Série s Havlíčkovým Brodem nabízí páté pokračování. Ukončí Piráti Rebelům sezónu?

Napsal 05.03.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Čtvrtfinálová série mezi havlíčkobrodským Rebelem a chomutovskými Piráty se po dvou utkáních na Vysočině přesouvá za stavu 3:1 pro Severočechy zpět do Chomutova. Někteří mohou brát prohrané utkání v Kotlině za zbytečnou ztrátu sil, ale cíl, s nímž Piráti do Havlíčkova Brodu jeli, byl přeci jen splněn. Pro chomutovské fanoušky se alespoň nabízí ještě jedna (doufejme, že už poslední) šance vidět kromě současných místních borců i Milana Kostourka a Petra Polodnu, kteří zatím hrají ve čtvrtfinále skvěle.

V Kotlině s bilancí 1:1

Páteční třetí vzájemné utkání zvedlo v Chomutovském táboře vlnu nevole. Podle vyjádření vedení Pirátů bylo značně ovlivněno špatným výkonem sudích Schmejkala a Svobody, kteří domácím „zajistili“ dvě branky, které udělaly rozdíl v konečném skóre. Do vedení šli ve čtvrté minutě Piráti zásluhou chomutovského srdcaře Petra Jíry, ale o minutu později nastal první inkriminovaný okamžik, kdy kapitán Rebelů Marian Morava vymetl pravý horní roh branky Milana Řehoře, který ale několik vteřin seděl v brankovišti bez ochrany hlavy. Za domácí pak vstřelil druhou branku Ladislav Rytnauer a na 3:1 zvýšil Roman Vondráček. Čtvrtý gól Rebelům ovšem opět chybně uznali rozhodčí. Jan Wasserbauer sice Řehoře obhodil, ale z brankové čáry puk hbitě odstranil Brett Palin, což si ale jeden z arbitrů nedokázal přiznat a branku nekompromisně uznal. Piráti už stačili pouze snížit na 2:4 zásluhou Karla Hromase, který si tak připsal druhý bod v zápase.

Radost Rebelů po první brance v pátečním utkání

Druhý duel na Vysočině už nebyl rozhodčími nijak ovlivněn a oba týmy se tak mohly naplno věnovat hokeji. Již v 8. minutě vedli Rebelové 2:0 po brankách Protivného a Kostourka (na obě asistoval Polodna), ale pak spustili svou kanonádu Piráti. Do konce třetiny srovnali skóre Lukáš Pulpán a David Hruška, ve druhé dvacetiminutovce pokračovali na ofenzivní vlně Jakub Grof a Nikola Gajovský. Rebelové ještě snížili na rozdíl jedné branky z hole Václava Meidla, ale tečku za čtvrtým střetnutím udělal v jedenapadesáté minutě druhou brankou David Hruška.

První vyhrání z kapsy vyhání

Toto sportovní klišé zatím funguje v každém utkání naprosto dokonale. Kdybychom ho chtěli se značnou mírou nadsázky uvést do praxe, tak bychom mohli tvrdit, že bude v úterním zápase důležité inkasovat první branku. To je totiž prozatím paradoxně klíč k vítězství v utkání.

V prvním zápase otevřeli skóre Rebelové, a to ve 33. minutě po souhře přihrávajícího Polodny a střílejícího Ostrčila. Piráti poté otočili skóre na konečných 3:1. Ve druhém střetnutí šli do vedení opět hosté zásluhou Rytnauera, vítězství vystřelil domácím v prodloužení Jakub Grof. V Havlíčkově Brodě se poprvé do vedení dostali Piráti, ale stalo se jim to osudným, prohráli v poměru 2:4, když se vítěznou trefou prezentoval Vondráček. A v posledním čtvrtém utkání vedli Rebelové po brankách Protivného a Kostourka dokonce 2:0, pak je ale piráti jednoznačně přejeli a zvítězili 5:3.

Je tedy více než jasné, že vstřelit první branku zápasu se zatím v této čtvrtfinálové sérii nevyplatilo ani jednou. Nutno ovšem dodat, že se na severu Čech nikdo nebude zlobit, když skóre otevřou domácí a zároveň zvítězí v celém zápase.

Muž série: Jaroslav Suchan

Jaroslav Suchan bude mít jistě opět plné ruce práce

Jeho celková úspěšnost zákroků v play-off činí 91,39 %, což není nijak závratné číslo, ovšem kdo viděl havlíčkobrodského gólmana v akci, musí uznat, že nebýt jeho magických zákroků v kleci Rebelů, končila by všechna utkání úplně jiným výsledkem. V prvním zápase musel Jaroslav Suchan likvidovat 42 střel, ve čtvrtém utkání úctyhodných 39 pokusů. Dohromady má na svém kontě po čtyřech zápasech 138 zákroků, což je více než vysoké číslo.

Nejnebezpečnějším hráčem havlíčkobrodského Rebelu v rámci ofenzivní činnosti je Petr Polodna, který se sice do listiny střelců nezapsal ani jednou, ovšem do listiny asistentů již sedmkrát. Nejlepším střelcem série je prozatím Ladislav Rytnauer, který se trefil již třikrát, k tomu přidal jednu asistenci.

Lvi mají dle očekávání sérii za sebou

Největší rival Pirátů se nenechal zastrašit posledním zápasem základní části, kdy prohrál na domácím ledě s Horáckou Slavií Třebíč 1:2 na samostatné nájezdy, a stejného soupeře zlikvidoval 4:0 na zápasy ve čtvrtfinále (5:0, 8:2, 3:1, 5:1). Ústí nad Labem je tedy prvním týmem, který má čtvrtfinále za sebou. Za stavu 3:1 na zápasy se souboj mezi Olomoucí a Benátkami stěhuje zpět na východ, kde mají domácí Kohouti možnost ukončit celou sérii. Nejvyrovnanější série se odehrává mezi Hradcem Králové a Jihlavou. Stav série je 2:2, zatím platí maximální využití domácího prostředí, které budou mít v následujícím utkání k dispozici jihlavští hokejisté.

Piráti mají před sebou nelehký úkol, a to ukončení série s Rebelem v pátém zápase. Utkání začne v půl šesté, očekává se opět návštěva přes 3 000 diváků, tak dokažme, že našim chomutovským oblíbencům VĚŘÍME!