Piráty čeká dvojice těžkých venkovních utkání, začnou na ledě brněnské Komety

Napsala 26.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti zahájí venkovní dvoukolo na ledě brněnské Komety, která aktuálně stráží třetí místo v tabulce. Chomutov má v zádech čtyřzápasovou vítěznou šňůru a úspěšnou změnu herního systému a taktiky. Jihomoravané mají zatím ve vlastní aréně nejlepší úspěšnost, jelikož skončili bez bodu pouze jednou. Duel pětadvacátého kola Tipsport extraligy se uskuteční v neděli 27. listopadu od 17 hodin.

Brno v první čtvrtině ligy a dalších kolech

Kometa měla výborný vstup do sezóny. Během prvních čtrnácti kol ztratila pouze sedm bodů a v žádném zápase nevyšla bodově naprázdno. První porážku Brno utrpělo v pátém kole ve Vítkovicích, kde po šedesáti bezbrankových minutách rozhodli domácí v nájezdech. O tři kola později ztratilo bod s nepravděpodobným soupeřem, pardubické Dynamo porazilo až v prodloužení. Poté prohráli Jihomoravané na ledě rivala z Třince 4:3 v prodloužení stejně jako ve dvanáctém kole v SD ARÉNĚ.

Ve druhé čtvrtině už proher přibylo. Debakl zatím jednomu z nejsilnějších mužstev uštědřil Hradec Králové, který na vlastním ledě vyhrál 5:1. Po třech plných výhrách, kdy Brno postupně zdolalo Bruslařský klub, Plzeň a Energii, neuspělo s Litvínovem v nastaveném čase. V jednadvacátém kole Brno opět nestačilo na Pardubice 2:3 a poté doma udolalo Třinec v nájezdech, které rozhodl Tomáš Vincour. V dohrávce osmnáctého kola Kometa padla ve Vítkovicích 2:1.

Piráti Chomutov vs. HC Kometa Brno – 4:3p

V úvodu opatrného utkání otevřel skóre až ve čtrnácté minutě Michal Vondrka, na kterého o třináct vteřin později navázal Dávid Skokan – 2:0. Do prostřední třetiny vstoupilo lépe Brno, když ve 22. minutě využil přesilovku Marek Kvapil. Ještě do konce periody vrátil domácím dvougólový náskok Michal Poletín, jenž byl důrazný před bránou.

Ve třetí třetině skórovali jenom hosté, nejprve snížil Martin Zaťovič a v 59. minutě poslal duel do prodloužení Marek Kvapil. Rozhodující branku vstřelil po krásné spolupráci mezi Ivanem Humlem a Michalem Vondrkou právě chomutovský kapitán, který doklepl téměř do prázdné sítě.

Statistiky – vyloučení: 9:9, využití: 0:2, střely na branku: 27:30, hity: 12:9 a vhazování: 38:24.

Sestava Pirátů: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.
Sestava Brna: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Zábranský – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Vincour, Čermák, J. Káňa – Dostálek, Hruška, Dočekal – Kratochvíl.

Piráti Chomutov vs. BK Mladá Boleslav – 2:1

První bezbranková třetina přinesla jen několik málo větších příležitostí. Z levého kruhu pro vhazování to zkoušel Jakub Lauko, poté v samostatném úniku neuspěl David Kämpf a nakonec Ivan Huml trefil bekhendem pokusem tyčku. Mezi hosty se v největší šanci ocitl Martin Látal, který nevyzrál na Jána Laca.

Ve čase 20:33 otevřel skóre z předbrankového prostoru Michal Vondrka, jenž přidal jedenáctý zásah v sezóně. O šest minut později ukázal dávku šikovnosti Dávid Skokan, který využil skulinky u levé tyčky Lukášovy branky. Jedinou odpověď hostů zařídil v polovině poslední periody Tomáš Hyka, který zdramatizoval koncovku zápasu.

Sestava Pirátů: Laco – Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, Mrázek, Dlapa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Šťovíček, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Lauko.

V nedělním utkání budou na ledě čtyři hráči z první pětice pořadí extraligových střelců

Bílí Tygři Liberec vs. HC Kometa Brno – 4:3

Brno mělo výborný vstup do zápasu, jelikož už ve čtvrté minutě otevřel skóre Hynek Zohorna, na kterého o tři minuty později navázal Jozef Kováčik a zvýšil na rozdíl dvou branek. Ještě do poloviny třetiny se Jozef Kováčik prosadil podruhé. Jedinou odpověď našel v úvodní dvacetiminutovce Petr Jelínek, jenž zakončil bez smilování z prostoru mezi kruhy.

Ve dvaadvacáté minutě se prosadili opět domácí. Střela Ondřeje Vitáska od modré se s tečí o jednoho z brněnských obránců dostala až za záda Čiliaka. Téměř v polovině posledního dějství poslal duel do prodloužení Vladimír Svačina. Nastavený čas rozhodl Dominik Lakatoš.

Sestava Komety: Čiliak – Kováčik, Gulaši, O. Němec, Štencel, Trška, Malec, F. Král – H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič – Miklík, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Čermák, J. Káňa – Dostálek, Dvořák, Dočekal.