Potvrdí Piráti zlepšený výkon z domácího utkání na ledě silného Mountfieldu?

Napsal 01.03.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci padesátého kola Tipsport extraligy zajíždějí Piráti na led Mountfieldu HK. Svěřenci Jaroslava Becka zlepšují svou hru, ale na vítězství stále čekají. Hráči Hradce Králové mají úplně jiné starosti. Stále bojují o přímou účast v Česká pojišťovna play-off. Úvodní vhazování je plánováno na neděli 2. března 2014 v 17:00.

Mountfield je spíše defenzivním mužstvem, které se spoléhá na svého brankáře. V kolonce obdržených branek mají Východočeši pouze 105 inkasovaných gólů a řadí se v tomto ohledu na druhou pozici za suverénní Spartou. V ofenzivní části hry se tým Petera Draisaitla spoléhá především na lajnu Šimánek - Mertl - Kudrna. Dres Hradce Kralové hájí i René Vydarený, jenž nastupoval na olympijském turnaji v dresu Slovenska.

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

V defenzivním utkání čekali diváci na první gól až do 26. minuty, kdy se prosadil Tomáš Knotek - 0:1. Další zásah přidali Východočeši v poslední minutě, kdy trefil prázdnou branku Rastislav Dej a upravil stav utkání na 0:2.

Takto hodnotil utkání Jaroslav Beck: „Je to další porážka v řadě. Nicméně pro mě a pro tým je to nový start a výkon v tomto prvním zápase na mě nepůsobil špatně. Byl optimistický. Ale kdo nepromění přesilovku pět na tři, neotočí nebo nevyhraje zápas. Byly tam šance, na ně bylo utkání vyrovnané, střel jsme měli taky dost i sílu na závěr. Tlak do brány musí být ale větší. Na sebedůvěře a síle hráčů v před brankovém prostoru musíme pracovat. Potěšil mě slušný přístup, kluci pochopili organizaci hry. To, co chceme hrát, je náročné. Ale vede to jen k tomu, abychom nebyli dál ostudou extraligy, jak jsem se dočetl.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
6. Mountfield HK 49 19 10 6 14 117:105 83
14. Piráti Chomutov 47 5 0 9 35 86:185 24

Poslední utkání soupeřů

Slovenský reprezentant René Vydarený posbíral 20 kanadských bodů a je na pátém místě klubových statistik.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Již ve čtvrté minutě vyslal tvrdou ránu Radim Tesařík - 1:0. V polovině utkání dostal kotouč mezi kruhy Bedřich Köhler a poslal jej za Kantorova záda - 2:0. O snížení se postaral ve 44. minutě Michal Tvrdík, který dostal krásnou přihrávku od Pospíšila - 2:1. O čtyři minuty později se odrazil puk k Antonínu Honejskovi, jenž předvedl nádhernou kličku - 3:1. V 57. minutě rychle objel branku Jiří Ondráček a dostal puk za čáru – 4:1. V poslední minutě nahodil puk od modré čáry Peter Frühauf. Kotouč k údivu všech diváků skončil až v brance – 4:2.

„V zápase se nám moc nedařilo. Zlín nás přehrál, přebruslil, přetlačil, my jsme si moc šancí nevytvořili. Kluci už to berou tak, že to nějak půjde a jdou do zápasu profesorsky, což my neumíme. Hrajeme ještě tři zápasy, budeme je muset vyhrát! Hráčům budeme muset upřesnit pokyny, co jde a co ne,“ prozradil hradecký trenér Peter Draisaitl.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

V utkání padla jen jediná branka, o kterou se v první minutě postaral Tomáš Filippi. Ten překvapil Martina Růžičku střelou mezi betony - 0:1. Ve zbytku zápasu byli aktivnější chomutovští hráči, ale Jána Lašáka nedokázali překonat.

„Je dobře, že se zvedáme, ovšem musíme střílet taky nějaké góly. Radši bych viděl trochu horší hru, při které bychom dali dva nebo tři góly. Ale už se stalo. Je třeba jít dál a zvednout se,“ řekl novinářům po utkání chomutovský bojovník Jaroslav Svoboda.

Statistické okénko

Mountfield HK - Piráti Chomutov
Jiří Šimánek (23+14) Nejproduktivnější hráč David Hruška (17+12)
Jiří Šimánek - 23 branekNejlepší střelec David Hruška - 17 branek
Tomáš Mertl – 19 asistencí Nejlepší nahrávač David Hruška – 12 asistencí
Peter Frühauf (6+15) Neproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (2+10)
Tomáš Mertl – 78 trestných minut Nejtrestanější hráč Tomáš Malec – 67 trestných minut

Na dvanácté pozici v tabulce Radegast indexu najdeme Petra Mikuše, který hájí červenočerné barvy Hradce. V současném ročníku posbíral o deset bodů méně než Martin Šagát, jenž vybojoval 158 bodů a patří mu desátá příčka.

Sestavy z posledního utkání

Mountfield HK: Kantor – Harant, Frühauf, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Škoda, Knotek, Červený – Švihálek, Marha, Rousek.

Piráti Chomutov: Růžička – Bartejs, Lojek, Krstev, Jass, Stehlík, Malec, Pulpán – Bomersback, Svoboda, Bartečko – Kubinčák, Straka, Šagát – Hřebejk, Račuk, Hruška – Kaše, Kämpf, Balej.

O zápase

Zajímavé jistě bude, zda Piráti potvrdí zlepšenou hru z posledního domácího utkání a konečně zvítězí. Jenže svěřenci Petera Draisaitla potřebují také body. Východočeši před padesátým kolem drží poslední pozici, která zaručuje přímý postup do play-off. Jak utkání dopadne, se dozvíme v neděli 2. března v 17:00, kdy je naplánováno úvodní buly. Pokud se nedostanete přímo na zimní stadion v Hradci Králové, můžete zápas sledovat na portálu www.onlajny.com nebo TV Tipsport.