Přelom první a druhé čtvrtiny odehrají Piráti venku, vyzvou Olomouc a Kometu

Napsala 25.10.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti mají před sebou moravský víkend, když dohrají úvodní čtvrtinu třináctým kolem Tipsport extraligy na ledě Olomouce a poté zamíří ke druhému vzájemnému střetnutí do Brna. Chomutovští narazí na týmy ze středu tabulky a poslední soupeře Zlína – Olomouc padla bez vstřeleného gólu, Kometa vyhrála po nájezdech. Svěřenci Vladimíra Růžičky nastoupí v pátek 26. října od 18 hodin proti Kohoutům a v neděli 28. října od 16 hodin a 20 minut na ledě obhájce titulu.

Olomouc má vyrovnanou bilanci a sedmou pozici

Olomouc začala ročník dvěma plnými výhrami, když porazila navrátilce z Karlových Varů a finalistu z Třince. Proti Kometě urvala na vlastním ledě bod za prohrané nájezdy a následně podlehla v Hradci Králové. V pátém kole Kohouti doma vynulovali zásluhou Branislava Konráda Vítkovice, na což ale nenavázali.

V následujících třech utkáních totiž prohráli se ziskem jednoho bodu, podlehli v Litvínově a se Spartou, následně prohráli v Liberci až v prodloužení. Stejnou sérii pak svěřenci Jana Tomajka udělali i v kladných číslech – postupně přetlačili Plzeň, Mladou Boleslav a Pardubice. V posledním zápase prohráli se Zlínem.

Soupiska Olomouce:
    Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš.
    Obránci: Tomáš Dujsík, Jakub Galvas, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Ludvík Rutar, Robin Staněk, David Škůrek, Jan Švrček, Martin Vyrůbalík.
    Útočníci: Vilém Burian, Miroslav Holec, Zbyněk Irgl, Aleš Jergl, Jan Káňa, Jan Knotek, Petr Kolouch, Marek Laš, Michal Matiaško, Bruno Mráz, Lukáš Nahodil, David Ostřížek, Josef Podlaha, František Skladaný, Petr Strapáč, Vojtěch Tomeček.

Změny v kádru Kohoutů

Příchody: Jan Lukáš (Banská Bystrica), Jan Švrček (Sparta Praha), Petr Kolouch (Vítkovice), Vojtěch Tomeček (Chomutov), Michal Matiaško (Vsetín), Lukáš Nahodil (Kometa).

Odchody: Jakub Herman (Zlín), Martin Falter (konec kariéry), Lukáš Galvas (neznámo), Roman Rác (Vsetín), Jan Eberle (Plzeň), Rok Macuh (Havířov), Lukáš Spurný (konec kariéry), Tomáš Houdek (Havířov).

Kometa má za sebou celou čtvrtinu a je šestá

Brno začalo ligu vzájemným duelem v Chomutově, který zvládlo stejně jako premiéru doma proti Plzni. O první bod přišlo v Olomouci, kde vyhrálo až v nájezdech. Po třech výhrách přišly dvě ztráty – Kometa nevstřelila Mladé Boleslavi ani gól, pak padla v Pardubicích s bodem za nájezdy.

Následně se svěřencům Libora Zábranského dařilo převážně doma. Po výhře nad Oceláři, padli v Hradci Králové a doma přehráli Energii i Litvínov. Ve Vítkovicích urvali dva body v dovednostní disciplíně. Než Brněnští předehráli třinácté kolo se Zlínem, nestačili na Liberec a Spartu.

154 tr. minutTRESTNÉ MINUTY124 tr. minut144 tr. minut

Vzájemné duely – s Olomoucí v minulé sezóně, proti Kometě nevydařený začátek ligy

Piráti odjeli k poslednímu vzájemnému utkání do Olomouce, a to v minulém ročníku a jeho čtyřicátém kole. Už od čtvrté minuty prohrávali a vyrovnat se jim podařilo až v 55. minutě, když se prosadil Petr Koblasa. Chomutovští se ale neradovali dlouho, protože hned v následující minutě se podruhé prosadil Jan Knotek, jenž ještě stihl dovršit hattrick a upravit stav utkání na 5:3.

Svěřenci Vladimíra Růžičky zahájili sezónu proti Brnu, se kterým po první třetině prohrávali o dva zásahy. Ty ještě dotáhli Pavel Klhůfek s Dávidem Skokanem, jenomže Brněnští pak zapsali ještě dvě trefy a uloupili na severu Čech všechny body. Multimediální kostka ukazovala po šedesáti minutách stav 2:4.

Piráti v posledním odehraném utkání podlehli v 60. minutě Třinci

Chomutovští sice opět prohrávali kvůli dorážce Ethana Wereka, ale zásluhou pohledného gólu Vladimíra Růžičky a premiérové trefy Masiho Marjamäkiho otočili vývoj utkání. To stejné předvedli i Oceláři – po vyrovnávací brance Arona Chmielewského ze třicáté minuty se prosadil v šedesáté minutě Erik Hrňa, jenž využil druhou přesilovku v duelu a stanovil finální podobu skóre na 2:3.

Olomouc nevstřelila Zlínu jediný gól a padla

Kohouti ve dvanáctém kole extraligy odjeli do města obuvi, kde svého soupeře sice přestříleli 37:26, ale Jakubu Sedláčkovi v brance domácích nedali jedinou branku.

Zlín – Olomouc 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Kulda, 23. P. Sedláček (Freibergs), 36. Herman (Šlahař, Freibergs), 59. P. Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:37. Zblokované střely: 9:8. Hity: 10:13. Vhazování: 31:34.

Poslední sestava Olomouce: Konrád – Švrček, Škůrek, Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Laš, Knotek, Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Káňa – Holec, Ostřížek, Skladaný.

Brno přetlačilo Berany v samostatných nájezdech

Kometa vyzvala na vlastním ledě v předehrávce třináctého kola Ševce, proti kterým do sedmé minuty vedla o dvě branky. Za Zlín do první sirény snížil Pavel Kubiš, na něhož v následující třetině navázal Ralfs Freibergs. Za vyrovnaného stavu došlo utkání do prodloužení a následných nájezdů, ve kterých rozhodl Martin Zaťovič.

Kometa – Zlín 3:2sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Mueller (Holík, Kašpar), 7. Čermák (Kašpar, Horký), rozh. nájezd Zaťovič – 17. Kubiš (Ondráček, Zbořil), 39. Freibergs (Šlahař). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 24:7. Hity: 8:4. Vhazování: 42:36.

Poslední sestava Komety: Vejmelka – Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Mikuš – Mueller, Holík, Zaťovič – Horký, Čermák, Kašpar – Mallet, Hruška, Plášek – Köhler, Střondala, Zohorna.

Piráti za mořem – góly a nahrávky napříč soutěžemi

V zápase Chicaga si Jan Rutta zapsal do statistik dvě nahrávky a David Kämpf se prosadil poprvé v sezóně. David Kaše vstřelil v AHL jeden gól a přidal přesnou nahrávku. Jakub Lauko v juniorce přihrál na branku spoluhráči.