Ohlasy po utkání

„Rozhodnout takhle dalších 49 zápasů by bylo skvělé,“ říká s úsměvem Štěpán Hřebejk

Napsala 18.09.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přetlačili Dynamo Pardubice v samém závěru utkání a připsali tři body za výhru 3:1. Štěpán Hřebejk pomalu ale jistě atakuje hranici tří set odehraných střetnutí v pirátském dresu. Proti soupeři z Pardubic podpořil hru útoku především důrazným tlakem na bránu. Před Maxwellovou klecí čelil útokům od důrazných obránců Dynama, ale do žádné výrazné potyčky se nezapletl.

Piráti minutu a sedm vteřin před koncem rozhodli utkání. Dynamo už nestihlo skórovat a chomutovský kapitán Michal Vondrka přidal dvě vteřiny před závěrečným hvizdem rozhodčího trefu do prázdné brány. „My můžeme být maximálně spokojeni. Vybojovali jsme hodně vyrovnané utkání, ve kterém nebyl jasný vítěz do posledních minut,“ ohlíží se za vítězným duelem.

Z pardubického maskovaného muže Brandona Maxwella puky vypadávaly, což se Miroslavu Kopřivovi na druhé straně nestávalo. Slabosti v kleci Dynama velmi výrazně využíval Štěpán Hřebejk, který se neustále tlačil do brankoviště a k zakončení z těsné blízkosti. „Žádný gólman nemá rád, když se útočníci tlačí do brány. Z brankoviště se dávají góly nejjednodušeji,“ nabádá k většímu důrazu u brankoviště zbytek kabiny zkušený útočník.

Štěpánu Hřebejkovi chybí k atakování třístého utkání v pirátském dresu už jen málo

Piráti se od začátku Tipsport extraligy v koncovce poněkud trápí a zatím nenašli žádný způsob, jak neduh s produktivitou vyřešit. „Kdybychom věděli, čím to je, že se nemůžeme prosadit, tak bychom to odstranili. My se musíme soustředit, abychom góly nedostávali a vždycky nějakou branku přidali,“ přibližuje prozatímní postoj k nízké střelecké potenci pirátský forvard.

Po první přesné trefě Vladimíra Růžičky v úvodní třetině přišlo vyrovnání ze strany Pardubic. Ve 29. minutě se prosadil Radoslav Tybor, jehož gól musel potvrdit rozhodčí u videa. Inkasovaná branka vyvedla Piráty z tempa a Dynamo se rázem stalo lepším týmem. Podle asistenta Jana Šťastného se Chomutovští přizpůsobili hře hostů. Po druhé přestávce se domácí do utkání vrátili, k čemuž pravděpodobně přispěla domluva hlavního kouče Vladimíra Růžičky. „V kabině jsme si řekli, že se musíme vrátit do zápasu a hrát jako v první třetině,“ prozrazuje odchovanec jihočeského hokeje. „Své si k tomu řekl obvyklým způsobem i trenér,“ usmívá se Štěpán Hřebejk.

Chomutov rozhodl i druhé domácí střetnutí v posledních minutách třetí třetiny a opět si připsal tři body. „Kdybychom rozhodli každé další utkání v posledních minutách, bylo by to skvělé,“ culí se a zasnívá Štěpán Hřebejk.

Piráti po zkušenostech z cesty do Třince zvolili k výjezdu do Ostravy jiný způsob dopravy než nevyzpytatelnou dálnici D1. K utkání proti Vítkovicím využijí Chomutovští kombinovanou přepravu. Do Prahy hráče a realizační tým odveze klubový autobus a poté všichni přesednou na Pendolino. „Mně osobně nezáleží na tom, čím pojedeme, ale zítra si premiéru v Pendolinu užiju,“ těší se závěrem Pirát s číslem 31.