Ohlédnutí za sezónou 2004/05

Po stopách uplynulé sezony - první čtvrtina

Napsal 20.04.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Nové tváře se již v kádru chomutovského KLH objevily a byly představeny v rámci hokejového podvečera. Pojďme se však nyní na chvíli opět vrátit v čase a ponořme se do úvodní části soutěžních bojů v nedávno skončeném ročníku první ligy. Z pohledu Chomutovských lze tuto část sezony hodnotit jednoznačně kladně. Mužstvo doplnili kvalitní hráči z Litvínova, Karlových Varů či Plzně a týmu se vyhýbala vážnější zranění. Díky tomu se všichni mohli v klidu věnovat své práci a výsledkem bylo třetí místo po první porci 13 zápasů. Luboš Horčička dokázal udržet čisté konto téměř ve třech po sobě jdoucích zápasech, i když součet neprůstřelnosti dosáhl 187 minut. Za zmínku jistě stojí také série pěti zápasů bez ztráty bodu a také fakt, že první domácí porážka přišla až v osmém duelu na Duhovém stadionu. Další významné momenty naleznete uvnitř článku.

Významné dny první čtvrtiny

08.09.2004
Domácí zápas s Havířovem zahájil mistrovskou sezonu první ligy.

15.09.2004
Úvodní soutěžní utkání na cizím ledě znamenalo zároveň první porážku sezony. Hráči KLH nestačily na Berounské Medvědy, jejichž stadion tak i nadále zůstal pro Severočechy zakletý. Po třetím kole byl Chomutov sedmý.

16.09.2004
Klub oznámil střídavé starty dvou hráčů z Litvínova. Do Chomutova se vrátil Michal Jeslínek, který se také vzhledem k výluce v NHL neprosadil do kádru Chemopetrolu. Spolu s ním přišel nadějný obránce Ladislav Řezníček. Naopak z kádru odchází do Dubnice nad Váhom bek Petr Mainer.

18.09.2004
První střetnutí se novým posilám povedlo. I díky jejich příspěvku dosáhli svěřenci trenéra Kýhose proti Opavě vítězství a posunuli se na čtvrté místo. Zajímavostí duelu byl fakt, že se na ledě dnes již Duhového stadionu poprvé objevila žena rozhodčí. Svým mužským kolegům totiž na čáře pomáhala Jana Zítková.

22.09.2004
První zápas bez obdržené branky. Luboš Horčička vychytal střelce nováčka soutěže z ostravské Sarezy.

29.09.2004
Luboš Horčička vymazal i kanonýry Písku a v domácím zápase s Mladou Boleslaví ho překonal až pět minut před koncem Marián Morava. Strážce chomutovské svatyně se 187 minut nemusel ohlížet za pukem do své branky a překonal tak sérii Kamila Jarina z předešlého ročníku.

04.10.2004
Série pěti vítězství v řadě vynesla KLH Chomutov do čela prvoligového pelotonu...

06.10.2004
... Na výsluní se klub vyhříval jediné kolo. Porážka v Ústí nad Labem jej odsunula na bronzový stupínek.

07.10.2004
Defenzivní řady posílil formou střídavých startů plzeňský odchovanec a člen širšího kádru reprezentace do 20-ti let Lukáš Pulpán.

09.10.2004
Na sever Čech přijely hvězdami nabité České Budějovice. Zvučná jména jako Václav Prospal a Radek Dvořák přilákala 3100 diváků. Ti však viděli první domácí porážku svých miláčků. Druhé kolo za sebou vyšli Chomutovští naprázdno a klesli na průběžné čtvrté místo.

13.10.2004
Poslední zápas sledovaného období sehráli hokejisté Chomutova v Kadani, kde se díky výhře 2:1 stali dočasnými králi okresu.

15.10.2004
Vedení KLH se domluvilo se společností ČEZ na spolupráci, jejímž výsledkem se stala změna názvu domácího stánku. Od této chvíle nese název Duhový stadion.

19.10.2004
V představenstvu KLH Chomutov, a.s. došlo k výměně dvou členů. Předsedou byl zvolen Ing.Jaroslav Veverka a řádovým členem se stal generální manažer Milan Vacke.

20.10.2004
Střídavé starty Michala Jeslínka byly změněny na hostování do konce sezony. Na zkoušku přišel karlovarský útočník Roman Pražák, který odjel s týmem k prvnímu utkání druhé čtvrtiny.

21.10.2004
Zápas v Havířově zahájil další období, které si shrneme v následujícím díle našeho miniseriálu.