Poslední kolo základní části je tu! Piráti bojují o elitní čtyřku, v cestě stojí havířovský AZet

Napsal 06.12.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Boje v základní části letošního ročníku Chance ligy uplynuly jako voda v řece. V sobotu 7. prosince je na programu poslední třicáté ligové kolo. Piráti v něm hostí Havířov a stále mohou myslet na nejlepší čtyřku, neboť na Vsetín ztrácí dva body. Dorazte do ROCKNET ARÉNY podpořit svěřence nového trenéra Miroslava Buchala. Utkání má plánovaný začátek v 16 hodin.

První letošní utkání vyhráli Piráti na ledě AZetu 3:2. Premiérový zápas a navíc s gólem prožil obránce Vít Seemann. Havířovští hned v dalším kole porazili v derby Porubu, ale následně prohráli ve Vsetíně. Jenže poté svěřenci trenéra Jiřího Režnara z deseti utkání sedmkrát zvítězili a díky tomu si zajistili místo v první osmičce. Na devátou Jihlavu má modročerný soubor náskok pěti bodů. V tomto týdnu ale celek z Gascontrol Areny dvakrát odešel z ledu poražen, nestačil na první dva celky tabulky Chance ligy, tedy českobudějovický Motor a přerovské Zubry.

Na čele klubové produktivity a tabulky střelců najdeme Radka Veselého. Starší bratr chomutovského Jakuba posbíral v současnosti 24 bodů za 13 branek a 11 nahrávek. Hned za ním jsou Jakub Kotala a Lukáš Bednář, který nedávno podepsal novou smlouvu. Vidět je i bývalý Pirát Alex Rašner, který je nejproduktivnějším zadákem týmu a šestým v Chance lize. Brankářskou jedničkou je od letošního ročníku Aleš Stezka, který si drží procentuální úspěšnost na 91,50%.

Havířov
5. místo (51 bodů)pozice8. místo (48 bodů)

Piráti na Frýdek-Místek těsně nestačili

Chomutovští sice na ledě rysů prohrávali o dvě branky, ovšem ve druhé třetině svěřenci trenéra Buchala srovnali krok díky brankám Rýgla a Stloukala. Vyrovnaný stav ale vydržel pouze tři minuty, než utkání rozsekl v přesilovce Vojtěch Tomi. Piráti tak nenavázali na domácí výhru se Vsetínem.

HC Frýdek-Místek — Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik, Kofroň), 21. Mikulík (Haman, Kafka), 35. Tomi (Haman, Kafka) – 26. Rýgl (Stloukal, Tomica), 32. Stloukal (Žovinec).
Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:30. Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 41:25.

Sestava Chomutova: Altrichter – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.

Havířov padl s Přerovem

Domácí AZet otevřel skóre devětadvacátého kola již ve čtvrté minutě zásluhou Jakuba Kotaly. Brankáře Stezku překonal až v sedmnácté minutě zkušený Josef Hrabal a po první periodě se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Ten změnil v závěru druhé dvacetiminutovky Mikuláš Zbořil, který rozhodl o tříbodovém importu pro Zubry, kteří vyučili domácí z produktivity.

AZ RESIDOMO Havířov — HC ZUBR Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kotala (Bednář, Chroboček) – 17. Hrabal (Moučka, Kočica), 38. Zbořil (Navrátil, Pšurný).

Sestava Havířova: Stezka – Ševěček, Mrowiec, Matai, Malina, Chroboček, Kachyňa – O. Procházka, F. Seman, Kotala – L. Bednář , Toman, Bambula – Dvořák, Maruna, Fridrich – Bernovský, Starý, Danielčák.