Prolomí Piráti nepříznivou sérii v domácích střetnutích? Dorazí Mladá Boleslav a Zlín

Napsal 12.10.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti o blížícím se víkendu dvakrát představím v domácí ROCKNET ARÉNĚ. V pátek dorazí do Chomutov svěřenci kouče Kýhose, tedy Bruslaři z Mladé Boleslavi. Nedělní odpoledne bude patřit zlínským Beranům. Chomutovští se pokusí uloupit první extraligové body. Vydejte se je na zimní stadion podpořit! V pátek začíná utkání v tradičních 17:30h, nedělní jak již je zvykem v 15:30h.

Bruslaři se krčí po osmičce zápasů na dvanácté pozici

Mladá Bolelslav odstartovala extraligu soubojem s Litvínovem, kterému v domácí prostředí podlehla těsně 3:4. O dva dny později prodloužil čekání na výhru duel na ledě nováčka z Karlových Varů. Energie zvítězila 4:0. Ani ve třetím kole nejvyšší soutěže nenašli svěřenci kouče Kýhose bodový recept. Doma padli s vítkovickou Riderou.

SOUPISKA MLADÉ BOLESLAVI

Brankáři: Dominik Groh, Pavel Kantor, Michal Krofta, Gašper Krošelj, Jan Růžička.
    Obránci: David Bernad, Ondřej Dlapa, Vladimír Eminger, Jan Hanzlík, František Hrdinka, Oldrich Kotvan, Jiří Kurka, David Němeček, Martin Pláněk, Jiří Říha, Tomáš Voráček.
    Útočníci: Oscar Flynn, Jakub Klepiš, Tomáš Knotek, Pavel Kousal, Martin Látal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Jakub Orsava, Lukáš Pabiška, Dominik Pacovský, Martin Procházka, Pavol Skalický, David Šťastný, Lukáš Volf, Michal Vondrka, Lukáš Žejdl.

Až čtvrté a páté pokračování přineslo radost do černozeleného tábora. Na výhru v Brně navázal Bruslařský klub v domácím střetnutí s pražskou Spartou. Na konci září ale přišel tvrdý direkt od Liberce, jenž Mladou Boleslav porazit vysoko 8:3. Poslední extraligový víkend přinesl Středočechům poloviční zisky. Slavili sice po zápase s Pardubicemi, ale se skloněnými hlavami odešli ze souboje s Plzní.

Změny v kádru Bruslařů

Příchody: Gašper Krošelj (Záhřeb), Pavel Kantor (Litvínov), Michal Vondrka (Chomutov), Martin Pláněk (Mountfield HK), David Šťastný (Zlín), Pavol Skalický (Slovan Bratislava), Martin Látal (Mountfield HK).

Odchody: Radek Lenc (Liberec), Brandon Maxwell (Mountfield HK), Jakub Valský (Liberec), Petr Holík (Brno), Tomáš Urban (Nové Zámky, SVK), Richard Nedomlel (Sparta), Lukáš Nahodil a Vojtěch Němec (oba Brno).

null

Berani dokázali rozcupovat Spartu či Pardubice, ale i schytat debakl od Liberce

Berani zahájili extraligu na vlastním ledě proti třineckým Ocelářům. Jarního finalistu dokázali porazit 4:2. Následující hrací den se ale museli sklonit před litvínovskou Vervou. Třetí kolo přineslo vyrovnaný souboj s Moutnfieldem, který si nakonec ze stadionu Luďka Čajky odvezl všechny body po vítězství 2:1. První kvarteto zápasů uzavřel duel v Karlových Varech, kde Berani po dvou porážkách naplno bodovali.

ZLÍNSKÁ SOUPISKA

Brankáři: Tomáš Štůrala, Jakub Sedláček.
    Obránci: Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Novotný, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žizka.
    Útočníci: Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jiří Goiš, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Jiří Karafiát, Pavel Kubiš, Edgars Kulda, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Poletín, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař, Jan Václavek, Nicolas Werbik.

V pátém kole Zlínští vyzvali před svými fanoušky Bílé Tygry z Liberce od kterých schytali nepříjemný políček. Série, ve které Zlín čekal na výhru, se protáhla na tři kola. Vše utnul souboj s pražskou Spartou. Žlutomodrý soubor přejel celek, který obléká trikoty s velkým S na hrudi. Z vysočanské arény si odvezl výhru 5:1. Podobně jednoznačně skončila i středeční předehrávka devátého kola s Pardubicemi, které si z Valašska odvezli prohru 6:1.

Změny v sestavě Beranů

Příchody: Jakub Sedláček (Slovan Bratislava, KHL), Jakub Herman (Olomouc), Michal Poletín (Chomutov), Nicolas Werbik (Des Moines, USHL), Jakub Šlahař (Přerov), Edgars Kulda (Dinamo Riga, KHL).

Odchody: Libor Kašík (Chabarovsk ,KHL), Roberts Bukarts (Třinec), David Šťastný (Mladá Boleslav), Ondřej Veselý (konec kariéry), Pavel Klhůfek (Chomutov), Radoslav Illo (Kansas City Mavericks, ECHL).

Třetí perioda zlomila Bruslaře v Plzni

V první části hráli prim početní výhoda. Skóre otevřela Plzeň, avšak Boleslavští odpověděli zásluhou Orsavy. Těsně před první sirénou vrátil domácím vedení Stach. Na další branky si diváci museli počkat do třetí třetiny, kterou ovládli plzeňští indiáni, kteří rozhodli o výhře dvěma rychlými góly v polovině poslední dvacetiminutovky.

Plzeň – Mladá Boleslav 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. D. Kindl (Kratěna, Pulpán), 20. Stach (Pulpán, D. Kindl), 47. J. Kindl (Straka, Eberle), 48. Jones (Nedorost, Gulaš), 59. Gulaš (J. Kindl, Frodl) – 12. Orsava (Žejdl, Pacovský). Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Střely na branku: 23:27.

Poslední line-up Bruslařů: Krošelj – Pláněk, Bernad, Hanzlík, Říha, Voráček, Kurka – Šťastný, Žejdl, Orsava – Procházka, Klepiš, Vondrka – Pacovský, Musil, Skalický – Pabiška, Knotek, Kousal.

Zlín v předehrávce jasně přehrál pardubické Dynamo

Zlín hostil ve středu posledního pirátského soupeře, pardubické Dynamo. To nestačilo na valašského soupeře již po první třetině, kterou na zimním stadionu Luďka Čajky prohrálo 3:0. V zápase byl hodně vidět Antonín Honejsek, který dvěma góly ve druhé třetině zařídil vedení 4:0 respektive 5:1. Pojistku přidal na začátku čtyřiapadesáté minuty Herman.

Zlín – Pardubice 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Šlahař (Honejsek, Herman), 13. Nosek (Žižka, Poletín), 20. Šlahař (Fořt, Herman), 27. Honejsek (Herman), 36. Honejsek (Nosek), 54. Herman (Honejsek, Šlahař) - 32. Vondráček (M. Kratochvil, P. Sýkora). Vyloučení: 1:4. Využití: bez. Střely na branku: 39:22.

Středeční sestava Zlína: J. Sedláček - Řezníček, Freibergs, Gazda, Žižka, Valenta, Nosek, Ferenc - Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Kulda, Fryšara, Poletín - Popelka, P. Sedláček, Karafiát.

null

Piráti sahali v Pardubicích na body, ale nakonec odešli i poraženi

Chomutov nezačal špatně, jenže v první třetině vsítili branku pouze domácí. Po přestávce to byla ale jiná písnička. Piráti třemi brankami, dvě z nich dal Vladimír Růžička, dokázali otočit zápas ve svůj prospěch a akciemi na první výhru to vypadalo hodně dobře. Jenže to by nesměl přijít výpadek v závěru třetiny, kdy Dynamo dvakrát udeřilo a zápas byl opět otevřený. A jelikož Chomutov své šance nevyužil, udeřili Východočeši. Ve čtyřiačtyřicáté minutě vrátil vedení svěřencům kouče Holaně Dušek. V závěru utkání dostali Chomutovští možnost pětiminutové početní výhody, ale místo srovnání přišla branka z hokejky Mandáta a bylo definitivně jasno.

Pardubice – Chomutov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Wishart (Bubela, Dušek), 40. Treille (Dušek, Bubela), 40. Wishart (Svoboda, Trončinský), 44. Dušek (Bubela, Budík), 57. Mandát (Perret) – 21. Huml (Marjamäki, Tomica), 26. Růžička (Stránský), 30. Růžička (Dietz, Duda). Vyloučení: 5:8 navíc Trončinský (Pardubice) na pět minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Střely na branku: 27:26.

Poslední sestava Pirátů: Lukeš – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Valach – Sklenář, Růžička, Duda – Tomica, Huml, Marjamäki – Koblasa, Klhůfek, Skokan – Dlouhý, Vantuch, Stránský.