemné utkání na ledě Slovanu. Souboj severočeských rivalů začíná v pondělí 31. října od 17:30 v Chomutově a všichni milovníci hokeje ho mohou sledovat rovněž prostřednictvím ON–LINE přenosu.

Změny v Ústeckém kádru

Vedení Slovanu se rozhodlo dočasně vyměnit Václava Drábka, který zatím nasbíral jedinou asistenci, za mladoboleslavského Jiřího Jelínka. Ten pro změnu svému klubu prozatím nepomohl bodově vůbec.
„Rozhodně to neznamená, že se ho chceme zbavit natrvalo. Rádi bychom ho tímto měsíčním hostováním v Boleslavi nastartovali k jeho tradičním výkonům," okomentoval výměnu manažer Lvů, Šaffer.

Poslední vzájemné měření sil

Naposledy se oba celky poměřily na ledě Ústí a rozdělily si každý po jednom bodu za remízu 2:2. Na bleskový nástup Chomutova, který již ve 2. minutě vedl díky Stavenskému, odpovědělo Ústí hned za dvě minuty - trefil se Slížek. Ten samý hráč ještě do první sirény rozjásal domácí publikum, když v 18. minutě využil přesilovku a zblízka nedal Horčičkovi šanci, 2:1. Vyrovnání se KLH dočkalo ve 33. minutě. Boušek přejel útočnou modrou a chytrou střelou překonal Sáblíka, 2:2. I přes další šance na obou stranách se skóre již nezměnilo a oba celky se rozešly smírně 2:2.

Tehdejší sestavy

Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Evan, Jan Kudrna, Zápotočný, Mazanec, Pavlas, Klobouček, Grof - Klimt, Sýkora, Buďa - Antoš, Pazourek, Fink - Kuchler, Slížek, Kysela - Jankových, Kloz, Jiří Kudrna

Chomutov: Horčička - Révay, Jakub Šulc, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský

Statistiky nejužitečnějších „Lvů“

BRÁNA
Ústeckou branku stráží většinou Lukáš Sáblík. Zatímco s průměrem 1,69 obdržené branky na zápas se řadí mezi první trojku celé ligy, jeho procentuální úspěšnost zásahů 92,05 % ho posouvá až na místo čtrnácté. Lukáš Sáblík si připsal ze třinácti zápasů jeden shut-out.

Srovnání

Sáblík: průměr - 1,69; úspěšnost - 92,05 %; shut-outy - 1x
Horčička: průměr - 1,50; úspěšnost – 94,56% ; shut-outy - 3x

DEFENZIVA
Obraně Ústí vévodí Jan Klobouček s 12 +-body, k nimž si připsal 7 kanadských bodů (1+6). Za zmínku ještě stojí obránci Aleš Pavlas, 11 +-bodů a 7 kanadských bodů (1+6), dále Aleš Vála, 10 +-bodů a 6 kanadských bodů (4+2), a Jan Kudrna, 10 +-bodů a 4 kanadské body (3+1).
Nejtrestanějším hráčem Slovanu je David Mazanec s 47 trestnými minutami.

Srovnání

Klobouček: +-body - +12; kanadské body – 7 (1+6)
Trefný Jakub: +-body - +9; kanadské body – 2 (0+2)

Pavlas: +-body - +11; kanadské body – 7 (1+6)
Kocek +-body - +3; kanadské body – 2 (0+2)

Vála: +-body - +10; kanadské body – 6 (4+2)
Szakal: +-body - 0; kanadské body – 3 (2+1)

ÚTOK
Jednoznačně nejostřejším zoubkem Ústeckých Lvů je forvard David Pazourek, který okupuje 2. místo v celkovém hodnocení I. ligy. V sedmnácti zápasech nasbíral 18 kanadských bodů (8+10). Zároveň však patří mezi nejtrestanější útočníky svého týmu (40 TM).
Dalšími nebezpečnými drápy budou v pondělí jistě i Klimt (7+6) s Finkem (4+9). Můžeme být rovněž zvědavi na výkon Ladislava Slížka (5+6), který se proti Chomutovu prosadil naposledy.

Kostourek: 8 kanadských bodů (3+5)

Statistiky jsou sice zajímavá věc, ale hokej se hraje na ledě a v posledním domácím utkání se chomutovští fanoušci mohli přesvědčit, že KLH proti papírově lepším soupeřům hrát umí. Potvrdí tuto prognózu i v pondělí???

Slovan po 17 kolech

Hokejisté Ústí jsou prozatím na druhém místě tabulky a dotírají na vedoucí Havířov, se kterým se střídají na špici. Mužstvo Slovanu se může pochlubit vyrovnanými výsledky jak z domácího, tak i cizího prostředí. Doma nasbíralo 23 bodů (7V, 2R, 0P) a doposud neprohrálo, zvenku přivezli Ústečtí 13 bodů (4V, 1R, 3P).

Poslední mistrovské utkání

V minulém kole nastoupilo Ústí doma proti Dukle Jihlava a ten, kdo byl přítomen, jistě uzná, že se bylo na co dívat. Jihlava nestačila na domácí mužstvo po všech stránkách a když po 42 minutách svítil na ukazateli výsledek 3:0, byl zcela zasloužený. Dvakrát se trefil Vála a jednou Kudrna. Jihlava svůj čestný úspěch vsítila díky Staňkovi, ovšem deset minut před koncem zápasu upravil na konečných 4:1, Klimt.
„Bylo to těžké utkání, úporný boj. K jeho kvalitě přispěla obě mužstva. Byl to hokej, který se divákům musel líbit. Hráče musím pochválit, podali dnes výborný výkon," zhodnotil utkání trenér Hynek.

Předpokládané sestavy

Ústí n. Labem: Sáblík - Evan, Grof, Jelínek, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Vála, Zápotočný - Kysela, Slížek, Kuchler - Klobouček, Pazourek, Antoš - Jankových, Fink, Klimt - Lopuski, Sýkora, Kudrna Jiří

Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Szakal, Šulc Jakub, Černý, Trefný, Hořava - Jíra, Charousek, Šulc Jan - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát