Prolomí Chomutovští sérii neúspěchů na cizích kluzištích?

Napsal 27.10.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po nevydařeném utkání na ledě posledního Vajgaru mají hokejisté KLH šanci udobřit si své fanoušky v rámci 17.kola, které je zavede opět na led soupeře. Tentokrát zajíždí do Olomouce, kde se budou rvát o zlepšení své reputace na cizích stadionech. Jednoduché to rozhodně nebude, neboť Hanáci získali ve středečním pokračování první ligy cenný skalp Jihlavy, kterou zdolali poměrně jasně v jejím hájemství. Svěřenci trenéra Kýhose se venku trápí. V posledních pěti zápasech vstřelili pouze čtyři góly, což je tristní bilance. Vylepšit ji mohou již v sobotu 29.10.2005 od 17:00. Obě mužstva dělí jediná příčka a tři body. V případě výhry se tak Severočeši dotáhnou na svého soupeře. Zápas můžete sledovat prostřednictvím změn stavů zde na webu.

Kádr Olomouckých řečí čísel

Jedničkou týmu je Štefan Žigárdy (21 let), jehož najdeme na třetím místě v procentuální úspěšnosti zásahů celé soutěže (94,65%). To je o jedinou příčku před Lubošem Horčičkou.

Poslední vzájemný duel

Poprvé v letošní sezoně se oba rivalové střetli v rámci 4.kola na ledě ČEZ stadionu a radovali se domácí, kteří svého soka pokořili 2:0 díky brankám Petra Polodny ze začátku 19.minuty a Jaroslava Buchala ze 47.minuty. Základním kamenem byl jako již mnohokrát Luboš Horčička, jenž udržel čisté konto podruhé v řadě, když předtím vychytal i střelce Jindřichova Hradce.

Tehdejší sestavy

Olomouc: Žigárdy - Kříž, Šafařík, Protivný, Světlík, Vlček, Bartoň, Faltýnek, Varakas - Smejkal, Ministr, Bouz - J.Hradecký, Najdek, Frieb - Šimo, Karný, Hebar - Žajgla, Kreuzman, Malkus.

Chomutov: Horčička - Révay, Jakub Šulc, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský.

Mistrovská sezona Hanáků

Prozatím mohou být v Olomouci spokojeni. Tým v poklidu drží pozici v play-off a hlavně doma neztrácí cenné body. I výsledky venku na slušné úrovni, což v konečném součtu dává pátou pozici. V hanácké metropoli dokázaly zvítězit pouze dvě mužstva. Byly jimi hned v úvodních kolech Mladá Boleslav (3:1) a Jihlava v prodloužení (3:2). Naopak pohořeli Ústečtí Lvi (3:4) stejně jako nyní vedoucí Havířov (1:2). Za zmínku jistě stojí skalp Jihlavy z jejího ledu v minulém kole.

Poslední zápas

Utkání na Horáckém stadionu do jisté míry ovlivnilo odstoupení jihlavské jedničky mezi tyčemi Jaroslava Suchana po první obdržené brance. Tu vstřelil Jozef Slaninak ve 23.minutě. Další přesné trefy přidali Jiří Hradecký (30) a znovu Jozef Slaninak a Olomouc na počátku 42.minuty vedla 3:0. Za domácí snížil Oldřich Bakus, ale poslední slovo měli Hanáci zásluhou Pavla Metličky (33).

Sestavy rivalů v 16.kole

Olomouc: Žigárdy - Kříž, Šafařík, Bartoň, Protivný, Světlík, Faltýnek, Protivný - Šimo, Ministr, Slaninak - Metlička, Kreuzman, Najdek - Bouz, Žajgla, Hebar - Frieb, Hradecký, Karný.

Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Jakub Šulc, Krajíček, Szakal, Černý - Jíra, Charousek, Polodna - Boušek, Šíp, Jan Šulc - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát.