Piráty čeká dohrávka, po prolomení série porážek odjíždí na led Ševců

Napsala 28.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjedou k dohrávce 25. kola Tipsport extraligy do Zlína, kde budou bojovat o návrat do elitní desítky, jelikož Chomutovští ztrácejí na desáté Berany pouhý bod. Svěřenci Vladimíra Růžičky v minulém kole prolomili sérii šesti porážek, když porazili Spartu, na druhé straně hráči z města obuvi přetlačili lídra tabulky. Střetnutí o důležité body je naplánované na středu 29. listopadu od 17 hodin a 30 minut.

Zlín před půlkou extraligy uzavírá desítku

Zlín sice v úvodu ligy prohrál čtyřikrát za sebou, ale poté sérii otočil a začal sbírat body, což mu po první čtvrtině vyneslo sedmou příčku, na které měl dva body ztrátu na šesté Piráty.

Další část začali Ševci dobře, jelikož od třináctého do devatenáctého kola odcházeli pouze jednou bodově naprázdno. Pak přišla čtyřzápasová série porážek, během které hokejisté z města obuvi prohráli na ledě Hradce Králové a doma s Olomoucí, Třincem i Mladou Boleslaví.

POSILA DO ÚTOKU

Více můžete číst zde

K předposlednímu utkání odjel Zlín do Prahy, kde zdolal 3:1 Spartu díky dvougólovému vedení ze druhé části. V posledním kole vydřel výhru na ledě lídra z Plzně, když v prodloužení rozhodl Jiří Ondráček.

Richarts Bukarts se přesunul do KHL

Richarts Bukarts přišel do týmu Ševců v létě jako posila a druhý člen do bratrské spolupráce. Mladší ze sourozenců ale nasbíral v sedmnácti zápasech pouze čtyři body za dva góly a shodný počet asistencí, takže se s klubem 23. listopadu domluvil na ukončení spolupráce.

„Důvodem ukončení angažmá Rihardse ve Zlíně je slabá produktivita, v posledních zápasech se nevešel do sestavy. Samotný Rihards nebyl spokojen se zápasovým vytížením a se současnou pozicí v týmu. Po vzájemné dohodě jsme korektně došli k tomuto řešení,“ vysvětlil Martin Hosták, generální manažer Aukro Berani Zlín.

Piráti – Zlín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Poslední vzájemný zápas z dvanáctého kola vyzněl jasně pro Ševce, kteří v televizním utkání porazili Chomutov o tři přesné zásahy. Střetnutí sice střelecky otevřel Marek Tomica, ale poté skórovali jenom hosté. V první třetině otočili vývoj utkání Tomáš Valenta a Rihards Bukarts, který se prosadil i v prostřední části. V závěru pečetil výhru hostů Jiří Ondráček.

354 tr. minutTRESTNÉ MINUTY304 tr. minut

Piráti – Sparta 4:3pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Chomutovští v předchozím kole prolomili sérii šesti porážek, když přetlačili Pražany v čele s koučem Františkem Výborným. Piráti si v první třetině vypracovali jednogólové vedení, které na multimediální kostce svítilo i po druhé třetině. V závěrečném dějství Sparta vyrovnala a poslala duel do prodloužení, ve kterém rozhodl Vladimír Růžička.

Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman – Vondrka, Huml, Tomica, Lauko, Růžička, Koblasa, Skokan, Sklenář, Poletín, Tomeček, Šťovíček, Havel.

Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran – Kubiš, Fořt, Veselý, Šťastný, Honejsek, Bukarts, Ondráček, Sedláček, Klhůfek, Fryšara, Popelka, Illo.

Branky a nahrávky: 5. Vondrka (Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička (Sklenář) – 39. Pech (Vrána, Michálek), 49. Říčka (Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka, Vrána). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 19:35. Blokované střely: 13:10. Hity: 11:10. Vhazování: 41:41.

Plzeň – Zlín 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Zlín v předchozím kole napodobil Brno a přidal se k jedinému přemožiteli Škodovky na jejím ledě. Přestože duel provázela vyloučení na obou stranách, na gól se čekalo až do šestatřicáté minuty, ve které Tomáš Mertl přiťukl vyražený pokus k Davidu Stachovi, jenž zakončil do horní části klece.

Střetnutí poslal do prodloužení David Šťastný až v polovině závěrečného dějství, jelikož se mu povedlo z mezikruží usměrnit povedenou přihrávku. V prodloužení si Ondřej Veselý najel od levého mantinelu mezi kruhy, odkud poslal před bránu na úplně osamoceného Jiřího Ondráčka, jenž zakončil a vystřelil Beranům bonusový bod.

Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) – 51. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:20. Blokované střely: 7:15. Hity: 12:8. Vhazování: 36:33.