První šanci k postupu Piráti promarnili. Napraví v Mostě dojem a půjdou dál?

Napsal 16.03.2023 Michal Novotný
Svěřenci Kamila Koláčka a Petra Martínka v pátek 17. března vyrazí opět do sousedního Mostu ke svému druhému pokusu o ukončení osmifinálové série. Co se nepovedlo před domácím publikem, může se povést v mostecké A-BENET ARÉNĚ. Dorazte podpořit Chomutovské stejně jako ve druhém osmifinálovém zápase a pomozte vytvořit skvělou atmosféru. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

PLAY-OFF STUDIO 4. OSMIFINÁLE: MOSTEČTÍ LVI VS. PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští nenavázali na předchozí dvě vítězství

Pirátům proti Mostu hrubě nevyšly první dvě třetiny utkání, po kterých prohrávali již 2:5. Skóre otevřel ve vlastním oslabení Pavel Písařík, který tak napodobil svou gólovou akci ze druhého zápasu. Tentokrát ale mostecký střelec nezůstal osamocen a brankově se prosadili i jeho spoluhráči. Ve třetí třetině sice Chomutov zavelel k obratu, ten se ale zrealizovat nepodařilo. V poslední minutě tak Tadeáš Svoboda pouze korigoval porážku domácího týmu.

PIRÁTI CHOMUTOV – MOSTEČTÍ LVI 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Hübl (Chrpa), 34. Zajíček (T. Svoboda, Matai), 53. Mála, 60. T. Svoboda (Matai) - 4. Písařík (Řehoř), 18. Šimeček (Písařík, Řehoř), 25. Písařík (Šimeček, Řehoř), 39. Böhm (Nedrda, Kysela), 40. Kýhos (Procházka, Urbánek).
Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:29. Diváků: 1926.

Sestava Pirátů: Běhula – Matai, Němec, Havel, Filip, Seemann, Váchal, M. Žižka, Petrásek – T. Svoboda, Hübl , Chrpa, Chlouba, Vrhel, Kostourek, Koblížek, Mála, Zajíček, Mežnar, Veselý.

Sestava Lvů: Hosnedl – Steinocher, Havlůj, Šoustek, Urbánek, Hoffmann, Kroupa – Řehoř, Písařík, Šimáček, Nedrda, Kýhos, Böhm, Kysela, Procházka, Smola.

Sestřih třetího osmifinálového zápasu

Pozápasový rozhovor s Jakubem Chrpou

Statistiky obou soupeřů v dlouhodobé části

ChomutovMost
2. místo (97 bodů)pozice8. místo (49 bodů)
214:125skóre143:202
29-3-4-8bilance13-4-2-25
Viktor Hübl 64 (24+40)nejproduktivnější hráčPavel Písařík 43 (26+17)
Jakub Chrpa 32 gólůnejlepší střelecPavel Písařík 26 gólů

Statistiky obou soupeřů v aktuálním play-off

3 zápasy / 2 vítězstvízápasová bilance5 zápasů / 3 vítězství
11:7skóre14:14
2097 divákůprůměrná domácí návštěva713 diváků
Viktor Hübl 4 (2+2)nejproduktivnější hráčIvan Řehoř 7 (2+5)
Milan Kostourek 2 gólynejlepší střelecPavel Písařík 4 góly

Jak si vedou Piráti v osobních statistikách v probíhajícím play-off?

Do branky ve všech třech duelech nastoupil Richard Běhula a daří se mu na výbornou. Disponuje úspěšností zásahů přes 91 % a průměrem 2,35 inkasované branky na zápas. Mezi obránci má zatím dvě asistence Jakub Matai. Produktivitu útočníků vede kapitán Viktor Hübl se čtyřmi kanadskými body. Na čele klubových střelců v aktuálním play-off se momentálně drží hned čtyři hráči. Vedle Viktora Hübla jsou to Milan Kostourek, František Mála a Jakub Zajíček.