Poslední čtvrtina je tu! Piráti ji odstartují domácím soubojem s třináctými Karlovými Vary

Napsal 19.01.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga má na programu první kolo závěrečné čtvrtiny základní části. V něm do chomutovské SD ARÉNY přijede celek, který bude bojovat ve zbytku ročníku o záchranu extraligové příslušnosti - Energie Karlovy Vary. V dosud odehraných vzájemných zápasech se Piráti radovali dvakrát. Úvodní vhazování je naplánované na tradičních 17 hodin a 30 minut.

Energie ve třech čtvrtinách

Energii již tak trošku tradičně patří v extraligové tabulce jedno z poslední míst. Momentálně jsou svěřenci trenéra Tlačila na třinácté pozici, když v posledním kole přeskočili pardubické Dynamo. K tomuto posunu jim pomohla tříbodová domácí výhra nad Zlínem. Od posledního vzájemného zápasu s Chomutovem to byla teprve čtvrtá. Předtím dokázali Energetici sebrat jeden bod Spartě a Olomouci. S oběma soupeři prohráli v prodloužení.

Ve vyrovnaných vzájemných zápasech jsou na tom lépe Piráti

Vondrc
Michal Vondrka se prosadil proti Energii v prvních dvou vzájemných zápasech.

Vstup do prvního kola extraligy se povedl lépe Karlovým Varům. V osmé minutě se u pravého mantinelu dostal ke střele Denis Kindl, který překonal Jána Laca a poslal hostující tým do vedení. Pirátská odpověď přišla tři minuty před první sirénou. Za Honzíkova záda dotlačil puk Jakub Sklenář. V čase 39:51 šli Piráti do vedení. Vladimír Růžička nahrál od levého mantinelu do mezikruží, kde stál Jaroslav Mrázek, jenž bekhendem překonal Honzíka. Přibližně minutu před koncem zápasu David Kämpf poslal výbornou přihrávku na Michala Vondrku, který využil přečíslení dva na jednoho a zajistil Pirátům dvoubrankové vedení. V poslední minutě ještě zkorigoval stav zápasu hostující Skuhravý. Chomutovští tak první kolo vyhráli 3:2.

Ve druhém měření sil otevřela skóre jako první chomutovská družina zásluhou Michala Vondrky. Karlovarští následně třemi brankami vývoj zápasu úplně otočili. Laca postupně překonali Dujsík, Kindl a Tomáš Rachůnek. Piráti se ale nevzdali a na přelomu třiapadesáté a čtyřiapadesáté minuty vyrovnali na 3:3. Trefili se Brett Flemming a Ivan Huml. O druhém bodu pro domácí Energii rozhodl v prodloužení zkušený Václav Skuhravý.

Třetí zápas se opět hrát na ledě KV Arény a domácím se první dvacetiminutovka povedla na výbornou. Již po půl minutě hry otevřel skóre Henri Tuominen. Na dvoubrankový náskok zvýšil v polovině úvodního dějství Tomáš Harkabus. V patnácté minutě snížil Jan Rutta, který tak gólově oslavil návrat do sestavy. Ještě před první sirénou zvýšil na 3:1 Petr Stloukal. Druhá třetina branku nepřinesla, kdežto ta třetí již ano. Ve čtyřiačtyřicáté minutě snížil Jakub Sklenář a o čtyři minuty později srovnal na 3:3 Dávid Skokan. Když se prosadil třiadvacet vteřin před koncem základní hrací doby Tomáš Dvořák, vypadalo to, že Energie získá všechny body. Deset vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení Juraj Valach. V prodloužení ani jeden celek nerozhodl, takže duel došel k nájezdům, které rozhodl David Kämpf parádní kličkou do forhendu. Piráti tak vyválčili na ledě Energie cenné dva body.

Sestava Energie:

Závorka – Sičák, Dujsík, Tomáš Dvořák, Benák, M. Rohan, Rýgl, Baldajev – Mullane, Tuominen, V. Tomeček – Kindl, Skuhravý, Mikulík – Stloukal, Dušek, Gorčík – Vachovec, Gríger, Davídek.

V karlovarské aréně otevřeli skóre jako první hosté ze Zlína. V sedmé minutě se prosadil Oldrich Kotvan, který dostal přesnou přihrávku na vrchol kruhu a vypálil tvrdě přesně pod víko. Ještě do první přestávky Energie vyrovnala. Milan Mikulík si vybruslil od hrazení a střelou přes clonícího Skuhravého rozvlnil síť. V pětadvacáté minutě dostal Karlovy Vary do vedení Petr Stloukal a o čtyři minuty později zvýšil již na 3:1 Sebastian Gorčík. Zlín pak hodně chyboval a brankář Kašík musel mnohokrát svůj tým podržet, ale v pětatřicáté minutě nestačil na tvrdou ránu od modré v podání Václava Benáka, který Energii přiblížil ke třem bodům. Jelikož ve třetí periodě již branka nepadla získali domácí velmi důležité tři body, neboť díky zaváhání Pardubic se odpoutali z posledního místa.

Mountfield HK – Piráti Chomutov 9:3

Sestava Chomutova:

Král (21. Laco) – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Skokan – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Raška, Lauko.

Dohrávka poslední kola třetí čtvrtiny se Pirátům vůbec nevyvedla. V čase 4:16 se po takřka dokonalé přihrávce od Deje prosadil Jaroslav Bednář střelou do prázdné brány. Ve 12. minutě vylepšil náladu ve FORTUNA aréně Alexandre Picard. V patnácté minutě zvýšil již na 3:0 pro Mountfield Richard Jarůšek. Východočeši ale stále neměli dost. O půl minuty později přidal čtvrtý gól Jiří Šimánek. Královéhradečtí ovládli první dějství 5:0, když se v 19. minutě prosadil Rastislav Dej. Druhá perioda přinesla pirátskou gólovou radost z hole Michala Vondrky. Dvě minuty po začátku třetí části přidal druhý pirátský úspěch Michal Poletín. Následně ale Mountfield opět odskočil do pětibrankového náskoku. Nejprve překonal Laca Roman Kukumberg a 53. minutě Tomáš Knotek. Ještě v téže minutě skóroval i chomutovský obránce Brett Skinner a bylo to 7:3. V poslední pětiminutovce domácí hokejisté navýšili své vedení ještě o dva přesné zásahy. Nejprve přidal druhý gól v zápase Jiří Šimánek a v poslední minutě zatloukl poslední hřebíček do pirátské rakve Bedřich Köhler. Zápas o šesté místo tak nakonec vyzněl velmi jednoznačně.

O zápase…

Duely mezi oběma soupeři nabízejí napínavou podívanou. Chomutovští v úterní dohrávce schytali nepříjemný výprask na ledě Hradce Králové a určitě se budou chtít vrátit před vlastním příznivci na vítěznou vlnu. Jenže na sever Čech míří karlovarská Energie, které je posilněná přeskočením pardubického Dynama. Srdečně vás zveme do SD ARÉNY, kde v pátek 20. ledna v 17:30 hodin startuje další zápas Tipsport extraligy. Pokud se nedostanete přímo do ochozů, utkání můžete sledovat na portálech hokejka.cz nebo www.onlajny.com.