Aktuální zprávy

Šesťáci bojovali o titul Mistra republiky, nakonec skončili pátí

Napsal 28.03.2009 David Nováček
C h o m u t o v - Výrazný úspěch zaznamenala chomutovská 6. třída, která patří k tomu nejlepšímu čím momentálně místní klub disponuje. Již podruhé v řadě se tento ročník probojoval na závěrečný turnaj o titul Přeborníka republiky. Během tohoto víkendu svedli chomutovští šestáci bitvu s Pardubicemi, Kometou Brno, Spartou Praha a Novým Jičínem. V těžké konkurenci se bílomodrým nedařilo podle jejich představ a obsadili 5. příčku.

HC Sparta Praha - KLH Chomutov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

V prvním duelu se chomutovští hráči střetli s pražskou Spartou. Po vyrovnané první třetině zasáhla Chomutovské černá čtyřminutovka ve druhé části, kdy třikrát inkasovali a tlak soupeře musel zastavit až vyžádaný time-out. Hra se následně uklidnila, avšak v oslabení inkasoval Chomutov čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. V závěrečné třetině si Sparta již hlídala svůj náskok a přidala ještě další branku. Chomutovští tak podlehli 0:5.

HC Moeller Pardubice - KLH Chomutov 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

I po druhém duelu čekají chomutovští hráči na první vstřelenou branku. Poté, kdy v úvodním utkání pětkrát inkasovali, chtěli si spravit chuť ve druhém duelu proti Pardubicím. Jenže Východočeši jim uštědřili celkem sedm branek a žádnou neinkasovali.

KLH Chomutov - HC Nový Jičín 3:8 (2:1, 1:5, 0:2)

Až ve třetí utkání se chomutovští hráči dočkali vstřelené branky. V zápase proti průběžně vedoucímu Novému Jičínu byli dokonce v první třetině lepším mužstvem a po brankách Klepla a Rohly vedli 2:1. Jenže v prostřední části se výrazným způsobem prosadil soupeř a bylo po chomutovských nadějích. Velmi produktivní byl zejména novojičínský Kovařčík, který vstřelil čtyři branky a přidal i jednu gólovou přihrávku.

KLH Chomutov - HC Kometa Brno 0:6 (1:0, 4:0, 1:0)

Ani v závěrečném utkání si chomutovští hráči nepřipsali na své konto vítězství. Brněnské Kometě podlehli jasně 6:0 a obsadili tak konečné 5. místo. Ač se chomutovským nadějím závěrečný turnaj nevyvedl, nemají se za co stydět. Být patým nejlepším mužstvem celé republiky není žádná ostuda, ba naopak.

Sestava KLH Chomutov
Danylec (Strejc) - Groger, Hlaváček, Dvořák, Němec, Bártík, Skalník, Klepl "C", Rindoš, Adámek, Stasinka, Krajník, Rohla, Urban, Votruba, Svoboda, Taraška