Šesté semifinále v neděli v Chomutově! Vyrovnají Piráti sérii a odvrátí liberecký mečbol?

Napsal 09.04.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Vyrovnaná série s úřadujícím mistrem z Liberce napíše v neděli svůj šestý příběh. Piráti v něm budou odvracet soupeřův mečbol. Pomoci jim k tomu může opět plně zaplněná SD ARÉNA, která je v semifinále už dvakrát dohnala k vítězství. Šesté semifinále Generali play-off Tipsport extraligy startuje v 17 hodin a 40 minut. Držte chomutovským bojovníkům palce!

Páteční pátý duel v Liberci

Chomutovští začali v pátek v Liberci dobře. V deváté minutě prostřelil Romana Willa Vladimír Růžička, jenž využil pěkné nahrávky mezi obránce od Jakuba Sklenáře. Bílí Tygři ale zatopili pod kotlem a již ve čtrnácté minutě se radovali z vyrovnání. Střelcem gólu byl Michal Ordoš, který se prosadil střelou z mezikruží.

V počátku prostřední části Radim Šimek dostal přihrávku mezi kruhy, odkud udělal bekhendový blafák a otočil vývoj utkání. V polovině třetí části mohl srovnat na 2:2 chomutovský mladík Jakub Lauko, jenž ale trefil pouze brankovou konstrukci liberecké svatyně. „Chybělo jen asi pět centimetrů a mohl to být gól,“ litoval po zápase nadějný forvard.

V sestavě Chomutova se objevil i zkušený zadák Jakub Trefný. Kapitán partnerské Kadaně nahradil zraněného Slováka Juraje Valacha. Šestatřicetiletý zadák odehrál v Chomutově řadu bitev. „Hrát semifinále play-off extraligy je paráda,“vykládal po zápase zkušený harcovník.

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa)
Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 42:24. Diváci: 7 500.
Liberec: Will – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý
Piráti: Laco – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Skinner, Trefný – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Koblasa, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Hlava