Piráty čeká v play-out další derby, do SD ARÉNY přijede Litvínov

Napsal 15.03.2014 Jan Thöma
C h o m u t o v - Úderem nedělních 17:30 odstartuje další letošní vzájemné střetnutí mezi Chomutovem a Litvínovem. Mužstva se setkají při prvním ze dvou vzájemných střetnutí v rámci skupiny o umístění. Přichystají svěřenci trenéra Becka překvapení pro své fanoušky, budou se s nimi po skončení zítřejšího zápasu společně radovat a naskytnou jim tak krásné zakončení zamračeného víkendu?

Poslední vzájemný zápas

Naposledy Piráti změřili síly s Vervou 28. ledna ve 43. kole Tipsport extraligy, utkání se odehrálo na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky. Zápas dopadl lépe pro Litvínovské, kteří zvítězili nad Piráty o jeden gól těsným výsledkem 2:1 po samostatných nájezdech. Brankáře překonali za Litvínov Kamil Piroš a za Chomutov David Hruška, samostatný nájezd se poté vyvedl litvínovskému Martinu Ručínskému. Poté se obě mužstva střetla ještě v přátelských zápasech během olympijské pauzy, kdy sehrála spravedlivě jedno utkání v Chomutově a druhé v Litvínově. Každému z celků se podařilo uhájit vítězství na domácím ledě.

Poslední utkání soupeřů

V rámci play-out má Verva za sebou zatím dvě utkání, obě pro ně dopadla vítězně. V prvním z nich svěřenci trenéra Radima Rulíka porazili kladenské Rytíře těsným výsledkem 4:3 a v tom druhém zvítězili nad Karlovými Vary 5:1, přičemž se blýskl především muž s číslem 78 na zádech, útočník Robin Hanzl.

Stejný počet zápasů mají za sebou také muži, kteří se prohání po ledě chomutovské SD ARÉNY. Piráti však mají v soutěži o umístění na kontě prozatím dvě porážky. V prvním souboji podlehli Karlovým Varům o jediný gól výsledkem 4:5 po prodloužení, v němž překonal Martina Růžičku západočeský David Zucker. Ke druhému zápasu se Piráti vydali na led Kladna, kde nenavázali na vítězný zápas posledního kola letošní základní části Tipsport extraligy a Rytířům přenechali tři body při výsledku 1:2. Jediný gól Pirátů vstřelil David Hruška.

Okénko do první ligy

V semifinále play-off první ligy pokračují dva duely v boji o dvě postupová místa do baráže, ve kterých se spolu střetávají Olomouc s Jihlavou a Mladá Boleslav s Třebíčí. Obě zmiňované série za sebou mají tři zápasy, přičemž favorité Olomouc a Mladá Boleslav vévodí stavem 3:0. Čtvrtý a možná rozhodující zápas, je naplánován na sobotu 15. března 2014 na domácím ledě Třebíče a Jihlavy.

Olomouc – Jihlava

Třetí vzájemný zápas dopadl lépe pro Olomouc, která nad Jihlavou zvítězila 3:4 po prodloužení. Za Olomouc branky stříleli Mocek, Haluza a Hubáček, za Jihlavu Herman, Houdek, Vodný a ve čtvrté minutě prodloužení zápas rozhodl Selingr.

Mladá Boleslav – Třebíč

Mladé Boleslavi se ve třetím vzájemném zápase podařilo vstřelit pouhý jeden jediný gól, toto utkání tedy dopadlo fotbalovým výsledkem 1:0. Ve 29. minutě se trefil Klimenta.