Piráti vyzvou ve šlágru kola na vlastním ledě obhájce titulu z Brna. Buďte u toho!

Napsala 28.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se představí v osmnáctém kole Tipsport extraligy na vlastním ledě, kam poprvé v sezóně přijede obhájce titulu z Brna. Chomutovští budou v televizním utkání bojovat o přiblížení se vedoucí čtyřce a Kometa o vrchní pozice v tabulce. Duel v minulém kole poražených soupeřů je naplánován na neděli 29. října od 17 hodin a 50 minut. Přijďte podpořit Piráty do ochozů SD ARÉNY.

Kometa po první čtvrtině extraligy a v Lize mistrů

Brno bylo po odehrání třinácti utkání s třiceti body na první místě, kde ho pronásledovala Plzeň. Svěřenci Libora Zábranského si top pozici vybojovali osmi plnými výhrami, dvěma dvoubodovými zisky a dvěma prohrami v samostatných nájezdech.

Od třináctého kola si Kometa vybrala slabší moment, když prohrála třikrát po sobě – v Litvínově, na ledě třineckých Ocelářů a doma s Hradcem Králové. V šestnáctém kole vynuloval Karel Vejmelka v modrobílém dresu Mladou Boleslav, když za záda nepropustil žádný z 31 pokusů.

VLÁDCI CHOMUTOVSKÉHO BRANKOVIŠTĚ
Ján Laco 90,45 % & Štěpán Lukeš 93,1 %

V posledním odehraném duelu Brno padlo na vlastním ledě se Zlínem, takže i kvůli tomu se propadlo během čtyř kol na třetí pozici, kde na čelo ztrácí tři body.

V Lize mistrů si Kometa vedla velmi dobře, jelikož úvodních pět utkání v základní skupině vyhrála, mohla si dovolit poslat k poslednímu střetnutí omlazenou sestavu. Osmifinále čeká hráče z moravské metropole proti EV Zug na konci října a začátku listopadu.

Martin Nečas se vrací do extraligového Brna, defenzivu doplnil Michal Barinka ze Sparty

Mladičký centr byl v červnu draftován v první kole jako dvanáctý v pořadí Carolinou Hurricanes, kde debutoval v nejlepší hokejové lize světa. Martin Nečas naskočil 17. října proti Edmontonu a odehrál necelých sedm minut. V posledních dnech se ale domluvil na návratu zpět do Komety, kde už v pátečním duelu nastoupil

Na konci září se přesunul do Brna zkušený zadák Michal Barinka, jemuž skončila smlouva v pražské Spartě a rozhodl se pro přesun na jih Moravy. Třiatřicetiletý obránce může v týmu obhájce titulu ještě přitvrdit hru a přidat porci poctivé defenzivy, jelikož si v loňské sezóně v dresu Sparty připsal během základní části 125 bodů Radegast indexu.

Přesilovky na výbornou – v oslabení nejhorší

Kometa se musí na začátku letošní sezóny potýkat s nevyrovnaností herních situaci v nestandardním počtu hráčů na ledě. Hráči Brna drží využití přesilovek nad čtyřiadvaceti procenty, s čímž vládnou extralize o více než dvě procenta. Se sedmnácti góly, které si ve výhodě o jednoho nebo dva hráče připsali, jsou také nejlepší.

Naopak oslabení je nejspíše nejslabší brněnskou stránkou. Kometa hrála celkem šestašedesát oslabení, což je třetí nejnižší počet vůbec. Z nich ubránila pouze 78,79 procenta a inkasovala čtrnáct gólů.

Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Poslední vzájemné utkání se datuje do pátého kola, ve kterém Piráti odjeli na led Komety. Domácí si sice v první třetině vypracovali díky gólu Alexandera Malleta vedení, o které ale během prostřední dvacetiminutovky přišli – prosadili se Jakub Sklenář a Ivan Huml. V dvaapadesáté minutě vyrovnal Martin Zaťovič, jenž poslal duel do prodloužení a následných nájezdů, které rozhodl Michal Poletín.

Branky a nahrávky: 6. Mallet (H. Zohorna, Dočekal), 52. Zaťovič (Krejčík, Svoboda) – 21. Sklenář (Růžička), 34. Huml (Sklenář, Vondrka), rozh. náj. Poletín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 10:21. Hity: 12:16. Vhazování: 35:32.

220 tr. minutTRESTNÉ MINUTY213 tr. minut

Dukla Jihlava – Piráti Chomutov 4:3sn (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Vladimír Růžička naordinoval na Jihlavu o poznání jiné složení formací

Chomutovští odehráli poslední utkání na ledě extraligového nováčka z Jihlavy, kde velmi dobře začali. Piráti díky gólům Marka Tomici, Michala Vondrky a Vladimíra Růžičky vedli po jednadvaceti minutách o tři přesné zásahy.

Poté zahájili domácí stíhací jízdu, kterou s pomocí Jiřího Ryse a Tomáše Čachotského dokončil Tomáš Kubalík. Jelikož prodloužení rozhodnutí nepřineslo, došlo utkání k nájezdům, ve kterých si vítěznou trefu připsal Adam Zeman.

Branky a nahrávky: 25. Rys (Čachotský), 48. Zeman (Žálčík), 60. Kubalík (Šidlík, Čachotský). rozh. náj. Zeman – 9. Tomica, 17. Vondrka (Sklenář, Slovák), 21. Růžička (Tomica). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 5:10. Hity: 1:3. Vhazování: 43:32.

Sestava Pirátů: Laco (nájezdy Lukeš) – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, V. Růžička, Lauko – Poletín, Huml, Tomeček – Sklenář, Skokan, Vondrka – Koblasa, Chlouba, Havel.

Kometa Brno – Aukro Berani Zlín 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Kometa v předchozím kole vyzvala na vlastním ledě Zlín, s kterým vyrovnala dvakrát v posledních minutách úvodních dvou třetin. Brankové konto utkání otevřel Tomáš Fořt, na něhož zareagoval ve dvacáté minutě Martin Zaťovič.

I ve druhé části šel Zlín do vedení díky gólu Antonína Honejska, ale Kometa přidala další gól do šatny, když podruhé vyrovnal Tomáše Svoboda. Duel za vyrovnaného stavu došel přes prodloužení až k nájezdům, ve kterých získal bonusový bod Beranům Tomáš Fořt.

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (M. Erat, Gulaši), 40. T. Svoboda (M. Erat, J. Krejčík) – 16. Fořt (Matějíček, Valenta), 32. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 10:11. Hity: 11:6. Vhazování: 36:38.

Sestava Komety: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič , Nečas, Erat – Svoboda, Čermák, Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.