Poslední utkání základní části: Piráti míří na led předposledních Rytířů z Kladna

Napsal 06.03.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Závěr základní části je tu. Dvaapadesáté kolo této sezóny se nevyhne ani Pirátům, kteří se střetnou s kladenskými Rytíři. Když se na ledě Rytířů odehrálo jediné letošní vzájemné utkání, Piráti z něj vyšli vítězně. V pátečním zápase se tedy dozvíme, jak se s náročnou základní částí Chomutovští rozloučí.

Vzájemná utkání

Tři poměrně vyrovnaná utkání odehráli Piráti s kladenskými Rytíři. První střetnutí se odehrálo v rámci třináctého kola. Ukazatel skóre se poprvé změnil, když v první třetině poslal do vedení Piráty David Hruška. To bylo ovšem z gólového arzenálu Pirátů vše. Ke slovu se naopak dostali Kladenští. Nejdříve vyrovnal Tomáš Kaberle, následoval gólový zářez kapitána hostů Pavla Patery. Do konce zápasu ještě skórovali Milan Doudera a Sacha Treille. Tři body tedy připadli Rytířům.

Druhé střetnutí aktuální sezóny se odehrálo začátkem prosince v domácím prostředí Středočechů. Kladenští měli na úvod utkání několik šancí, ale vedení si uzmuli hosté. Byl to David Hruška, střelec gólu v prvním střetnutí, kdo otevřel skóre. Následující třetinu zvládli hosté těsný náskok držet, v posledním dějství poté přidal branku opět střelec David Hruška a Piráty čekal náročný úkol vedení udržet. Miloslav Hořava sice vstřelil kontaktní branku, ale tři body nakonec brali Severočeši.

Poslední vzájemné utkání hráli Rytíři již pod vedením nového trenéra Jiřího Čelanského, který v úvodu sezóny vedl právě Piráty. O pikantnost duelu bylo tedy postaráno. V zápase samotném vedli Rytíři po gólu Sachy Treille ve většině utkání. O drama se postaral Ľuboš Bartečko, který ve třetí třetině srovnal. Utkání následně dospělo až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl Jan Rudovský.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
13. Rytíři Kladno 51 10 7 3 31 97:150 47
14. Piráti Chomutov 51 5 0 9 37 87:190 24

Jak si vede Kladno?

Středočeši se v tabulce nacházejí na třináctém, tedy předposledním místě tabulky. Na dvanácté Vary ztrácí šestnáct bodů. V posledním kole obrali Rytíři Kometu o jeden bod. V zápase se Brněnští dostali do vedení o tři góly. Následně ale nešťastný gól v brance Čiliaka rozhodl o tom, že Rytíři ještě vyrovnali. Góly zařídili Lukáč, Rudovský a Hořava. V prodloužení sice Kometa vstřelila gól, ale Kladenští dokázali, že se snadno nevzdávají.

Z dalších zápasů je třeba zmínit utkání s Litvínovem. Na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky zvládli Rytíři vyhrát. V zápase se prosadil dvěma góly Tenkrát, rozhodující gól obstaral Hořava. Touto výhrou pomohli Kladenští zkomplikovat boj o poslední místo v předkole play-off, o které se nyní popere Slavia v zápase právě s Litvínovem .

Statistické okénko

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno
David Hruška (17+12)Nejproduktivnější hráčPavel Patera (5+21)
David Hruška - 17 branekNejlepší střelecPetr Tenkrát – 13 branek
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávačPavel Patera – 21 asistencí
Lukáš Pulpán (2+11)Neproduktivnější obránce Tomáš Kaberle (3+20)
Tomáš Malec – 67 trestných minutNejtrestanější hráčDavid Růžička– 84 trestných minut

Na koho si dát pozor?

Nebezpečným hráčem Kladna jej jeho kapitán a odchovanec Pavel Patera. Útočník s číslem 10 na zádech nasbíral v sezóně pět gólů, ale především jej zdobí jednadvacet asistencí. Dalším výrazným hráčem je další z řady odchovanců a to Tomáš Kaberle. Zkušený obránce za sezónu třikrát skóroval a připsal si dvacet asistencí. Zmínit je potřeba i Petra Tenkráta, jenž je se třinácti zásahy nejlepším střelcem Středočechů.

Uniknout pozornosti nemůže ani Miloslav Hořava. Z posledních dvou utkání si odnesl dvě vstřelené branky, z toho jednu rozhodující. Proti Pirátům se v sezóně taktéž jednou trefil a to ve druhém vzájemném utkání.

Sestavy z posledního utkání

Růžička – Stehlík, Mrázek, Pulpán, Malec, Krstev, Bartejs, Lojek, Šulák, Jass – Kubinčák, Straka, Hruška – Bomersback, Bartečko, Balej – Hřebejk, Račuk, Šagát – Kaše, Kämpf.

Cikánek – Růžička, Kaberle, Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – M. Hořava, Havlíček, Tenkrát – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Bajaruns, Bílek.

O utkání

Utkání se odehraje v pátek 7. března v Kladně. V rámci nařízení hokejového svazu začíná poslední kolo letošního ročníku extraligy na všech stadionech ve stejný čas. Pro chomutovské fanoušky tak utkání začíná netradičně, a to až v 18:20. K dispozici bude samozřejmě i online přenos na serveru onlajny.com a živý přenos na TV Tipsport.