Přiveze KLH Chomutov z havířovského ledu čtvrtou výhru?

Napsal 22.09.2009 Lucie Štěrbová
Tři zápasy a devět bodů za tři výhry. To jsou dosavadní jednoduché počty hráčů KLH Chomutov, kteří vstoupili do nové sezóny tou správnou nohou a po třech kolech jsou v čele prvoligové tabulky. Šňůru výher ale budou chtít určitě přetrhnout hráči HC Havířov a to již tuto středu 23. září od 17:30 na ledě jejich stadionu. To, zda chomutovští hráči utkání zvládnou a přidají na své konto další vítězný zápas, můžete sledovat v tradičním online přenosu.

HC Havířov – náš soupeř

Havířovští panteři do nového ročníku nevkročili tím nejšťastnějším způsobem. Po třech odehraných kolech mají na svém kontě pouhé dva body a krčí se na 14. místě tabulky – a to určitě nebyl předsezónní cíl. V prvním kole Havířov prohrál s nováčkem z Tábora 2:1, ve druhém kole nestačil na svém ledě na tým Chrudimi a opět prohrál 3:4. Na výhru v základní hrací době pak nedosáhl ani po šedesáti minutách třetího zápasu. V utkání se Znojmem musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli Panteři úspěšnější a připsali si tak do tabulky první body.

K těm dalším by jim měla dopomoci významná posila. Na měsíční hostování se Havířovu na počátku letošního týdne upsal mistr světa, olympijský vítěz a bývalá ikona Vítkovic David Moravec. Havířovským by měl pomoci v následujících devíti zápasech a v případě domluvy možná i ve zbytku sezony.

Bilance KLH Chomutov

Modrobílí opanují na rozdíl od svého zítřejšího soupeře zcela opačný pól prvoligové tabulky. A to i díky výkonům první útočné lajny. Trio Duda, Kraft a Procházka zatím drží tři vedoucí pozice klubového kanadského bodování. Do gólového účtu zítřejšího zápasu ale budou chtít promluvit i ostatní hráči. Mezi nimi i František Bombic, kterému se loni proti Havířovu dařilo. Ve čtyřech zápasech nasázel do sítě tohoto soupeře dvě branky a na další dvě přihrával.

Vzájemné zápasy

Zatím poslední vzájemné utkání proběhlo 12. ledna na ledě Havířova a úspěšnější v něm byli hráči v chomutovských dresech, kdy vítěznou branku vstřelil ve třetí minutě prodloužení právě František Bombic. V dalších dvou loňských zápasech se Chomutov mohl radovat z výhry už po šedesáti minutách a jen jednou byl Pantery z Havířova poražený. Celkové skóre se nakonec zastavilo na poměru 13:8 pro bílomodré.