Poslední střetnutí sezóny je tu: Piráti vyzvou České Budějovice

Napsala 22.04.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Nakonec neúspěšná sezóna 2018/2019 napíše poslední zápasovou kapitolu. Piráti ve dvanáctém kole baráže o Tipsport extraligu vyzvou na vlastním ledě České Budějovice, se kterými se řadí do té smutnější dvojice. Chomutovští v předchozích dvou venkovních nic neřešících duelech vyhráli a stejnou tečku můžou napsat i před vlastními fanoušky, a to v úterý 23. dubna od 17 hodin a 30 minut na ledě ROCKNET ARÉNY.

České Budějovice z baráže nepostupují

Motor ve druhém kole prolínací soutěže obral o body Chomutov, když vyhrál po samostatných nájezdech, ale to bylo na dlouho všechno. V následujících osmi střetnutí totiž prohrál, a to třikrát bez vstřeleného gólu. Vůbec první výhru za tři body zapsaly České Budějovice v posledním odehraném utkání proti Pardubicím.

Motor vstřelil v baráži celkem dvaadvacet gólů, o šest se postaral Zdeněk Doležal s úspěšností střelby 22,22 procent. Na stejnou hodnotu se dostal také se dvěma zásahy Martin Beránek. Mezi vůbec nejčastější střelce v baráži patří David Gilbert, který se zařadil pod dvojici Rytířů, ale ani jednou z pětatřiceti pokusu nezamířil přesně.

V tabulce je jasno. Dvojice nad a pod čarou se do stávající podoby posunuly po čtvrtém kole baráže, odkdy už se v pořadí nic nezměnilo. Dynamo slaví záchranu, Rytíři zase postup. Motor setrvá v první lize, Piráti sestupují.

Vzájemná bilance hovoří pro Piráty

První utkání došlo po přestřelce do prodloužení a následných nájezdů, ve kterých rozhodl o výhře Motoru Zdeněk Doležal. Následně Piráti urvali tři body za nejtěsnější možnou výhru a na jihu Čech následně rozhodli vyrovnaným střeleckým výkonem.

České Budějovice – Chomutov 5:4sn (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Karabáček (Babka, Pýcha), 6. Čermák (R. Přikryl, Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. Doktor (Babka), rozh. nájezd Doležal – 13. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (L. Kovář, Sklenář), 22. Koblasa, 34. Huml (Klhůfek).
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 12:13. Hity: 3:7. Vhazování: 35:49.

Chomutov – České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Tomica (Blaha, Šťovíček).
Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 26:28. Zblokované střely: 7:14. Hity: 13:7. Vhazování: 35:19.

České Budějovice – Chomutov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Karabáček (Pýcha, M. Novák) – 9. Štich (Chlouba, Chrpa), 37. Flemming (Chlouba), 53. Klhůfek (Jank, Koblasa).

Piráti v posledním utkání přetlačili Kladno

Diváci na zimním stadionu Rytířů čekali na gól až do poloviny základní hrací doby, kdy se prosadili domácí. V závěru se zranil Adam Brízgala, jenž musel přenechat místo Lukáši Cikánkovi. Piráti studeného brankáře využili, jelikož ze dvou střel vyrovnali a nakonec rozhodli v prodloužení.

Kladno – Chomutov 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Redlich (Plekanec, Říha) – 59. Šťovíček (Chlouba, Huml), 62. Koblasa (Blaha).
Vyloučení: 2:3, navíc Trefný a Štich (oba Chomutov) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 6:11. Hity: 9:11. Vhazování: 35:26.

Sestava Chomutova: Pavlát – Kovář, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, Zeman – Tomica, Huml, Stránský – Koblasa, Klhůfek, T. Svoboda – Dlouhý, Šťovíček, Chlán – Chrpa, Chlouba, Ouřada.

Motor přehrál omlazené a okleštěné Dynamo

České Budějovice si do poloviny základní hrací doby vypracovaly třígólové vedení, které Východočeši sice snížili, ale více na něj nezareagovali. V závěrečné dějství přidali hokejisté z jihu Čech další dva zásahy, které definitivně rozhodly. Do statistik se nejvýrazněji zapsal obránce René Vydarený, jenž dvakrát skóroval.

Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Dančišin), 24. Heřman (Čermák, Přikryl), 34. P. Novák (Kachyňa), 46. Beránek (M. Novák, P. Novák), 49. Vydarený (M. Novák, Babka) – 44. Schaus (Horký, Poulíček), 58. Zdráhal (Dušek, Pochobradský).
Vyloučení: 2:6, navíc Heřman (České Budějovice) 10 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:31. Zblokované střely: 10:6. Hity: 10:6. Vhazování: 29:24.

Sestava Motoru: Kváča – Vydarený, M. Jandus, Doktor, Kachyňa, Prospal ml., Babka – Čermák, R. Přikryl, Heřman – M. Novák, Gilbert, Doktor – Beránek, Bradley, Z. Doležal – Šimánek, Dančišin, P. Novák.