Před vánoční pauzou na brněnský led

Napsal 20.12.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Pekelné tempo I. ligy nezpomaluje ani před Vánoci a tak hokejisté Chomutova změří ve středu 21. prosince od 17:30 síly se sedmým týmem tabulky HC Kometou Brno. Bude to poslední zápas před vánoční přestávkou a tak doufejme, že Severočeši budou chtít zakončit své působení v tomto kalendářním roce na druhém místě. Na brněnském ledě se Chomutovu zatím dařilo, 28. září v hale Rondo vybojoval tři body za hubenou výhru 0:1. Zároveň se dá předpokládat, že Moravané budou chtít poslední letošní duel před vlastním publikem vyhrát. Copak nadělí Kometa Severočechům pod stromeček? Utkání můžete sledovat prostřednictvím ON-LINE přenosu.

Letošní měření sil

9.kolo: HC Kometa Brno - KLH Chomutov 0:1
22.kolo: KLH Chomutov - HC Kometa Brno 3:1

Poslední vzájemné střetnutí

Naposledy oba celky zkřížily hole 9. listopadu na severočeském ledě. KLH posíleno o obránce Martina Ťupu otevřelo skóre na začátku druhé třetině zásluhou Petra Jíry, jemuž nahrával právě hostující navrátilec Ťupa. Brněnští se nevzdávali a vytvořili si řadu příležitostí ke srovnání skóre, ale byl to znovu Chomutov, kdo se radoval z gólu. Dvě minuty před koncem třetiny zvyšuje náskok domácích Petr Polodna.
Závěrečná dvacetiminutovka přináší ze strany Brna hru „buď a nebo“ a 56. minuta znamená snížení na 2:1 - Roman Meluzín se trefil parádní ranou pod horní tyčku. Další gól v domácí síti již KLH jihomoravanům nedovolilo a naopak přidalo uklidňující branku - Roman Pražák - 3:1. Více.

Tehdejší sestavy

Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burkoň, Karlíček, Chvojka - Meluzín, Brančík, M. Černý - Staněk, Barus, Appel - Hubáček, Mračka, Zábranský - Hájek, Barták

Chomutov: Horčička - Martínek, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Szakal, Ťupa, Chatrnúch, K. Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Malát - Jíra, Mikšovic, Polanský - Buchal, Charousek, Jan Šulc

Změny v brněnském kádru

Zranění

Soupeř Chomutova se ve středu bude muset obejít bez Romana Meluzína, jehož trápí viróza, a také bez Alexandra Lhotského, který má zlomenou lopatku kyčelního kloubu.

Odchody

Tento týden s brněnským týmem rozloučili Bařica, Kruliš, Říha, kteří byli v klubu na hostování a putují do Prostějova.

Příchody

Kometu posílil obránce Špelda a z druholigové Techniky Brno přišel Dibelka a Burian.

Kanadské bodování obou klubů

HC Kometa Brno___________________________KLH Chomutov

BRÁNA 1. Maláč 93,17%, 2,3 Horčička 94,35%, 1,67 Podolka 93,43%, 2,0 OBRANA 1. Vyrůbalík 10 (2+8) Martínek 14 (2+12) 2. Lhotský 7 (2+5) Nosek 8 (2+6) 3. Kruliš 6 (2+4) Szakal 6 (2+4) 4. Karlíček 4 (1+3) Révay 5 (1+4) 5. Kališ 3 (0+3) Šulc 4 (1+3) ÚTOK 1. Appel 32 (15+17) Boušek 26 (17+9) 2. Barus 26 (12+14) Šíp 26 (13+13) 3. Brančík 20 (8+12) Kostourek 22 (10+12) 4. Černý 19 (8+11) Polodna 18 (6+12) 5. Staněk 18 (9+9) Mikšovic 13 (5+8)

Vývoj sezóny z pohledu Komety

Od posledního utkání s Chomutovem je nad Brnem „střídavě oblačno polojasno“. Největší ztrátu zaznamenali jihomoravané od 27. do 29. kola, kdy ze tří utkání nedokázali ani jednou bodovat. Poté na druhou stranu přišla série tří vítězství za sebou. Za největší skalp si může Kometa cenit tři body z ledu ambiciózní Mladé Boleslavi ve 32. kole.

Poslední zápas

K minulému utkání nezajížděla Kometa příliš daleko, hrála na ledě Dukly Jihlava. Krátká cesta ji však nepomohla a z Vysočiny přijela bez bodu i přesto, že se ve 24. minutě ujala zásluhou Staňka vedení a ve 30. minutě již vedla díky Appelovi, 0:2! Nakonec brněnští podlehli 4:2.Více.

Sestavy z posledního utkání

Brno: Maláč - Kališ, Karlíček, Vyrůbalík, Strýček, Chvojka, Burkoň, Špelda - Hubáček, Brančík, Černý - Staněk, Barus, Appel - Zábranský, Hájek, Holý

Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Szakal, Nosek, Kasík, K. Černý - Jánský, Šíp, Polodna - Jan Šulc, Koláček, Chyba - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Malát