Polovinu základní části zakončí Chomutov doma proti krajskému rivalovi

Napsal 28.11.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Stejně jako ve třináctém kole, i tentokrát se utká aktuálně třetí s druhým týmem I. ligy. Chomutov sice nemůže před první polovinou základní části ohrozit vedoucí Hradec, ale 26. kolo druhé nejvyšší soutěže i přesto nabízí velmi zajímavou podívanou, KLH změří síly s krajským sokem HC Slovan Ústečtí Lvi. Po šesti bodech zvenku se domácí miláčci představí znovu svým vlastním barvám a budou bojovat o další cenné body, které by jej v případě úspěchu mohli posunout právě před svého středečního soupeře. Zakončí modrobílý první poloviny ligy na pomyslném stříbrném stupínku nebo Slovan prodlouží svou čtyř zápasovou šňůru bez porážky? Zápas začíná 29. listopadu od 17:30 a pokud nebudete moci svůj tým přímo podporovat v dějišti utkání, pak je připraven tradiční ON-LINE přenos.
5.(67g) Pořadí obrany 2.(50g)
Milan Kostourek (12+23) Nejproduktivnější hráč Jakub Grof (9+16)
Ladislav Boušek (20+15)
Ladislav Boušek (20g) Nejlepší střelec Milan Antoš (12g)
Milan Kostourek (23 as.) Nejvíce asistencí Jakub Grof (16 as.)
František Bombic (2+7) Nejproduktivnější obránce Jakub Grof (9+16)
Ladislav Boušek (+11) Nejlepší hráč v +/- Tomáš Martinec (+11)
Radek Šíp (+11)
Filip Vaněček (-7) Nejhorší hráč v +/- Tomáš Kolafa (-1)
Kamil Černý (+10) Nejlepší obránce v +/- Daniel Zápotočný (+10)
Filip Vaněček (-7) Nejhorší obránce v +/- Tomáš Kolafa (-1)
Josef Révay (66 TM) Nejtrestanější hráč Jan Klobouček (74 TM)
Josef Révay (66 TM) Nejtrestanější obránce Jan Klobouček (74 TM)
Luboš Horčička (91,76%) Úspěšnost gólmanů Jiří Zikmund (94,36%)

Poslední vzájemné střetnutí

Své hole zkřížili naposledy oba týmy ve Lví Aréně. Hokejisté Chomutova tehdy nabuzeni dvanácti body v řadě, zajížděli na led tradičního rivala s cílem znovu bodovat. V úvodní dvacetiminutovce si obě mužstva připsala po jednom gólovém zápisu, když první se trefili domácí, radost jim však vydržela jen čtvrt minuty, Chomutov dokázal bleskově odpovědět. Ve druhém dějství, i přes střeleckou převahu Lvů, rozsvítilo červené světlo za domácí svatyní KLH a to rovnou dvakrát. Jak v prvním, tak i ve druhém případě neubránil Slovan své oslabení. Ve třetí třetině znovu Lvi Chomutov přestříleli, v 60. minutě dokonce snížili na pouhou branku, ale navíc jim již síly nestačili. Naopak do odkryté klece pečetil zisk tří bodů pro modrobílé kapitán Radek Šíp. Reportáž z utkání…

Novinky v kádru Slovanu

Tým loňského finalisty I. ligy posílil z pražské Sparty brankář Petr Přikryl: „Po dvaceti minutách rozhovoru jsem řekl, že bych to rád zkusil, protože tahle nabídka je pro mě perfektní a moc si jí vážím,“ svěřila se na ústeckém webu současná jednička Lvů mezi tyčemi.

Při vylepšování útoku pro změnu lovilo vedení Ústí ve slovenské extralize. Z Dukly Trenčín přišel přiostřit lví drápy, Tomáš Micka.