Mladežnický hokej

Příprava s Děčínem: Trápení, trápení a zase trápení

Napsal 23.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - V neděli dorostenci smetli Most rozdílem deseti gólů. Kdo očekával stejný průběh i v dalším střetnutí proti Děčínu, ten se hluboce zmýlil. Chomutovští sice nezačali špatně, měli převahu z níž si vytvářeli šance. Ovšem koncovka vázla, a to pořádně. Přesto si v první třetině dokázali vypracovat tříbrankový náskok. Trefili se Tomáš Princ, Jakub Vavrica a Pavel Zajak. Dalších střeleckých úspěchu už ale dosaženo nebylo. Chomutov tak porazil ligového nováčka 3:0, ovšem tentokrát trenéři nemohli být s výkonem svých svěřenců rozhodně spokojeni.
přípravné utkání - středa 23. 8. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - HC Děčín 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky Chomutova: 6. Princ, 14. Vavrica, 17. Zajak (Páv). Rozhodčí: Zubzanda - Kordina, Sadílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 55.

Chomutov: Goldhammer (31. Maštalířský) - Princ, A. Kubík, M. Žižka, Fiala, Wild, Tauš, Páv - L. Kubík, Cvrk, Kolář - Csonka, Topolančin, Heindl - Prokeš, Vavrica, Zajak - D. Žižka, M. Ašenbrener, Krebs - Mašek.

Průběh utkání

Domácí začali proti nováčkovi své soutěže velmi aktivně, ale nevycházelo jim zakončení vypracovaných šancí. Jako ostatně v celém utkání. Už ve 2. minutě našel Fiala dlouhou rozehrávkou Topolančina, ale jeho únik úspěchem neskončil. Neuspěli ani v další obrovské šanci Lukáš Kubík s Cvrkem. A tak se skóre prvně měnilo v 5. minutě zásluhou Tomáše Prince - 1:0. Druhý gól měl na holi útočící obránce Michal Žižka, jenže po špatné rozehrávce děčínského gólmana minul opuštěnou bránu. Štěstí nepřálo ani v 10. minutě Lukáši Kubíkovi, jenž tečoval střelu svého bratra do tyče! Druhá přesná trefa tak přišla až ve 14. minutě. Po další hrubce v soupeřově defenzivě se prosadil Jakub Vavrica - 2:0. Na opačné straně si Goldhammer bravurně poradil s nájezdem Vilikuse i s nebezpečnou dorážkou Ticháčka. Ještě do přestávky stihli chomutovští zaznamenat třetí, a jak se později ukázalo také poslední, gól. Wildovu střílenou nahrávku od modré čáry usměrnil do sítě Pavel Zajak - 3:0.

Na úvod druhé části si oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě, bez úspěchu. Úplně sám před bránou byl domácí Csonka, ale nevyšla mu klička do protipohybu brankáře. Neuspěl ani v samostatném úniku Vavrica. Nemohoucnost v zakončení byla minutu od minuty větší. V polovině utkání se na obou stranách vystřídali brankáři, ale marné chomutovské snažení o vstřelení branky pokračovalo i nadále. Neuspěli ani David Žižka s Michalem Ašenbrenerem, ani řada jejich spoluhráčů.

A co napsat ke třetí třetině? Snad jen to, že obraz hry byl úplně stejný, jako v té předchozí. Pozornost diváků upoutala až závěrečná siréna a po ní následující bitka mezi hostujícím Treitlerem a domácím Michalem Žižkou, kterého skupinka poněkud hlučných děčínských fanoušků znalecky pasovala do role „místního rváče“ :)