Po týdnu zase na hokej: Piráti v odvetě přivítají Děčín s Kýhosem

Napsala 30.08.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Příprava pokračuje: Piráti se přesně po týdnu opět představí na vlastním ledě, kde v odvetě vyzvou druholigový Děčín, a můžou tak navázat na premiérové vítězství. V pořadí páté přátelské utkání je naplánované na úterý 31. srpna od 18 hodin. Pro vstup na utkání platí stejná pravidla jako naposledy.

Pokladny 16:30. | Předprodej. | Sektory FGH uzavřeny. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »

Děčín povede zkušený kouč Vladimír Kýhos

Nejzajímavější informací z Děčína je nástup zkušeného trenéra Vladimíra Kýhose, který zastoupí prázdné místo. Na lavičce totiž minulou sezónu působil bývalý útočník mužstva Michal Oliverius, který se hned po ukončení hráčské kariéry chopil koučování.

Asistenta mu dělal manažer klubu Jan Havlíček, jenž v rozhovoru pro Ústecký deník přiznal: „Dlouhodobě jsme tohle řešili. Já jsem tam vlastně zaskakoval, hledali jsme zkušeného kouče, ideálně odskočeného od kabiny. Nedařilo se nám dlouho nikoho sehnat.“

Pro chomutovské fanoušky jde o známou tvář, jelikož pětašedesátiletý kouč v klubu působil s roční přestávkou od roku 1997 do roku 2008. Mezi největší úspěchy patří účast v baráži na začátku nového tisíciletí a semifinále v sezóně 2004/2005, ve kterém potrápil českobudějovický tým s hvězdami NHL.

První vzájemný duel těsně pro Medvědy

Piráti v přípravě sehrají první odvetu, v předchozím utkání s Děčínem těsně padli, takže teď mají co oplácet. Medvědi tehdy na vlastním ledě rozhodli během dvě minut v závěru utkání, když srovnali a zásluhou Pavla Gottfrieda rozhodli. Svěřencům Petr Martínka nevyšla hra bez brankáře podobně jako napoprvé v Rakovníku.

HC DĚČÍN – PIRÁTI CHOMUTOV 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Šeliga (Harkabus), 56. Chovanec (Fojt), 57. Gottfried (Tůma, Arnold) – 34. T. Svoboda (Huňady), 49. Kostourek (T. Svoboda, Žižka).
Vyloučení: 5:6, navíc Balcar (Děčín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:52. Diváci: 235.

Historické okénko vzájemných zápasů mezi Chomutovem a Děčínem

Přátelské zápasy: 1952/1953 Děčín – Chomutov 3:23 | 1955/1956 Děčín – Chomutov 3:19

Mistráky ve 2. lize:

Sezóna 1993/1994 Chomutov – Děčín 4:1 a Děčín – Chomutov 3:3
    Sezóna 1994/1995 Chomutov – Děčín 3:2 a Děčín – Chomutov 7:2
    Sezóna 1995/1996 Děčín – Chomutov 6:1 a Chomutov – Děčín 0:7
    Sezóna 1996/1997 Chomutov – Děčín 3:2 a Děčín – Chomutov 4:6

Děčín dostal desítku od Mostu a pak Daniel Volráb sestřelil Bílinu

Před prvním vzájemným duelem Medvědi dvakrát padli – V prvním přípravném zápase nedali Letňanům ani gól a prohráli jasně 0:7, ve druhém proti Bílině dvakrát těsně vedli, ale nakonec padli kvůli dvěma inkasovaným brankám během 55. minuty.

V minulém týdnu stihl Děčín dvě utkání proti blízkým soupeřům. V Mostě nastoupil do utkání výborně a v patnácté minutě vedl pohodlně 3:0, jenomže náskok ani v prvním dějství neudržel. Ještě jednou vedli svěřenci Vladimíra Kýhose v úvodu prostřední části, ale více gólů nepřidali, a Lvi se nakonec trefili desetkrát. Odveta proti Bílině už Medvědům vyšla, když ji hattrickem řídil Daniel Volráb.

MOSTEČTÍ LVI – HC DĚČÍN 10:4 (3:3, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
15. Smolka (Havlík), 17. Řehoř (Mical), 19. Písařík (Stříbrný, Procházka), 24. Procházka (Fučík, Stříbrný), 29. Havlůj (Písařík, Procházka), 35. Písařík (Stříbrný), 39. Písařík (Stříbrný), 42. Mical (Řehoř), 43. Havlík (Smolka, Dohnal), 49. Havlík (Smolka) – 4. Loukota, 8. Balcar (Harkabus), 15. Gottfried (Fojt), 23. Janoušek (Chovanec).

HC DĚČÍN – HC DRACI BÍLINA 7:4 (1:0, 4:1, 2:3)
2. Sýkora (Zajan), 27. Sýkora (Zajan, Gottfried), 29. Šeliga (Volráb, Faigl), 32. Volráb (Balcar), 38. Volráb (Faigl, Balcar), 52. Janoušek (Zajan), 59. Volráb (Faigl) – 21. Kubinčák, 41. Uher (Kolíček), 44. Fábry, 49. Kubinčák (Zdeněk).

Poslední sestava Děčína: Lavinger – Balcar, Kadlec, Kaltenböck, Arnold, Loukota, Černohorský – Faigl, Volráb, Šeliga – Zajan, Janoušek, Sýkora – Gottfried, Hruška, Ineman – Fojt, Stuchlý.

Piráti prolomili šňůru proher a vynulovali Řisuty

Po bezgólové první třetině, ve které držel chomutovské naděje hlavně brankář Miroslav Hanuljak, otevřel skóre utkání Jaroslav Kůs, na něhož navázal za pár minut Roman Chlouba. Ve třetí části se pirátský odchovanec prosadil podruhé a na finální stav – 4:0 – upravil Milan Kostourek, jenž tak prolomil smůlu v předchozích zakončeních.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC ŘISUTY 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
21. Kůs (Kostourek), 30. Chlouba (Chrpa), 49. Chlouba (Mála), 60. Kostourek.
Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 51:34. Diváci: 1105.

Poslední sestava Pirátů: Hanuljak – Klapka, Kuncl, Novák, Charousek, Žižka, Hartman, Psar – Josef Rindoš, Kůs, Chrpa, Mála, T. Svoboda, Kostourek, Freiberg, Řezníček, Jaroš, Chlouba.