Po letech znovu s Pískem, Piráti vyráží k souboji pátého s desátým na jih Čech

Napsal 01.11.2022 Michal Novotný
C h o m u t o v - Z pěti posledních venkovních zápasů brali svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem pouhé tři body za vítězství proti Řisutům. Piráti dobře vědí, že je třeba tuto bilanci prolomit a vyhrávat i na stadionech soupeřů. Utkání na ledě Králů i tradiční stream začínají ve středu 2. listopadu od 18:00.
PLACENÝ STREAM ZE ZÁPASU IHC KRÁLOVÉ PÍSEK - PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští ztratili krajské derby se Slovanem v posledních pěti minutách hry

Utkání bylo od začátku vyrovnané a mnohým dalo svou atmosférou vzpomenout na památné prvoligové bitvy. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný, nicméně nakonec zápas ve svůj prospěch zlomili domácí lvi a ve dvojnásobné přesilovce vstřelil vítěznou branku matador Jaroslav Roubík. V pokračující početní výhodě upravil finální podobu skóre Jan Rudovský a Ústí tak na svém ledě zvítězilo nad Piráty 5:3.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM – PIRÁTI CHOMUTOV 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Rudovský (Roubík), 20. Costa (Rudovský), 47. Kučera (Smola, Vodička), 55. Roubík (Drtina, Rudovský), 56. Rudovský (Vodička, Roubík) – 18. Chrpa (Matai, Hübl), 39. Mála (Mežnar, Žižka), 50. Chrpa (Charousek, Hübl).
Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:41.

Sestava Pirátů: Běhula – Matai, Charousek, Váchal, Havel, Seemann, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Zajíček, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Kostourek.

Písečtí jsou výsledkově jako na houpačce, naposledy utrpěli porážku ve Vrchlabí

Až do samého konce druhé třetiny byly stav i obraz hry vyrovnané, nicméně ve čtyřicáté minutě se trefil domácí Adam Jirků. Jak se později ukázalo, jednalo se o branku vítěznou. Za domácí dvakrát skóroval Tomáš Bláha, za Písecké se prosadili Lukáš Volf a Jaroslav Pouzar.

HC STADION VRCHLABÍ – IHC KRÁLOVÉ PÍSEK 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Bláha (Kozák, Duchan), 27. Moník, 40. Jirků (Chalupa, Chrtek), 50. Bláha (Kozák, Perička), 60. Urban (Chalupa, Jirků) – 28. Volf (Prášek, Matiášek), 37. Pouzar (Hanus, Bednařík).
Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1.

Sestava Písku: D. Novák – F. Novák, Kurfürst, Dudáček, Radoš, Hanus, Turek – Bednařík, Koupal, Hracholski, Macháček, Volf, Brož, Matiášek, Hollar, Novotný, Pouzar, Prášek, Andrle.

Postavení obou soupeřů v tabulce skupiny Západ

Písek
10. místo (14 bodů)pozice5. místo (24 bodů)
42:53skóre68:39
4-0-2-6bilance8-0-0-4

Oba soupeři na sebe narazili před deseti lety v soubojích Chance ligy 2011/12

V sezóně spolu oba týmy změřily síly celkem čtyřikrát. Piráti zvítězili ve všech případech a se ziskem jedenácti bodů z dvanácti možných. V posledním zápase základní čísti Písečtí vydolovali na chomutovském ledě bod za prohru na samostatné nájezdy, když ještě v 52. minutě vedli o dvě branky a sahali po všech třech bodech.

PIRÁTI CHOMUTOV – IHC PÍSEK 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Kraft (Pulpán), 54. Procházka, rozhodující nájezd Jíra - 42. Nouza (Lukáč), 45. Melka (Nouza, Dvořák).
Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení 1:0.

ODKAZ NA SESTŘIH ZÁPASU 52. KOLA SEZÓNY 2011/12 PIRÁTI CHOMUTOV - IHC PÍSEK

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Miroslav Hanuljak stále drží lepší osobní statistiky než Richard Běhula a s průměrem 2,69 branky na zápas a úspěšností zákroků přes 90% stále prokazuje své nesporné kvality. Nejproduktivnějším obráncem týmu je aktuálně Radek Havel s jedenácti kanadskými body za tři branky a osm asistencí. Chomutovským útočníkům opět vládne Roman Chlouba, který nasbíral již dvaadvacet bodů za shodný počet jedenácti branek i přesných přihrávek.