Posílený tým vyzve na souboj opavský Slezan

Napsal 17.09.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Ve středu prohráli hokejisté KLH Chomutov na ledě berounských Medvědů 2:4, i když vedli už 2:0. Tento zápas je již zapomenut a nyní se hráči chystají na sobotní duel. Na sever Čech přijede HC Slezan Opava. Trenér Kýhos bude moci využít také dvou posil, které se nevešly do kádru extraligového Litvínova. Jsou jimi nejlepší střelec loňské první ligy Michal Jelínek a nadějný obránce Ladislav Řezníček. Zda tato dvojice pomůže chomutovským k dalšímu tříbodovému zisku se dozvíme až v sobotu v podvečer. Zápas začíná tradičně v 17:30.

Kádr Slezanu

Stálicí v brance Opavy je už několik let Roman Šlupina. Záda mu kryjí Josef Doboš a Štefan Žigárdy, kteří jsou oba o rovných 14 let mladší. Obranné řady už během loňské sezony opustil Lubomír Vosátko a v létě se do Jihlavy vrátil i Karel Šefčík. Nahradit by je měla dvojice mladých beků. Dušan Balog ze Slovenska a Jakub Bartoň, jenž je zde na hostování z Třince. Opavští se po skončení loňské sezony museli smířit s odchodem několika výborných útočníků. Davida Mikšana zlákala nabídka Havířova, Pavel Šebesta dal přednost nováčkovi z Ostravy a Robert Najdek si za své další působiště zvolil Olomouc. Vedení Slezanů tak stálo před těžkým úkolem, najít za ně náhradu. Volba nakonec padla na zkušené harcovníky Jana Kašíka z Kadaně a Dušana Adamčíka z polského Tychy. Velké naděje vkládají opavští také do navrátilce z USA Daniela Boháče.

Loňské vzájemné zápasy

Během ročníku 2003/04 se oba soupeři utkali celkem čtyřikrát. První zápas na ledě Opavy zvládli lépe chomutovští a také těsně zvítězili 2:3. Druhé utkání v Chomutově mělo být jasnou záležitostí domácích. Opak byl ale pravdou. Domácím se vůbec nedařilo a po základní hrací době byl stav 6:6. O zisku druhého bodu rozhodl až v prodloužení tvrdou střelou od modré Nosek. Také další duel ve Slezsku vyhrál Chomutov. Tentokrát 1:3, zejména díky dvěma brankám Plačka ve třetí třetině. Naposledy se oba týmy potkali ve 36. kole. KLH už nechtěl připustit jakékoliv komplikace a jasně zvítězil 6:1.

Jak si vede Opava letos?

V prvním kole nové sezony odehráli opavští před svým publikem důstojnou roli, přesto však na ústecké Lvi nestačili a prohráli 0:2. Někteří hráči domácích však kvůli problémům s registrací mohli nastoupit až od třetí třetiny. Druhé kolo zavedlo Slezan na horký led Českých Budějovic, kde Jihočeši s přehledem zvítězili 6:1. Ve středu zajížděl do Opavy náš regionální rival SK Kadaň. Po nerozhodné první třetině se domácí ve druhé části dostali po brankách Kříže a Zbořila do vedení. Třetí gól přidal minutu před koncem zápasu do prázdné brány znovu Zbořil a rozhodl tak o první výhře opavských v nové sezoně.

Sestava Opava z utkání proti Kadani: Šlupina - Přibyla, Machálek, Kramný, Tůma (15. Vnenk), Bartoň, R. Procházka, od 58. Kukol - T. Lhotský, Kašík, Rozum - Kříž, Boháč, Adamčík - Zbořil, Harazim, Hebar