Poslední zápas v kalendářním roce 2013, Piráti hostí Pardubice

Napsal 29.12.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Rok se s rokem sešel a již brzy nastane rok 2014. Než se tak ovšem stane, stačí Piráti Chomutov odehrát ještě jeden zápas Tipsport extraligy. Předposlední den kalendářního roku 2013 se doma v SD ARÉNĚ představí Piráti proti týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Podaří se chomutovským hokejistům zakončit rok ziskem tří bodů?

Třiatřicet odehraných zápasů mají na svém kontě pardubičtí hokejisté. Zisk 49 bodů je potom řadí na sedmé místo. Střed tabulky je ovšem nesmírně vyrovnaný. Stejný počet bodů má totiž i osmá Verva Litvínov. O pouhý bod více mají na šestém místě hokejisté Slavie Praha. Ani pod sebou nemají Pardubice velkou mezeru. Deváté Vítkovice a desátý Třinec mají zase o pouhý jeden bodík méně, tedy 48 bodů. O posunech v tabulce tak může rozhodovat každý zápas.

Pardubice získali oněch 49 bodů především díky dvanácti výhrám. Devatenáct bodů získali hráči na venkovním ledu, což je staví na páté místo tabulky venkovních zápasů. Pardubičtí se mohou pyšnit i celkem vyrovnaným skóre.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
7. Pardubice 33 12 3 7 11 95:91 49
14. Chomutov 33 5 0 6 22 60:121 21

Letošní sezóna je pro Pardubice jako na houpačce. Střídají vítězné série s těmi prohranými. Střed tabulky ale pořád drží a play-off se jim pomalu blíží. Tam by mohli být mistři z let 2005, 2010 2012 opět velmi úspěšní.

Pardubičtí těží z produktivity dvojice Tomáš Nosek a Robert Kousal, která zazářila na nedávném turnaji Euro Hockey Tour v ruské Soči. O oba hráče je nyní v Rusku zájem a druhý jmenovaný už zamířil do Podolsku.

Pardubice v posledních zápasech

Již od konce listopadu se pardubičtí hokejisté houpou na výsledkové houpačce. Dva zápasy výhra, dva zápasy prohra a v posledních šesti zápasech se to střídá po jednom.

Ano, u Pardubic nejde mluvit ani o vítězné ani i smutné sérii. Pardubice za poslední měsíc porazily Litvínov (3:2), Kladno (5:1) a Vítkovice (4:1). Naproti tomu se mezi tyto výhry vloudily i porážky se Slavíí (4:5sn), Zlínem (1:2sn) a Hradcem Králové (3:5).

Důležité jsou ovšem poslední dva zápasy po reprezentační přestávce. V obou se Pardubickým podařilo alespoň třikrát skórovat. Nejproduktivnějším hráčem těchto utkání byl již zmiňovaný Tomáš Nosek, který si připsal jednu branku a tři asistence.

Vzájemné zápasy 2013/2014

Piráti s Pardubicemi odehráli letos dva zápasy a v obou byli zatím šťastnější pardubičtí hokejisté.

První utkání se odehrálo první říjnový den v chomutovské SD ARÉNĚ. O vítězi zápasu v podstatě rozhodla první třetina a to i přes to, že již v první minutě se podařilo chomutovským Pirátům skórovat. V úvodní přesilové hře se prosadil domácí kapitán Ľuboš Bartečko. Poté ovšem přišli na řadu Pardubičtí. Necelé dvě minuty po prvním gólu utkání se prosadil Radoslav Tybor a bylo vyrovnáno. Pardubice po gólu ožily a snažily se strhnout vedení na svou stranu. To se jim povedlo během přesilové hry, kdy se prosadil Jiří Cetkovský. Do konce třetiny přidal jednu branku ještě Lukáš Radil.

Druhá třetina byla vyrovnanější. Avšak i zde šly do vedení Pardubice, když se trefil Radek Číp. Za Chomutov poté snižoval Jaroslav Svoboda. V závěru zápasu ovšem Pardubice znovu odskočily na tříbrankový rozdíl. Poslední branku zápasu přidal Robert Kousal.

Druhé utkání se hrálo v listopadu na pardubické půdě. Zápas lépe vyšel domácím. Skóre se opět měnilo velmi rychle. Ve čtvrté minutě se totiž prosadil Tomáš Zohorna. Pirátům se ve druhém dějství podařilo stav zápasu otočit, když se nejprve ve dvaadvacáté minutě trefil Jozef Balej a ve třicáté první ho napodobil Jakub Trefný.

Pardubice ovšem dokázaly vývoj utkání ještě jednou stočit ve svůj prospěch a to do konce druhé třetiny, když se postupně prosadili Robert Kousal a Petr Sýkora. Ve třetí třetině skóre uzavřel Tomáš Nosek.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
David Hruška (13+8)Nejproduktivnější hráčTomáš Nosek (14+18)
David Hruška - 13 gólůNejlepší střelecTomáš Nosek – 14 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávačTomáš Nosek – 18 asistencí
Mrázek (2+3) a Pulpán (1+4)Neproduktivnější obránceVácůav Benák (6+14)
Marek Sikora – 49 trestných minutNejtrestanější hráčRobert Kousal – 66 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká vůbec lehké utkání. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice patří mezi ošemetné soupeře, ale dle posledních výkonů by mohly být k poražení. Piráti musí zabojovat a připravit soupeře o body. Duel začíná v pondělí 30. prosince, již tradičně v 17:30. Pokud nemáte cestu do SD ARÉNY, můžete sledovat online přenos na serveru onlajny.com.