Potvrdit vzrůstající formu a tři body proti Ústí míří Piráti do sousedního Mostu

Napsal 23.09.2011 David Matula
C h o m u t o v - Po dvou dnech po úspěšném derby s ústeckým Slovanem míří Piráti na led sousedního rivala z Mostu. Po dvou letech se opět oba týmy postaví proti sobě. Most se do první ligy vrací po dvouleté odmlce a prozatím se může chlubit ziskem čtyř bodů a jedenáctou pozicí v prvoligové tabulce. K jakému posunu v tabulce dojde po skončení duelu, který startuje v sobotu 24.9. od 17:30, se dozvíme po jeho skončení.

Vstup Mostu do sezony

Druhý prvoligový nováček, na kterého svěřenci Václava Sýkory narazí, vstoupil do sezony nikterak špatně, ačkoliv má na svém kontě „pouze“ čtyři body. Může se totiž pochlubit dvěma vítězstvími a stejným počtem porážek. Obě výhry potom spojuje fakt, že byly až po prodloužení, obě porážky zase mají shodné to, že vždy byly o jediný gól (4:5).

První duel letošní sezony rozhodl Most až v prodloužení, kdy také diváci viděli jedinou branku zápasu, trefil se Rudovský. Poté následovaly dvě již zmíněné porážky 4:5, když v obou duelech Most vedl a to dokonce třikrát, přesto neuhrál ani bod.

Čím se mohou svěřenci Kamila Kašťáka chlubit a jsou v tom suverénně nejlepší v lize, jsou přesilové hry. Mostečtí hokejisté nastříleli ve čtyřech duelech osm přesilovkových gólů. V řeči procent je jejich úspěšnost 42,11%! Chomutovští Piráti sice nastříleli jen o jedinou přesilovkovou branku méně, ale jejich úspěšnost je oproti mosteckému nováčkovi jen 26,92%.

Nejproduktivnějším hráčem soupeře je slávistický talent Lukáš Žejdl (2+3), za zmínku jistě stojí i výkony Lukáše Rindoše (0+5). Prozatím tak hokejisté sousedního Mostu okupují jedenáctou příčku se ziskem čtyř bodů a celkovým skóre 13:13.

Proti Mostu po dvou letech

Naposledy se hokejisté Chomutova popasovali s Mostem před dvěma sezonami. Ze čtyř pokusů uspěli Piráti třikrát, z toho jednou až po prodloužení. Celkově potom sehráli bílomodří s Mostem za dva ročníky osm duelů a prohráli jediný. Ze čtyřiadvaceti možných bodů ukořistili rovných dvacet.

Vzájemné duely potom pamatuje v chomutovském dresu již jen kvarteto hráčů. Petr Jíra, Jakub Grof, Lukáš Pulpán a Jaroslav Kůs, pro kterého to byly premiérové zápasy mezi dospělými. Jisté je, že do sobotního duelu naskočí maximálně tři hráči ze zmíněné čtyřky, jelikož Petr Jíra je se zlomenou kůstkou pod kotníkem minimálně na tři týdny mimo hru.

Zajímavé tváře v dresu soupeře

V dresu příštího soupeře potom nalezneme některé více či méně známe tváře. Kamil Charousek v mládežnickém věku hokejově v Chomutově rostl, větší šanci mezi dospělými ale nedostal stejně jako Miroslav Kuncl. Podobně je na tom útočník Lukáš Rindoš, který byl v sezoně 2009/2010 v Chomutově na zkoušce, ale trvalou pozici v kádru si nevybojoval. Posledním do party a zřejmě nejznámějším mužem mostecké sestavy co se chomutovského pohledu týče, je Zdeněk Tauš, který v Chomutově strávil tři sezony.