Ohlédnutí za sezónou 2004/05

Po stopách uplynulé sezony – třetí čtvrtina

Napsal 30.05.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - V dalším díle ohlédnutí za ročníkem 2004/2005 se blížeji podíváme na dění ve třetí čtvrtině základní čísti. Tento úsek byl poznamenám častými absencemi klíčových hráčů, což také přispělo k pádu na páté místo na konci období. Nebyl to však jediný důvod poklesu umístění. Po počáteční euforii a 19-ti přesných zásazích ve dvou zápasech zvlhl střelcům prach. Paradoxem je, že dlouhou sérii sedmi zápasů bez vítězství ještě Chomutov ustál na třetím místě. Propad přišel těsně před koncem třetí čtvrtiny. Uvnitř článku najdete postupný vývoj celé sledované části včetně obvyklého statistického servisu.

Významné dny třetí čtvrtiny

01.12.2004
Kanonáda s Havířovem znamenala nejvyšší domácí výhru, kterou ještě podtrhl počet nastřílených branek. Tým výsledkem 10:0 poprvé a naposledy v sezoně překonal magickou hranici gólů za zády soupeřova strážce svatyně v jediném utkání. Jediným zraněným hráčem byl v této době Jaroslav Veverka.

04.12.2004
Ze sestavy se na čas vytratil Lukáš Pulpán, který se vrátil do mateřské Plzně, kde o dva dny později (06.12.) nastoupil k extraligovému střetnutí. Poté odjel na soustředění reprezentační výběru do 20-ti let před MS. Druhá kanonáda v řadě, znovu doma tentokrát proti Olomouci (9:2), se musela obejít bez Kamila Koláčka a Stanislava Mikšovice, jež ze hry vyřadilo zranění. Duel ozdobil čistý hattrick Michala Jeslínka.

08.12.2004
Dvě branky na ledě Berouna na body nestačili. Medvědi tak svěřence trenéra Kýhose porazili i potřetí v ročníku. Příležitost poprvé dostali odchovanec Chomutova útočník Jan Mezera a obránce Petr Neudorfský, jenž přišel z Mostu. Pro druhého jmenovaného to byl jediný zápas v bílomodrém dresu.

11.12.2004
Do sestavy se vrátili Kamil Koláček a Stanislav Mikšovic. Po delší pauze se v brance objevil Michal Podolka. Prohra v prodloužení s Opavou jim však mnoho radosti nepřinesla.

03.11.2004
K duelu v Hradci Králové nenastoupil obránce Martin Nosek.

14.12.2004
Klub oznámil změny v kádru. Na měsíční hostování do Mostu odešel Tomáš Martenek. Na stejnou dobu přišel z Hradce Králové forvard Jan Šulc...

15.12.2004
...Nová posila se představila v domácí bitvě se Sarezou. Toto střetnutí znamenalo nejtěžší debakl, prohra 1:6, Chomutovských na ledě Duhového stadionu a zároveň bylo čtvrtým zápasem bez vítězství. Dres KLH znovu oblékl Lukáš Pulpán, jehož trenér Hadamczik vyřadil po přípravném kempu juniorské reprezentace v Kravařích.

20.12.2004
V domácím utkání s Mladou Boleslaví bylo už šestým v řadě, kdy borci Chomutova odcházeli z ledu bez vítězství. Absence navíc postihla obranné řady. Chyběli David Hájek, nejproduktivnější bek, a Robert Plaček. Všichni však mysleli na tragicky zesnulého trenéra Ostravy Metelku, jenž zahynul při nehodě klubového autobusu při cestě do Berouna, kde měla Sareza v tento den hrát.

22.12.2004
V posledním kole před vánoční přestávkou vyjeli svěřenci trenéra Kýhose na led v hale Rondo. Pauza byla pro mužstvo jistě vysvobozením. Ze sedmi střetnutí získalo jen čtyři body a marně čekalo na vítězství alespoň v prodloužení. Třetí místo sice na konci roku 2004 udrželi, ale náskok na pronásledovatele byl nulový. Ze zdravotních problémů se zotavil Martin Nosek, naopak chyběl Jaroslav Buchal.

05.01.2005
První kolo po Novém roce přineslo tříbodový zisk, na který všichni toužebně čekali. Proti Horácké Slavii již nastoupili David Hájek, Robert Plaček a Jaroslav Buchal. Nadále chyběli Martin Nosek, Josef Révay a Kamil Koláček. Nově se k nim přidali Martin Malát a Roman Pražák. Pro Stanislava Mikšovice to 350.utkání v dresu Chomutova a Jiří Charousek nastoupil po sté.

06.01.2005
Vedení klubu zřídilo speciální e-mailovou adresu (pripominky@klhchomutov.cz), na kterou mohou fanoušci zasílat své připomínky, rady, nápady a podněty ke všemu okolo chomutovského hokeje.

08.01.2004
K nejvyšší výhře na soupeřově ledě přispěl i návrat Martina Maláta. Borci KLH se ukázali jako dobří krotitelé Lvů. Ty ústecké rozcupovali po výsledku 6:1 a poprvé v sezoně je udolali. Nově se v kádru objevil Libor Hlubuček, obránce z Karlových Varů. Severočeské derby bylo zároveň posledním utkáním Michala Jeslínka v chomutovském dresu. Litvínov, jenž vlastnil práva na elitního střelce Kýhosova výběru, jej poslal do konce sezony do Jihlavy výměnou za měsíční hostování Petra Buzka.

10.01.2005
Pronásledovatelé Chomutovských využili jeho porážky ve 38.kole s Českými Budějovicemi a dva z nich severočeský celek přeskočili. Na pátém místě pak KLH zůstal až do konce třetí čtvrtiny.

12.01.2005
Remíza v Kadani byla posledním střetnutím tohoto období. Výsledek také udržel Chomutov na pozici lepšího týmu v okrese. Dvě derby skončila remízami to úplně první vyhráli Chomutovští v Kadani 2:1.